INJ Coin Nedir? Injective Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

INJ Coin Nedir? (Injective Protocol) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Geleneksel borsalarda işlem yapan kişiler ve dijital ortamda yapılan işlemler için ücret ödemek istemeyen, bunun yanında yüksek hızlarda transfer gerçekleştirmek isteyen kişiler INJ Coin nedir araştırmasını sıklıkla yapmaktadırlar. Kısa bir zamandır piyasalarda bulunmasına rağmen amacıyla ve hedefleriyle ön plana çıkan, bu sayede kısa süre içerisinde ciddi bir pazarın sorumluluğuna sahip olmayı başarmış Injective Protocol, Web 3.0 projelerinden biri olarak bilinmektedir. Bu durum talebini her geçen gün arttırmaktadır. Bizler de bu içeriğimizde INJ Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi en çok sorulan soruları cevaplandıracağız.

INJ Coin Nedir? Injective Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
INJ Coin Nedir? Injective Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?

INJ Coin (Injective Protocol) Nedir?

Injective Protocol, geleneksel borsalardaki varlıkları dijital varlıklar haline getiren, blok zincirleri arasında iletişimler ve transfer gerçekleştirilmesini sağlayan, düşük işlem ücretleri ile öne çıkan, vadeli işlemlerin yapılmasını mümkün kılan ve forex piyasalarından etkilenen gelişmiş bir DEX borsasıdır. DEX borsası olduğu için tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir ve ERC-20 altyapısına sahip olan tüm kripto para birimlerini desteklemektedir. INJ Coin ise, belirtilen bu DEX borsasının yönetim tokeni olarak görevlendirilmektedir. PoS yapısına sahip olmasının yanı sıra Cosmos altyapısını da desteklediği için, ERC-20 ağındaki işlem ücretleri sıfıra inmekte, işlem süreleri ise mümkün olduğunca kısalmaktadır.

INJ Coin, platform üzerinde stake geliri olarak, aktarım işlemlerinde ücret ödemek amacıyla, yönetimin sağlanması ve oy hakkı verilmesi gibi sebeplerle ve likidite havuzuna fon oluşturulmak için aktif olarak kullanılmaktadır. Kısacası INJ Coin, DEX borsası üzerinden güç almakta ve aynı zamanda borsanın daha etkin, kullanılabilir, güvenli ve kararlı olmasını sağlamaktadır. Her geçen gün DEX borsalarına olan talep arttığı için kripto paramızın talebi de artmaktadır. Dolayısıyla marketteki etkisini arttırmakta ve projenin geliştirilmesinin önü açılmaktadır. Injective Protocol DEX borsası ve INJ Coin hakkında teknik detaylara ulaşmak için Docs Injective sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

INJ Coin İstatistikleri

INJ Coin, 2020 yılının ortalarında, borsası ile birlikte piyasalara çıkışını gerçekleştirmiştir ve o günden bugüne sürekli olarak yükselen bir trend içerisinde yer almıştır. Akıllı sözleşmelerin geliştirilmesinde ve değiştirilmesinde de aktif olarak rol oynayan kripto paramız, birçok blok zincirini desteklemekte, böylece geniş bir alanda hizmet verebilmektedir. Tüm bunlardan yola çıkarak INJ Coin istatistikleri sürekli olarak daha iyi bir konuma gelmektedir.

 • INJ Coin (Injective Protocol) toplam market hacmi 1,2 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 100 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 43,65 Milyon adettir.
 • INJ Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Görüldüğü üzere oldukça düşük arz miktarına sahip olduğu için değerlenme konusunda diğer kripto para birimlerine göre daha iyi bir performans sergileyen INJ Coin, talebinin artması halinde çok daha yüksek değerlere rahatça ulaşabilir. Bunu bilen kripto para yatırımcıları, bu varlığın ve DEX borsasının daha fazla kullanılmasını aşılamaktadırlar.

