GXC Coin Nedir? GXChain Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

GXC Coin Nedir? (GXChain) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

GXC Coin nedir sorusu veriler ile ilgilenen birçok yatırımcının araştırdığı soruların başında geliyor. GXC Coin, verilerin daha güvenli ve şeffaf bir şekilde transferinin gerçekleştirilmesi mümkün kılmayı amaçlayan ve kontrolün tamamen geliştiricilerin ve yatırımcıların elinde olmasını sağlayan güçlü ve yüksek potansiyele sahip bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun yıllardır piyasalarda bulunmasına rağmen halen istediği popülerliğe ulaşamamış olsa da son dönemlerdeki fiyat yükselişi birçok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda. Bizler de bu içeriğimizde GXC Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

GXC Coin Nedir? GXChain Nasıl ve Nereden Alınır?
GXC Coin Nedir? GXChain Nasıl ve Nereden Alınır?

GXC Coin (GXChain) Nedir?

Oldukça hızlı bir blok zinciri yapısına sahip olan ve blok zincirleri içerisinde akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ile değiştirilmesi noktasında büyük hizmetler sağlayan GXChain projesi, üretilen ve paylaşılan verilerin, üreten ve paylaşan kullanıcıların kontrolüne bırakmak istiyor. Bu noktada verilerin güvenliği, gizliliği ve şeffaflığı konusunda büyük faydalar sağlamasıyla biliniyor. Ayrıca kendi ağı üzerinde yeni projeler geliştirilmesine olanak tanıyan bir yapıya sahip olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

2017 yılından bu yana piyasalarda bulunan GXC Coin ise, GXChain projesinin temel kripto para birimi olarak görev almaktadır. GXChain tamamen kendi altyapısına ve ekosistemine sahip bir proje olduğu için bu blok zinciri içerisinde finansal işlemlerin gerçekleştirilmesi adına bir kripto para birimine ihtiyaç duyulmuş, bunun sonucunda GXC Coin piyasalara sürülmüştür. Veri erişimi veren hizmetin aktif hale getirilmesi halinde kullanıcılar GXC Coin kazancı sağlayabiliyorlar ve böylece veri güvenliğinin de daha iyi bir hale getirilmesi mümkün hale geliyor.

GXC Coin İstatistikleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi GXC Coin 2017 yılının ortalarında piyasaya sürüldü ve o günden beri kendi blok zinciri ile hizmet veriyor. İlk çıktığı dönemlerde özellikle veriye önem veren kuruluşlar tarafından tercih edilen kripto paramız, zaman içerisinde daha yeni teknolojilerin çıkması ile birlikte biraz daha sönük kaldı.

 • GXC Coin (GXChain) toplam market hacmi 230 Milyon Dolar
 • Toplam arz miktarı 100 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 75 milyon adettir. Piyasaya salınım verilerin çıkartılması ve geliştiricilerin ortak karar vermesi sonucunda gerçekleştirilmektedir.
 • GXC Coin, tüm kripto para piyasaları üzerinde %0,01’lik hakimiyete sahip durumdadır.

GXC Coin istatistiklerini incelediğimizde, belirtmiş olduğumuz sönüklüğün son zamanlarda yok olmaya başladığını ve kripto paramızın tekrar hareketlilik gösterdiğini açık bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Her ne kadar düşük market hacmine sahip olsa da piyasada illa ki bir söz hakkı bulunuyor ve var olması için bu bile yeterli.

kripto para
kripto para

GXC Coin Yorum

GXC Coin, verilerin güvenliği ve üretimi konusunda aslında oldukça başarılı bir kripto para birimi olarak biliniyor. Fakat sunulduğu teknolojiler günümüze kadar herhangi bir ilerleme gösteremedi. Bu yüzden veri alanında çalışmalar yürüten diğer kripto para projeleri, GXC Coin’in önüne geçmeyi başardı. Fakat bu durum kripto paramızın piyasadan silindiği ve bir daha yükselmeyeceği anlamına gelmiyor. Hatta bazı yatırımcılar, bu zamanların GXC Coin almak için en uygun zamanlar olduğunu belirtmektedirler.

