Başlangıç Borsa IOTX Coin Nedir? IoTeX Nasıl ve Nereden Alınır?

IOTX Coin Nedir? IoTeX Nasıl ve Nereden Alınır?

0

IOTX Coin nedir sorusu, geçtiğimiz günlerde birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılıyor. Son birkaç ay içerisinde değerini onlarca kat arttırarak yatırımcılarına büyük seviyelerde kazanç sağlamış olan kripto paramız, geliştirilmiş bir DeFi projesi olarak ön plana çıkıyor. Ölçeklenebilirlik ve akıllı sözleşmeler noktasında da büyük ilerlemeler kaydeden ve blok zinciri dünyasına yenilikler kazandıran IoTeX projesi, isminden de anlaşılacağı üzere nesnelerin internetine odaklanıyor. İçeriğimizde IOTX Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlayacağız.

IOTX Coin Nedir? IoTeX Nasıl ve Nereden Alınır?
IOTX Coin Nedir? IoTeX Nasıl ve Nereden Alınır?

IOTX Coin (IoTeX) Nedir?

Makinelerin insan hayatında daha kullanılabilir ve güvenilebilir bir seviyeye ulaşmasını isteyen bir grup araştırmacı ve geliştirici tarafından geliştirilerek 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan IOTX Coin, tamamen merkeziyetsiz ve açık kaynak kodludur. Bu sayede tüm geliştiriciler projenin süreçlerini inceleyebilir, değiştirebilir ve kendilerine uygun forma sokabilirler. IoT teriminin daha çok gündem olmaya başladığı bu günlerde isminde bile bu terimi bulunduran ve nesnelerin internetini blok zincirlerine entegre etmeyi amaçlayan IoTeX başarılı oluyor gibi gözüküyor.

Ekonomi sektörünün ve kavramının da içerisine artık teknoloji ve makineler giriyor. Fakat makineler ile ekonomiciler arasında güvenilir bir bağ bulunmuyor. Tam bu noktada güvenli, şeffaf, kararlı ve güçlü bir bağ oluşturmayı isteyen IOTX Coin, cihazların ve donanımların bu süreçlerde daha uyumlu hareket edebilmesi için çalışmalar gerçekleştirmekte. Ayrıca nesnelerin internetinde kullanılan donanımların ve yazılımların daha güvenli veri alışverişi sağlayabilmesi için blok zincirini aktif olarak kullanıyor. IoTeX projesi ve IOTX Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz IoTeX Whitepaper makalesini indirerek göz atabilirsiniz.

IOTX Coin İstatistikleri

IOTX Coin istatistikleri, kripto paramızın son zamanlarda ne seviyede yükseldiğini daha iyi bir şekilde göstermektedir. Uzun zamandır sessizliğini koruyan ve 2021 yılı itibariyle hafif hareketlilikler sergilemeye başlayan kripto paramız, geçtiğimiz haftalarda katlarca yükselmeyi başardı. Projenin daha çok duyulması ve talebin bir anda artması IOTX Coin’i en değerli kripto paralar listesinde en ön sıralara taşıdı.

  • IOTX Coin (IoTeX) toplam market hacmi 1,9 Milyar Dolar seviyesinin üstündedir.
  • Maksimum arz miktarı 10 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 9,5 Milyar adettir.
  • IOTX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,07’lik kısmını domine etmektedir.

Birkaç ay öncesine kadar çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve birçok kripto para borsasında listelenmeyen IOTX Coin, birkaç günde yaptığı inanılmaz yükselişler ile birlikte her noktada aktif olarak konuşulur ve kullanılır hale geldi. Durum böyle olunca hem yatırımcıların hem de geliştiricilerin ilgisi bu kripto para birimine kaydı.

kripto para
kripto para

IOTX Coin Yorum

IOTX Coin, insanların kendi ağları içerisinde blok zinciri yardımıyla verilerine, makinelerine ve kimliklerine erişebileceği, yönetebileceği bir ortam sunuyor. Örneğin bir akıllı ev konseptinde telefonunuzdan etkileşime geçebileceğiniz klimanız, televizyonunuz, fırınınız ve bilumum eşyalarınıza tam güvenliğe sahip şekilde ulaşabileceğiniz bir nesnelerin interneti platformu IoTeX projesi ile birlikte mümkün oluyor. Çünkü nesnelerin interneti teknolojilerindeki en büyük problemlerden biri de dışarıdan verilecek olan güvenlik açıklarıdır. Bu noktada hayatın ve iş sektörünün her noktasında sağlanabilecek güvenliği blok zincirleri sayesinde kripto paramız ve projesi sağlıyor.

