Başlangıç Haber iPad Mini 6 Özellikleri ve Fiyatı Tanıtıldı

iPad Mini 6 Özellikleri ve Fiyatı Tanıtıldı

0

Apple, dün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni iPad Mini 6 modelini tanıttı. Yeni tablet, küçük boyutuna rağmen üstüne yetenekleri ile dikkat çekiyor. iPad Mini 6 özellikleri ve fiyatı haberimizin devamında…

ipad-mini-6-ozellikleri-fiyati-webdeyazilim-min

iPad ailesinin nispeten daha küçük ve daha uygun fiyatlı modeli olarak bilinen iPad Mini, 2.5 yılın ardından yeni bir versiyona sahip oluyor. Ancak yeni iPad Mini 6 modeli, serinin eski üyeleri gibi küçük ve güçsüz bir cihaz olarak gözükmüyor. iPad Mini 6 özellikleri, daha küçük boyutuna rağmen iPad Pro modeli ile kapışabilecek düzeyde.

iPad Mini 6 özellikleri

Geçtiğimiz yıllarda iPad Mini üyeleri, serinin giriş seviyesi modeli olarak anılıyordu. Ancak yeni seri ile birlikte iPad Mini 6, küçük boyutuna rağmen oldukça güçlü özelliklere sahip.

8.3 inç büyüklüğünde ekranı ile iPad Mini 6, tasarım olarak iPad Pro modeli ile aynı gözüküyor. Daha keskin köşeler ve küçük çerçeveler ile yeni iPad Mini, daha önce görülmediği şekilde USB Type-C girişine sahip.

Tabletin arka tarafında 12 MP çözünürlüğünde tek bir kamera yer alıyor. Ön kamera da yine aynı şekilde 12 MP çözünürlüğünde tercih edilmiş. Tablet modellerinde genellikle görüntülü görüşme ve toplantılar daha çok tercih edildiği için, ön kameralar daha önemli olabiliyor. Ayrıca yeni iPad modeli, Center Stage yazılımı sayesinde kullanıcıyı takip eden bir sahne otomasyonu sağlıyor.

İlgili İçerik: iPhone 13 Mini Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

ipad-mini-2021-webdeyazilim-min

Dün gerçekleşen Apple etkinliğindeki süprizlerden birisi, iPad Mini 6 modelinde Touch ID, güç tuşuna entegre edilmiş olması. Şimdiye kadar ekran altında görmeye alışış olduğumuz Touch ID, artık güç tuşu üzerinde yer alacak. Ekran altı teknolojilerin henüz yeterince gelişmediği göz önüne alınırsa, performansının daha iyi olacağını öngörebiliriz.

iPad Mini 2021 modeli, 5G bağlantısına sahip. Ayrıca cihaz, 6 işlemci çekirdeği ve 5 grafik çekirdeğine sahip olan A15 Bionic yonga setinden güç alıyor. Bunların yanında iPad Mini 6, Apple Pencil ile tam uyumlu şekilde çalışıyor. Apple kalem, tabletin kenar kısmına manyetik olarak tutunuyor ve buradan şarj olabiliyor.

iPad Mini 6 fiyatı

Yeni iPad Mini 2021 modeli, 64 GB Wi-Fi versiyonu 499 dolar, 5G versiyonu 649 dolar fiyat etiketi ile satılacak. Cihazın net çıkış tarihi konusunda ise bilgi verilmedi.

Peki siz Apple iPad modelleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla tablet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!