Başlangıç Borsa IMX Coin Nedir? Immutable X Nasıl ve Nereden Alınır?

IMX Coin Nedir? Immutable X Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Piyasalara sürüldüğü ilk günden bu yana sürekli bir yükseliş trendi içerisinde bulunan ve NFT dünyasının daha kaliteli bir ortam olmasını sağlayan Immutable X her geçen gün içerisinde kendisini ve altyapısını daha gelişmiş bir hale getiriyor. Bu sebeple piyasalarda bulunan ve kripto para arayışında olan yatırımcılar IMX Coin nedir araştırması yapıyorlar. Kısa süre içerisinde büyük bir pazarın yönetilmesinden sorumlu hale gelen ve önceki tecrübeleri sayesinde güven kazanmayı başaran Immutable X projesi Ethereum ağının da daha tercih edilesi bir ağ olmasını sağlamaktadır. İçeriğimizde bu yeni ve güçlü kripto para birimi olan IMX Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, yorumları, fiyatı, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

IMX Coin Nedir? Immutable X Nasıl ve Nereden Alınır?
IMX Coin Nedir? Immutable X Nasıl ve Nereden Alınır?

IMX Coin (Immutable X) Nedir?

IMX Coin, 2021 yılının Kasım ayında piyasaya sürülen ve NFT basımları ve satımları için L2 ölçeklendirme çözümü sunan yeni ve güçlü bir kripto para projesidir. Blok zincirleri üzerinde oyna kazan sistemlerine sahip oyunlar üreten ve piyasalara sunan Immutable kuruluşu tarafından üretilmeye başlanan IMX Coin, tüm NFT’lere herkesin ulaşmasını amaçlayarak yola çıkmıştır. Bunun için de ERC-20 altyapısını kullanmakta ve hem bu altyapıyı güçlendirmekte hem de kullanıcıların bu blok zincirini kullanmasının önü açılmaktadır.

IMX Coin ve platformu sayesinde herkes ücretsiz bir şekilde NFT üretebilir ve bunu pazarlara göndererek satışını gerçekleştirebilir. Ve bunun için en gelişmiş yapıları kullanarak en düşük maliyetleri ödemek durumunda kalır. Böylece nitelikli NFT ismi verilen NFT’lere herkes kolayca ulaşabilir ve ticaretini gerçekleştirebilir. Bu durum statü farklılıklarını kaldırmakta, daha özgür ve tekelleşmekten uzak bir piyasanın oluşmasını sağlamaktadır. Immutable X projesi ve IMX Coin hakkında teknik detayları incelemek için Immutable X Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

IMX Coin İstatistikleri

IMX Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın büyük bir pazara hükmettiğini ve yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen ciddi seviyede ilerleme kaydettiğini net bir şekilde görebilirsiniz. Arz miktarı da kabul edilebilir seviyede olan IMX Coin’in değeri her geçen gün kademeli bir şekilde artmakta, dolayısıyla yatırımcı sayısında gözle görülür bir artış olmaktadır.

 • IMX Coin (Immutable X) toplam market hacmi 16,03 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 2 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 188 Milyon adettir.
 • IMX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,06’lık kısmını domine etmektedir.

IMX Coin, yüksek market hacmi rakamlarına sahip olsa da henüz istediği market dominasyonu seviyelerine ulaşamamıştır. Fakat bu durum kripto paramızın başarısız olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir. İlerleyen zamanlarda daha etkin bir rol oynayacağı ve daha çok noktada görüntüleneceği bilinen bir gerçektir.

kripto para
kripto para

IMX Coin Yorum

IMX Coin yorumları da bir hayli umut vadeden şekildedir. Birçok kripto para bilirine göre IMX Coin, NFT sektörüne direkt olarak girmiş ve bir anda bu sektörü baştan yaratmaya başlamıştır. Durum böyle olunca büyük yatırımcılar endişeye kapılmış olsalar da pazarın daha özgür ve kullanışlı bir hale gelmesi uzun vadede herkesin işine gelecektir. Ethereum altyapısından alınan güç sayesinde de daha hızlı bir genişleme ve bilinirliğini arttırma sürecinin gözlemlenmesi kaçınılmazdır. Tüm bunlardan yola çıkarak kripto paramız kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar listesinde 86. Sıraya kadar ilerlemeyi başarmıştır.

