Başlangıç Borsa HAM Coin Nedir? Hamster Nasıl ve Nereden Alınır?

HAM Coin Nedir? Hamster Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Elon Musk tarafından gündeme getirilen ve hızlı bir yükselişle birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başaran yeni bir kripto para birimi ile karşınızdayız. Eylül 2021 tarihinde piyasalara sunulmasına rağmen kısa süre içerisinde popülerlik kazanan ve kendisini şaka kripto paralardan biri olarak tanıtmasa da öyle bilinen HAM Coin nedir sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Finansal düzenlemeler getirmeyi amaçlayan ancak Elon Musk yüzünden tam bir şaka kripto parasına dönüşmüş olan Hamster Coin, şimdiden büyük bir kitleye sahip olmuş durumda. Fakat ilerleyen zamanlarda nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Bizler de bu içeriğimizde geçtiğimiz ayın popüler coini olan HAM Coin nedir sorusunu yanıtlandıracağız.

HAM Coin Nedir? Hamster Nasıl ve Nereden Alınır?
HAM Coin Nedir? Hamster Nasıl ve Nereden Alınır?

HAM Coin (Hamster) Nedir?

2021 yılının eylül ayında piyasaya sürülen ve adından da anlaşılacağı üzere Hamster logosuna sahip, tam anlamıyla bir şaka coini olarak görülen HAM Coin, kripto paralar üzerindeki finansal oynaklıklardan etkilenmemek ve piyasayı daha stabil bir hale getirmek için piyasaya sürüldü. Fakat ilerleyen zamanlarda kendisinin de küçük bir manipülasyona gelemeyeceği anlaşılmış oldu. Bu yüzden tamamen tutmamış bir şaka kripto para birimi olarak bilinmektedir.

Finansal olarak hareketliliği minimize etmeyi amaçlayan kripto paramızın projesi bu noktada çok fazla bir atılım gerçekleştirememiş ve ciddi hareketliliğe sahip bir kripto para birimi olarak başarısız bir proje olmuştur. Buna rağmen hatırı sayılır market hacmi rakamlarına ulaşarak piyasada sözünü az da olsa geçirebilen bir kripto para birimi olmuştur. HAM Coin ve projesi hakkında detaylı bilgileri incelemek isterseniz Hamster Coin Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

HAM Coin İstatistikleri

HAM Coin, ilk piyasaya sürüldüğü haftalarda bir şaka coini olarak görülmesine rağmen ciddi projeye sahip olduğu için bazı yatırımcı çevrelerinin ilgisini çekmiş ve arkasına bir miktar yatırım almayı başarmıştır. Yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlanmış olsa da kararlı bir ilerleme göstermiş ve Ekim ayının ortalarına kadar ilerlemiştir. Fakat Elon Musk tweeti ile tüm dengeler bozulmuştur.

  • HAM Coin (Hamster) toplam market hacmi 300 Milyon Dolar
  • Kripto paramızın toplam arz miktarı 10 Trilyar adetken, dolaşımdaki arz miktarı 2,3 Trilyar adettir.
  • HAM Coin en değerli kripto paralar listesinde 555. Sırada yer almaktadır.,

Görüldüğü üzere market hacmini bir seviyelere çıkmış olan HAM Coin, halen alımı ve satımı yapılan kripto paralardan biridir. Ne kadar kötü bir şekilde etkilenmiş ve projesinin dışına çıkmış olsa da piyasalarda ayakta tutunmaya çalışmaktadır.

kripto para
kripto para

HAM Coin Yorum

HAM Coin yorumları tahmin edebileceğiniz üzere oldukça olumsuzdur. Elon Musk Ekim 2021 tarihinin ortalarında içerisinde HAM Coin’i ifade eden bir Tweet paylaşmış ve bu tweet sonrasında kripto paramız binlerce kat yükseliş göstermiştir. Fakat bu yükseliş uzun sürmemiş hemen eski seviyelerine geri dönmüştür. Böyle bir durum meydana gelince belirtilen finansal düzen tamamen bozularak kripto paramız, tutmayı başaramamış şaka coinleri arasında yerini almıştır. Buna rağmen halen kripto paramıza ilgi duyan on binlerce kişilik yatırımcı kitleleri bulunmaktadır.

