FIDA Coin Nedir? (Bonfida) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

FIDA Coin nedir sorusu, Bonfida ismi verilen kripto para birimi Binance borsası üzerinde listelendikten ve yükseldikten sonra birçok yatırımcı tarafından araştırılmaya başlandı. FTX Borsası tarafından geliştirilen ve Serum altyapısına sahip olan kripto paramız Solana ekosistemi içerisinde bulunduğu için büyük ilgi çekiyor. Yeni bir kripto para birimi olduğu ve çıktığı günden bu yana yükseliş trendinde yer aldığı için binlerce takipçisi bulunuyor. Bizler de bu içeriğimizde FIDA Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi çok sorulan soruları yanıtlandıracağız.

FIDA Coin Nedir? Bonfida Nasıl ve Nereden Alınır?
FIDA Coin Nedir? Bonfida Nasıl ve Nereden Alınır?

FIDA Coin (Bonfida) Nedir?

2020 yılının sonlarında uluslararası bir kripto para borsası olan FTX tarafından geliştirilerek listelenen ve Solana ekosisteminde yer alan FIDA Coin, Serum DEX üzerinde büyük öneme sahip olan bir kripto para birimidir. Serum üzerindeki ilk geliştirilen proje olan Bonfida, açık kaynak kodlu ve merkezi olmayan farklı bir DEX borsası olarak tanımlanabilir. FIDA Coin de bu borsada yer alan yerel yönetim tokenidir. Ayrıca altyapısında birçok proje barındırmaktadır. Tüm bunlar ile hem kendi sistemlerine hem de Serum altyapısına katkıda bulunmaktadır.

FIDA Coin, bünyesinde Solible isimli ortalama büyüklükte bir NFT pazarına da sahiptir. Bunun yanında Swap ve stake işlemleri de rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Belirttiğimiz özellikler ve sistemler bir araya gelince ortaya kararlı, güçlü, dinamik ve şeffaf bir platform çıkmaktadır. Bu sayede birçok büyük kurum ve kuruluşla anlaşmalar sağlamış ve Solana ekosistemini daha kullanışlı bir hale getirmeyi başarmıştır. Bonfida platformları ve FIDA Coin hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz Bonfida Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

FIDA Coin İstatistikleri

FIDA Coin, Solana ekosisteminin de etkisiyle kısa süre içerisinde milyar dolarlık market hacmine ulaşmayı başarmış ve birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Bunun yanında nispeten düşük arz miktarı ile değerini beklenen seviyelerin üstüne çıkarmıştır. Bugün FIDA Coin istatistikleri birçok kripto para biriminden çok daha iyi gibi gözükse de halen en değerli kripto paralar arasında istenilen noktaya erişememiştir.

 • FIDA Coin (Bonfida) toplam market hacmi 6,3 Milyar dolar
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 44,8 Milyon adettir.
 • FIDA Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Market hacminin yüksek olmasının en büyük sebebi mevcut talepten daha yüksek bir talebe sahip olduğu gibi gözükmesidir. Bu yüzden bazı yatırımcılar tarafından şişirilmiş bir kripto para birimi olarak görülmektedir. Fakat FIDA Coin, Solana Coin’in yükselişinden ciddi oranda etkilendiği için şimdiki değerlerine ulaşması normaldir.

kripto para
kripto para

FIDA Coin Yorum

FIDA Coin güçlü bir proje olarak piyasaya sunulduğu ve henüz arzının çok az miktarı halka dağıtıldığı için kripto para bilirleri tarafından olumlu açıklamalarla karşımıza çıkıyor. Çıktığı günden bu yana kademeli ve istikrarlı bir şekilde ilerleme göstererek sürekli olarak yatırımcısına kazanç sağlayan bu DeFi projesi, geleceğin teknolojilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu yüzden FIDA Coin yorumları birçok yeni yatırımcıya büyük umutlar aşılıyor.

FIDA Coin, aylar içerisinde onlarca kat yükselerek daha fazla yatırımcının piyasaya girmesini sağladı. Böylece en değerli kripto paralar listesinde 252. Sıraya kadar ilerlemeyi başardı. Bugün birçok noktada aktif olarak kullanılıyor ve birden fazla kripto paranın desteklenmesini ve daha da güçlenmesini sağlıyor. Bunun yanında başka ekosistemlere bağımlı olduğu için kendi yapısını tam anlamıyla oluşturamıyor gibi gözüküyor. Bu bir eksiklik olsa da ilerleyen zamanlarda süreçlerin değişeceği düşünülüyor.

FIDA Coin Fiyatı

FIDA Coin fiyatı, günümüzde $5 ile $7 arasında değişkenlik gösteriyor. Yeni rekorunu yalnızca birkaç hafta önce yapmış olan kripto paramız, sürekli olarak yükseldiği için yatırımcıları endişelendiriyor. Bu yüzden yakın zamanda düşmesi bekleniyor. Yine de yeni ATH’lerin önünde hiçbir engel bulunmadığını net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz.

 • FIDA Coin (Bonfida) tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $8.92 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • FIDA Coin (Bonfida) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2020 tarihinde $0.353 olarak kaydedilmiştir.

FIDA Coin tüm zamanlar fiyat değişimi incelendiğinde ne seviyede bir ilerleme kaydetmiş olduğunu görmek hiç de zor değil. Ayrıca birçok yatırımcıyı zengin ettik desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Ayrıca bu sürecin muhtemelen devam edeceği ve FIDA Coin ismini daha fazla duyacağımız neredeyse tamamen doğrudur.

FIDA Coin Geleceği

FIDA Coin geleceği hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yoktur. Çünkü bugüne kadar gösterdiği performans ve açık bir şekilde görüntülenebilen fiyat grafiği her detayı açıklamaktadır. Yine de tam anlamıyla araştırma yapmadan ve fikir sahibi olmadan yatırım yapmak mantıksız olacaktır. En düşük seviyesinden günümüze %1600 oranında yükselerek kısa süre içerisinde birçok kişiye büyük kazançlar sağlamış olan FIDA Coin, halen yükselmeye devam etmekte ve birçok kişiyi şaşırtmaktadır.

FIDA Coin yatırımcıları bu kripto para birimine oldukça fazla güvenmekte ve bel bağlamaktadırlar. Bu durum diğer yatırımcıların da dikkatini çektiği için her geçen gün market hacmi ve fiyatı artmaktadır. Hatta yapılan analizler sonucunda kısa vadede yüksek kazançlar sağlaması beklenmese de uzun vadede $10 değerine erişmesi ve daha yüksek seviyelere ilerlemesi bekleniyor. Bu hedeflerini başarabilir mi bilemiyoruz ancak adının daha çok duyulacağından emin olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

FIDA Coin (Bonfida) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

FIDA Coin, yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi Solana altyapısını destekleyen bir yapıya sahip olduğu için birçok noktada kolayca bulunabiliyor ve barındırılabiliyor. Ayrıca kısa süre içerisinde dünyanın önde gelen kripto para borsalarında listelenmeyi başarmış sayılı kripto para birimlerinden biri olarak bilinmektedir.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX
 • Serum DEX
 • Raydium
 • BitMax
 • Pionex
 • AEX

Yukarıdaki borsalar dışında 10’a yakın kripto para borsası üzerinden FIDA Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bir DeFi projesi olduğu için de çoğu platformda rahatlıkla transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Umarız içeriğimiz sayesinde FIDA Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Fakat içeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın! Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın