FET Coin Nedir? Fetch.ai Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

FET Coin Nedir? (Fetch.ai) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

FET Coin nedir sorusu, kripto paramız Coinbase üzerinde listelenince ve ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanınca, kripto para birimlerine ilgi duyan kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Buna rağmen uzun zamandır piyasalarda bulunan ve geleceğin teknolojilerini kapsayan neredeyse tüm alanlarda çalışmalar gerçekleştiren Fetch.ai projesi, her geçen gün daha değerli bir kripto para birimi oluyor. Web 3.0 projelerinden biri olarak da sayıldığı için birçok noktadan takipçiyi bünyesine kazandırmayı başarıyor. Bizler de bu içeriğimizde gelişmiş bir kripto para olan FET Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi soruları cevaplandıracağız.

FET Coin Nedir? Fetch.ai Nasıl ve Nereden Alınır?
FET Coin Nedir? Fetch.ai Nasıl ve Nereden Alınır?

FET Coin (Fetch.ai) Nedir?

Fetch.ai platformu IoT ismi verilen nesnelerin interneti teknolojilerinden faydalanarak dünya üzerindeki verilerin toplanmasını, işlenmesini ve geleceğin yatırımları için planlanması hedef alan, bu noktada yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi kavramlardan faydalanan gelişmiş bir süper zekâ ekonomisi olarak bilinmektedir. Bu noktada karmaşık problemlerin çözülmesi ve sistemin yürütülmesi noktasında insanların müdahalesinden ziyade makinelerin kararlı işleyişleri ön planda tutulmaktadır.

Fetch.ai nesnelerin interneti içerisinde bulunan tüm cihazların dünya çapında birbirleri ile iletişim halinde kalmasının önünü açmakta böylece neredeyse tüm sektörlerin baştan aşağıya değişmesinin fırsatını bizlere sunmaktadır. Bu noktada blok zincirleri arası transferlerin gerçekleştirilmesi ve finansal işlemlerin yürütülmesi amacıyla FET Coin aktif olarak kullanılmaktadır. Güçlü bir Web 3.0 projesi olarak bilinen FET Coin, kripto para piyasaları üzerinde de etkili değişiklikler yapma potansiyelini içerisinde barındırıyor.

FET Coin İstatistikleri

FET Coin sürekli yükselen grafiklere sahiptir. 2019 yılında piyasaya sürüldüğünden itibaren düşüş trendi içerisine giren kripto paramız, 2021 yılının başından itibaren beklenmedik bir yükseliş dönemine giriş yaparak üst üste rekorlar kırmayı başardı. Bugün ise halen talebini arttırmakta ve kripto para piyasalarında etkili bir rol oynamaktadır.

 • FET Coin (Fetch.ai) toplam market hacmi 570 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 1,1 Milyar adet iken, dolaşımdaki arz miktarı 746 Milyon adettir.
 • Kripto para piyasaları üzerinde %0,02’lik hakimiyete ve domine oranına sahiptir.

FET Coin istatistikleri incelendiğinde, kripto paramızın yıllar önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen yeni yeni yükseliş yaşamakta olduğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz aylara kadar yarısından daha az market hacmine sahip olduğunu da göz önünde bulundurursak kazandığı ivmenin ne denli kuvvetli olduğunu net bir şekilde anlayabiliriz.

kripto para
kripto para

FET Coin Yorum

Yapay zekâ uygulamaları, nesnelerin interneti ve büyük veri gibi kavramlarla adı sıkça anılmakta olan FET Coin, geleceğin teknolojilerini destekleyen bir yapıya sahip olduğu için ilerleyen zamanlarda çok daha değerli bir kripto para, hatta platform haline gelecek gibi gözüküyor. Fakat bu noktada projesini daha kararlı hayata geçirmesi gerekiyor. FET Coin yorumları incelendiğinde kripto paramıza olan umudun fazla olduğunu da açık bir şekilde görebiliyoruz. Birçok kripto para biliri, Web 3.0 projelerinden biri olan FET Coin hakkında ciddi anlamda olumlu görüşlerini dile getiriyorlar.

FET Coin bugün en değerli kripto paralar listesinde 156. Sırada bulunuyor ancak önünde bulunan birçok kripto para birimine göre daha iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca bulunduğu ağlar üzerinde ve Cosmos ekosisteminde ciddi derecede önemli bir rol oynamaktadır. En önemli şeyin veriler olduğu bu dönemde hem blok zincirlerinin hem de günlük hayatın tüm verilerini bir araya getirerek yayılmasının önünü açtığı için de büyük sektörlerin de ilerleyen zamanlarda kripto paramıza ilgi duyması bekleniyor.