HAM Coin Fiyatı

HAM Coin fiyatı, oldukça yüksek fiyat hareketliliğine sahiptir ve gün içerisinde %10’dan fazla değerlerde değişim göstermektedir. Bu durum kısa vadeli ve eğlenmek isteyen yatırımcılar için güzel bir oyuncak gibi gözükse de uzun vadeli ve büyük yatırımcılar kripto paramıza ilgi duymamaktadırlar. Fakat aralığının ne derece yüksek olduğunu aşağıdaki tüm zamanlar değişim istatistiklerini inceleyerek görebilirsiniz.

  • HAM Coin (Hamster) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $0.1164 olarak kayıtlara geçmiştir. (Elon Musk Paylaşımı ile)
  • HAM Coin (Hamster) tüm zamanlar en düşük değeri ise Eylül 2021 tarihinde $0.000000000942 olarak kaydedilmiştir. (Resmi değildir)

Bugün $0.000000312 ile $0.00000002303 arasında değer değişimine sahip olan HAM Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok hızlı bir şekilde değer kazanıp kaybedebilmektedir. Yüksek arz miktarına sahip olması ve arzının her geçen gün daha fazla dolaşıma sunulması da olumsuz bir etki bırakmaktadır.

HAM Coin Geleceği

Tüm bahsettiğimiz konulardan yola çıkarak HAM Coin geleceğinin pek parlak olduğu söylenemez. İlk çıktığı zamanlarda yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen bir miktar umut vadediyor olsa da Elon Musk tweetinden sonra tamamen dengesiz bir piyasaya haline gelmiş ve büyük yatırımcıların neredeyse hepsini kaybetmiştir. Buna rağmen zaman zaman yaptığı ciddi yükselişler ile dikkat çekmeye ve haberlere konu olmaya devam etmektedir. Tweet atıldığı zaman yaşadığı yükseliş ise yüzbinlerce kat artışla ifade edilmektedir. Bu durum birçok kişinin ciddi kayıplar yaşamasına yol açmıştır.

Tüm bunlara rağmen HAM Coin kripto para birimine güvenen ve arkasında duran küçük bir yatırımcı kitlesi bulunmaktadır. Yakın zamanda bu kripto para biriminin değerleneceğini ve en yüksek seviyesine bir daha erişeceğini düşünen birçok kişi bulunmaktadır. Hatta yapılan yorumlarda kripto paramızın tekrar $0.1 seviyelerine ulaşabileceğini belirten gruplara bile rastlanmaktadır. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için market hacmini binlerce kat arttırması ve en değerli kripto paralar arasında ilk 3’te yer alması gerekmektedir.

kripto para
kripto para

HAM Coin (Hamster) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş olan HAM Coin, bu altyapıyı destekleyen her türlü platformda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fakat kripto para platformları, HAM Coin’i henüz tam olarak bir kripto para birimi olarak tanımlamadıkları için kolayca ulaşılabilir bir kripto para birimi değildir. HAM Coin alım satım işlemlerinizi de yalnızca aşağıdaki 3 kripto para borsası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  • PancakeSwap (V2) – En Yüksek Hacme Sahip Platform
  • MEXC
  • ZT

Bunların dışında HAM Coin alabileceğiniz ve satabileceğiniz herhangi bir borsa bulunmamaktadır. Ancak sahip olduğunuz varlıkları MetaMask, TrustWallet gibi cüzdanlara aktarabilmeniz mümkündür. İlerleyen zamanlarda daha fazla noktada yer alacağı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla HAM Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak ve istatistikleri nasıldır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalıştık. Bu kripto para birimine yatırım yapmadan önce grafiksel ve teknik olarak tüm analizlerinizi yapmayı unutmayın. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına göz gezdirebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!