Haber, Sosyal Medya

Instagram Ücretli Abonelik Sistemi Döneminde Kararlı

Instagram, içerik oluşturucular için ücretli abonelik sistemini test etmeye başladı. Bu sistemde artık Hikayeler de ücretli olacak. İşte, Instagram’daki içerik üreticilerini ilgilendiren haberin detayları.

Instagram’ın Yeni Abonelik Sistemi Nedir?

Instagram başkanı Adam Mosseri, Twitter’da yayınlanan bir videoda “Abonelikler içerik oluşturucular içindir” dedi. Instagram, Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatmayı planladığı yeni sistemi şu an test ediyor. Test aşaması bitip kullanıma açıldıktan sonra başka bölgelere de bu imkanı sağlaması bekleniyor.

Instagram’dan gelir elde eden içerik üreticileri adına oldukça güzel bir gelişmeden bahsediyoruz. Bu sayfalara ücretli abone olunacak ve üreticiler içerik başına para kazanabilecek. Üstelik abonelik sisteminde hikayeleri izlemek de ücretli olacak.

İlgili İçerik: Instagram Profil Izgarasını Özelleştirecek! İşte Yeni Düzenlemenin Detayları

Sosyal medya devi, bazı içerik oluşturucuların hayranlarından para kazanmasına izin vererek, popüler kullanıcılara karşı rekabetinde sabit bir gelir elde etmelerinin önünü açıyor. Bazı sosyal medya kullanıcılarının gönderileri geniş kitleleri kendine çekiyor. Bu kullanıcılar, YouTube, Twitch, TikTok ve Instagram gibi platformlardan bu şekilde para kazanıyor. Bu nedenle artık sosyal ağlar en popüler para kazanma platformları oldu.

Adam Mosseri, bu konuda içerik oluşturucuları destekleyeceklerini bir Twitter paylaşımı ile müjdeledi. Mosseri, “Yaratıcılar hayatlarını kazanmak için ne yaparlarsa yapsınlar, bunun öngörülebilir olması önemlidir. Abonelikler içerik oluşturucular içindir.” sözlerini kullandı. Mosseri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki az sayıda Instagram içerik oluşturucusunun bu hafta başlatılan bir abonelik testinde yer alacağını söyledi.

Sadece belli bir bölgeden teste alınan içerik oluşturucular, canlı yayınlar da dahil olmak üzere özel içeriğe erişim için abonelik sisteminden faydalanacak. Mossesi, “Zaman içinde bu özellikleri genişletmeyi umuyoruz, çünkü aboneliklerin tüm Instagram deneyimine entegre edilmesi önemlidir.” dedi. Meta şirketine bağlı Instagram’ın abonelerle içerik üreticilerinin ilişkisinin platform için çok önemli olduğunu vurguladı. Abonelerin ücretli sayfalara ödeme yapmaları için de yeni kanallar üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.