Tüm bunlardan yola çıkarak IOTX Coin yorumlarının da umut vadeden şekillerde olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kripto para analizcisine göre IOTX Coin, en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olmayı hak ediyor. Zaten son zamanlarda yaptığı görülmemiş yükselişler sayesinde market hacmini milyar dolar seviyelerine çıkardı. Bunun yanında en değerli kripto paralar listesinde hızlıca 76. Sıraya yükseldi. Bugün 200.000’den fazla kişi IOTX Coin’i yakından takip etmekte ve milyonlarca yatırımcı bu kripto para birimine yatırım yapmaktadır.

IOTX Coin Fiyatı

IOTX Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz üzere hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Bu yüzden birçok yatırımcı bu kripto para birimine ilgi duyuyor. Geçtiğimiz aya kadar $0.03 seviyesinin altında işlem gören kripto paramız, şimdilerde $0.15 ile $0.26 arasında bir değere sahiptir. Bu değerler 2018 yılından bu yana ulaştığı en yüksek değerlerdir. IOTX Coin tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

  • IOTX Coin (IoTeX) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.2611 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • IOTX Coin (IoTeX) tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.001239 olarak kaydedilmiştir.

Yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlanmasına rağmen binlerce katlık değişim yaşamış olan IOTX Coin, halen yükseliyor ve her geçen gün yatırımcılar büyük fırsatlar kaçırıyorlar. Ancak piyasanın zor durumda olduğu bu dönemlerde fiyatının şişiyor olması ilerleyen zamanlarda büyük düşüşlere sebebiyet verebilir.

IOTX Coin Geleceği

IOTX Coin geleceği hakkında kısa vadede pek yorum yapılmasa da uzun vadede birçok kişi oldukça olumlu görüşler dile getiriyorlar. Hatta dünyanın önde gelen girişimcileri ve yatırımcıları da bu kripto paranın mutlaka takip edilmesi gerektiğini belirtiyorlar. En düşük seviyesinden günümüze %15000 oranından daha fazla yükselen ve bu yükselişin çoğunu geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde yapmış olan IOTX Coin, şimdilerde çok yüksek fiyat hareketliliğine sahip olduğu için yatırımcılar tarafından önerilmiyor. Buna rağmen gün içerisinde IOTX Coin ile büyük kazançlar elde eden bir kitle de bulunuyor.

IOTX Coin yatırımcıları, piyasaya çıktığı günden bu yana kripto paramızın her zaman arkasında durdular ve kripto paramızın değerlenmesini sağladılar. Bugün bekledikleri o yükseliş geldi ve artık yüksek kazançlar elde ediyorlar. Buna rağmen IOTX Coin sahipleri kripto paramızı satmak yerine daha fazla almayı düşünüyorlar. Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde $1 seviyesine ulaşabileceğini belirtiyorlar. Ancak bunun için market hacmini 10 Milyar Dolar seviyelerine çıkarması gerekiyor. Bu da kripto paramızın en değerliler arasında ilk 10’a girmesi gerektiği anlamına geliyor.

kripto para
kripto para

IOTX Coin (IoTeX) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

IOTX Coin kendi altyapısına sahip olmasının yanında ERC-20 ve Binance Smart Chain altyapılarını da destekleyen kripto paralardan biridir. Bu yüzden birçok noktada aktif olarak transferi gerçekleştirilebilir. Ayrıca uzun zamandır borsalarda listelenmiyor olmasına rağmen, hızlı yükselişi sayesinde her gün 3-5 borsada daha listelenmeye başlamıştır. Yatırım için IOTX Coin alım satımı yapmak istiyorsanız Binance (En Yüksek Hacme Sahip Borsa), Coinbase Exchange, Huobi Global, KuCoin, WazirX ve LBank gibi kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

Bunların yanında IOTX Coin alabileceğiniz 50’ye yakın kripto para borsası bulunmaktadır. Ayrıca sahip olduğunuz IOTX Coin varlıklarınızı ister TrustWallet, MetaMask gibi dijital cüzdanlarda, isterseniz de ERC-20 ve Binance Smart Chain desteği bulunan platformlarda rahatlıkla barındırabilirsiniz. Zaman içerisinde daha çok noktada ve platformda görebileceğimiz kripto paramızı kolayca satın alabilir ve daha sonra borsalar aracılığıyla satabilirsiniz. Veya direkt olarak teknolojilerinin içerisine girerek hem IOT teknolojilerinden faydalanabilir hem de ekonomik yapınızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz.

Umarız buradan IOTX Coin nedir sorunuza yanıt bulabilmiş ve geleceği, yorumu, fiyatı, istatistikleri gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimizi de incelemek isterseniz kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizde bulunan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!