kripto para
kripto para

INJ Coin Yorum

Bugün INJ Coin, ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olmasına ve bu altyapıdaki tüm kripto para birimlerini desteklemesine rağmen, Binance Smart Chain, Cosmos altyapısı, Fantom altyapısı, Solana altyapısı ve Polygon (Matic) altyapısını da desteklemektedir. Bunların yanında Binance Launchpad üzerinde yatırımcılara sunulmuş ve çıktığı andan itibaren hızlı bir ivme kazanmıştır. Bugün küçüklü büyüklü çoğu platformda portföye eklenebilmekte ve neredeyse her blok zincirinde sorunsuz bir şekilde hizmet verebilmektedir. Tüm bunlardan yola çıkarak INJ Coin yorumlarının da gelecek vaat eden bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Market hacmi dolayısıyla en değerli kripto paralar arasında 152. Sırada bulunmasına rağmen çok daha iyi bir performans sergileyen ve muhtemelen önümüzdeki birkaç aylık süreçte daha iyi yerlere gelmesi beklenen INJ Coin’i on binlerce kişi yakından takip ediyor. Bunun yanında DEX borsasını kullanan ve bunun için INJ Coin barındıran hesap sayısı da gittikçe artış gösteriyor. Bu durumların hepsi göz önüne alındığında, PoS protokolünü kullanmakta olan bu kripto paranın başarısız olma olasılığının neredeyse sıfır olduğunu düşünebilirsiniz.

INJ Coin Fiyatı

INJ Coin fiyatı 2021 yılının Nisan ayına kadar sürekli olarak yükseliş gösterdi ve son rekorunu kırdıktan sonra ciddi bir düşüşe geçti. Fakat geçtiğimiz aylarda tekrar yükselmeye başlayarak yeni bir rekorun sinyallerini vermeye başladı. Kripto paramıza yatırım yapan ve beklenti içinde olan birçok yatırımcı, yakın zamanda daha da yüksek seviyeleri göreceğimizi ve mevcut istatistiklerin değişeceğini düşünüyor.

 • INJ Coin (Injective Protocol) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $25.01 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • INJ Coin (Injective Protocol) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2020 tarihinde $0.6557 olarak kaydedilmiştir.

Ortalama fiyat hareketliliğine (Volatilite) sahip olan INJ Coin, bugünlerde $10 ile $14 arasında işlem görmektedir. En yüksek seviyesinin neredeyse yarı yarıya altında yer almasına rağmen, en düşük seviyesinin yüzlerce kat üzerinde bulunmaktadır. Fakat mevcut yükselişi bile bir başlangıç olarak nitelendirilmektedir.

INJ Coin Geleceği

INJ Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde ise kripto paramızın ne kadar yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ve Injective Protocol borsasının sürekli olarak ne derecede ilerleme gösterdiğini daha net bir şekilde görebilmek mümkün hale geliyor. Birçok kripto para biliri, INJ Coin’in yeni nesil kripto para birimlerinden biri olduğunu ve önümüzdeki on senelik süreçte adını çok fazla duyacağımızı belirtmektedirler. Ayrıca en düşük seviyesinden en yüksek seviyesine yalnızca 4 ay içerisinde ulaştığını ve %1800 oranından daha fazla yükseldiğini de unutmamak gerekiyor.

Nesnelerin interneti, Metaverse, Web 3.0 gibi terimler ve bunları kullanan blok zincirleri ile kripto paralar, geleceğin teknolojilerini inşa ettikleri için ilerleyen yıllarda çok daha değerli hale gelecekler. INJ Coin de bunlardan biri olmayı başardığı ve kendi borsası tarafından desteklendiği için geleceğin Uniswap coini bile olabilir. Böyle bir seviyeye erişmesi halinde değerine değer katacağı düşünülmektedir. INJ Coin yatırımcıları tarafından yapılan analizler sonucunda ise önümüzdeki birkaç sene içerisinde $50 değerine ulaşması beklenmektedir.

kripto para
kripto para

INJ Coin (Injective Protocol) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan INJ Coin, birçok altyapıyı ve ekosistemi desteklediği için blok zincirleri arasında transfer edilebiliyor. Bu avantajı sayesinde birçok platformda ve borsada rahatlıkla kullanılabiliyor. Kısa süre içerisinde çok fazla yerde var olması ise kripto paramızın neden bu kadar değerli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. INJ Coin alım satım yapabileceğiniz Türk borsaları dahil 60’a yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Paribu – Türk Borsası
 • Gemini
 • Poloniex
 • WazirX
 • PancakeSwap
 • HotBit
 • HitBTC
 • Tokocrypto

INJ Coin satın alabilmek ve ticaretini gerçekleştirmek için borsalardan birine kayıt olarak işlem çiftlerinde emirler oluşturabilirsiniz. Bu emirlerin mevcut değere eş değer olması halinde alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Uzun vadeli olarak kripto paramızı elinizde bulundurmak istiyorsanız MetaMask, TrustWallet ve ConnectWallet gibi dijital cüzdanlardan faydalanabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde INJ Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Yine de kendi analizlerinizi ve planlarınızı hazırlamadan yatırım yapmanız, kayıplarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu yüzden kendi kararlarınızı kendiniz vermeyi unutmayın. Diğer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisini inceleyebilirsiniz. Burada ve diğer içeriklerimizde bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.