IMX Coin altyapısı oldukça güvenli ve hızlı bir yapıya sahiptir. ERC-20 altyapısında bulunmasına rağmen saniyeler içerisinde binlerce işlem gerçekleştirilebilir ve bu işlemler Ethereum güvencesi altında gerçekleştirilir. Bunun yanında yapılan işlemlerden neredeyse 0 işlem ücreti alınmaktadır. Bu da StarkWare hizmetleri sayesinde mümkün hale gelmektedir. Ayrıca saatler içerisinde yeni bir yapı kurulması ve NFT’lerin pazarlara gönderilmesi IMX Coin sayesinde çok rahat bir şekilde yapılabilir. Tüm bu özellikler incelendiğinde kripto paramızın NFT pazarının finansal alanında ne derece etkili bir rol oynadığını bir kez daha açıkça görebiliyoruz.

IMX Coin Fiyatı

IMX Coin fiyatı, piyasalara çıktığı ilk günden bu yana istikrarlı bir yükseliş göstermektedir. Kısa vadede küçük düşüşler yaşıyor olsa da geniş plandan incelendiğinde kripto paramızın piyasaları şişirmeden kararlı bir şekilde yükseldiğini görebilmek mümkündür. Bu durum sürekli olarak yeni bir rekor kırmasını sağlamakta ve hakkında hiçbir şey bilmeyen yatırımcının bile yatırım yapmasının önünü açmaktadır.

 • IMX Coin (Immutable X) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $8.91 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • IMX Coin (Immutable X) tüm zamanlar en düşük değeri ise Kasım 2021 tarihinde $0.0000001 olarak kaydedilmiştir. (Resmi değildir)

IMX Coin fiyatı yeni bir kripto para birimi olduğu için günümüzde $5 ile $8.91 arasında değişkenlik göstermektedir. Çünkü henüz net bir grafik oluşturmamıştır. Buna rağmen bugüne kadar en hızlı şekilde yüksek market hacmine ulaşan ve yükselmeyi başaran kripto para birimi olmuştur. Yukarıda belirtilen istatistiklerin her an değişmesi mümkündür.

IMX Coin Geleceği

IMX Coin, yalnızca bir ay içerisinde bile en değerli kripto paralar arasına girmeyi başararak milyar dolarlık bir piyasaya hükmetmeye başladı. Böylesine hızlı bir şekilde ilerleyen ve on binlerce kişiyi arkasına alan kripto para birimi nadiren görülmektedir. NFT pazarında çok kısa süre içerisinde büyük değişikler getirdiği için de IMX Coin geleceğinin oldukça parlak olduğu düşünülmektedir. Hatta birçok kripto para yatırımcısı bu kripto para biriminin ilerlemesine inanamadıklarını, böyle bir şeyi daha önce görmediklerini belirtmektedirler.

IMX Coin, çıktığı günden bu yana bile katlarca yükselerek yatırımcıların büyük kazançlar sağladılar. Ve yine bu kadar kısa süre içerisinde birçok platformdan destek almayı başardılar. Durum böyle olunca yükselişi de haliyle ivme kazanmaya devam etti. Bugün IMX Coin yatırımcıları, gösterinin yeni başladığını ve yalnızca bir sene içerisinde kripto paramızın $100 seviyelerine ulaşabileceğini öngörüyorlar. Bunun için market hacmini daha da arttırması ve piyasada ciddi anlamda söz sahibi olacak bir konuma gelmesi gerekiyor.

kripto para
kripto para

IMX Coin (Immutable X) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

IMX Coin kendi ekosistemine sahip bir kripto para birimi olmasına rağmen işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için ERC-20 altyapısını kullanması gerekiyor. Bu yüzden ERC-20 altyapısını destekleyen tüm platformlarda özgürce kullanımı gerçekleştirilebiliyor. IMX Coin alım satım işlemleri için ise başvurabileceğiniz 30’a yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • FTX – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Bybit
 • Poloniex
 • Coinlist Pro
 • OKEx
 • MEXC
 • LBank
 • BKEX
 • Pionex

Bu kripto para borsaları üzerinden IMX Coin alabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz varlıkları MetaMask, TrustWallet gibi cüzdanlara aktararak güvence altına alabilmeniz de mümkündür. NFT alım satım işlemleriniz için de birçok noktada aktif olarak IMX Coin kullanabilirsiniz. Yakın zamanda daha çok noktada aktif bir şekilde kullanılacağından ve haberlerde ismini daha çok duyacağımızdan da emin olabilirsiniz.

İçeriğimizde yeni ve yükselen bir değer olan IMX Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık. Umarız içeriğimizde fiyatı, yorumları ve geleceği başta olmak üzere tüm aradığınız bilgilere ulaşabilmiş ve kendi analizleriniz ile birleştirerek yatırım planı oluşturabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!