GXC Coin yorumlarını da incelediğimizde, kripto paramıza bel bağlanmadığını ancak umudun da kesilmediğini anlayabiliyoruz. Bu yüzden incelenmesi ve düşük miktarlarla da olsa portföye eklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 338. Sırada bulunan GXC Coin’in, önümüzdeki senelerde daha yüksek market hacmi rakamlarına erişmesi ve en değerli kripto paralar listesinde daha ön sıralarda bulunması beklenmektedir. GXChain projesi ve GXC Coin hakkında teknik detayları incelemek isterseniz GXChain Whitepaper 3.0 makalesine göz atabilirsiniz.

GXC Coin Fiyatı

GXC Coin fiyatı, aynı performansı gibi bir ilerleyiş sergiliyor. İlk çıktığı dönemlerde hızlı bir yükseliş trendi içerisine girerek tüm zamanlar rekorunu kırmış olmasına rağmen daha sonrasında ciddi düşüşler yaşayarak günümüze kadar gelmiştir. Fakat geçtiğimiz haftalarda değerini katlarca arttırarak tekrar gündem konusu olmayı başarmıştır.

 • GXC Coin (GXChain) tüm zamanlar en yüksek fiyatı Ocak 2018 tarihinde $11.24 olarak kayıtlara geçti.
 • GXC Coin (GXChain) tüm zamanlar en düşük fiyatı ise Mart 2020 tarihinde $0.1912 olarak kaydedildi.

Bugün $1.20 ile $3.40 arasında değişen bir değere sahip olan GXC Coin, gün içerisinde +%100 ile -%100 oranlarında fiyat hareketliliği sergilemektedir. Bu yüzden kripto paramızın son dönemlerde oldukça yüksek volatilite değerlerine sahip olduğunu belirtebiliriz. Eğer böyle devam ederse tekrar bir yükseliş trendi içerisine girebileceğini de unutmamak gerekiyor.

GXC Coin Geleceği

GXC Coin, geçmiş dönemlerde oldukça yüksek fiyat seviyelerine ulaşmış ve daha sonra düşüş yaşamış olsa da en düşük seviyesinden günümüze %1050 oranında yükselmiş olduğunu unutmamak gerekiyor. Ve birçok yatırımcı bu durumun daha başlangıç olduğunu belirtmekte. Çünkü kripto paramız son günlerde yaptığı hareketlilikler ile uzun yıllar boyunca koruduğu sessizliğini bozmuş oldu. Verilerin daha da önemli bir hale gelmesi ve platformların kripto para birimini desteklemesi ile birlikte yeni bir rekora yolculuğuna başlayabilir.

Yukarıda belirtilen görüşlerden yola çıkarak GXC Coin geleceğinin yüksek potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durumun ters tepme ihtimalinin de bulunduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Buna rağmen GXC Coin yatırımcıları kripto paramıza güveniyorlar ve herkesin yatırım yapmasını tavsiye ediyorlar. Hatta yapılan açıklamalara göre önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni rekorunu kırması ve daha sonrasında $25 değerine ilerlemesi bekleniyor. Arz miktarının da buna oldukça uygun olduğu biliniyor.

kripto para
kripto para

GXC Coin (GXChain) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

GXC Coin (GXChain), kendi altyapısına ve ekosistemine sahip olduğu için şimdilik yalnızca kendi platformlarında ve ek olarak birkaç noktada daha işlem yapılabilir bir kripto para birimidir. Son zamanlarda dikkat çekmesi ile birlikte bu durumun değişeceği ve GXC Coin altyapısının yaygınlaşacağı düşünülmektedir. Her ne kadar altyapısı gereği birçok platformun desteğini alamamış olsa da GXC Coin alım satım işlemleri yapabileceğiniz birçok kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • Indodax
 • MEXC
 • Bitglobal
 • Hotbit
 • DigiFinex

Bunların yanında GXC Coin alabileceğiniz 20’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır. Sahip olduğunuz varlıkları GXChain ortamlarına aktarabilir ve bu noktalarda faiz gelirleri elde edebilirsiniz. Ayrıca veri bilimine karşı ilginiz varsa aynı platform üzerinden veri kazımı ve yönetimi yaparak GXC Coin kazancına sahip olabilirsiniz.

GXC Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi en çok merak edilen soruları içeriğimizde tüm detaylarıyla yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız burada edindiğiniz bilgiler sayesinde kripto paramıza karşı net bir görüşe sahip olabilmişsinizdir. Benzer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yapılan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.