FET Coin Fiyatı

FET Coin fiyatı günümüzde $0.4305 ile $0.7510 arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama volatilite (Fiyat hareketliliği) değerlerine sahip olan kripto paramız, son bir yıl içerisinde kademeli olarak yükseliş gösterdi ve birden fazla kez tüm zamanlar rekorunu kırmayı başardı. Çıktığı günden bu yana en ciddi hareketliliklerini de son zamanlarda yapmış olduğunu belirtmek gerekiyor.

 • FET Coin (Fetch.ai) tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $1.19 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • FET Coin (Fetch.ai) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.00827 olarak kaydedilmiştir.

Nispeten düşük arz miktarına sahip olan bir kripto para birimi olduğu için, market hacmini arttırması halinde çok daha yüksek seviyelere ulaşması beklenen FET Coin, şimdilik büyük kripto paraların etkisi ile dönemsel olarak düşüşler yaşamaktadır. Fakat bu durumun yakın gelecekte tamamen değişeceği düşünülmektedir.

FET Coin Geleceği

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi geleceğin teknolojilerini tamamen özümseyen ve bu noktada büyük atılımlar gerçekleştirmekte olan FET Coin, NFT gibi kripto para pazarlarında da aktif olarak kullanılmaya başlanan bir kripto para birimidir. Bu yüzden her türlü sektörde ve noktada kendini belli etmeyi başarmaktadır. Hızla yükselen bir trend içerisinde bulunması da FET Coin geleceğinin parlak olduğunu gözler önüne sermektedir. Zaten kripto para bilirleri FET Coin’in büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve yakın gelecekte en değerli kripto paralar arasında yer alabileceğini belirtmektedirler.

En düşük seviyesinden günümüze %5800 oranında yükseliş sergilemiş olan kripto paramız, en yüksek seviyesinden de yarı yarıya düşmüş durumdadır. Fakat bu durum halen yükseliş trendi içerisinde bulunmasını engellememektedir. Kademeli olarak ilerleme sergilediği için de FET Coin yatırımcıları kripto paramızın önümüzdeki sene sonuna kadar $5 değerine ulaşmasını beklemektedirler. Fakat bunun için market hacmini katlarca arttırması gerekmektedir. Fetch.ai ve FET Coin hakkında teknik detayları incelemek isterseniz Fetch.ai Token Overview makale sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

FET Coin ve Coinbase

FET Coin geçtiğimiz haftalarda Coinbase Exchange borsasında listelenmeye başladı ve bunun yanında “Öğren ve Kazan” bölümünde kullanıcılara dağıtıldı. Bugün halen onaylı hesaplara dağıtımı gerçekleştirilen Coinbase platformu içerisinde, FET Coin hakkında bilgiler edinebilir ve daha sonrasında 3 soruluk testi çözerek $3 değerinde FET Coin kazanabilirsiniz. ERC-20 altyapısını desteklediği için istediğiniz her noktaya kolay bir şekilde aktarımını da gerçekleştirebilir veya Coinbase platformu içerisinde alım satım yapabilirsiniz.

kripto para
kripto para

FET Coin (Fetch.ai) Nasıl ve Nereden Alınır?

FET Coin, bugün Cosmos ekosistemi içerisinde yer alan kripto para birimlerinden biridir. Bunun yanında ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olup halen bu altyapı üzerinde hizmet vermektedir. Tüm bunlar göz önüne alındığında kripto paramızı birçok platformda bulabilmek ve kullanabilmek mümkün hale gelmektedir. FET Coin alım satım işlemleri yapabileceğiniz kripto para borsalarını da şöyle listeleyebiliriz:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Gemini
 • BitMart
 • Omgfin
 • Pionex
 • BtcTürk Pro – Türk Borsası
 • WazirX

FET Coin’i Cosmos ekosistemine dahil olan neredeyse her platforma aktarabilmeniz mümkündür. Ayrıca bu platformlar üzerinde yüksek getiri oranlarından faydalanabilir veya Fetch.ai platformunda verilerin işlemlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıklarınızı da aktarabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Kısacası FET Coin, kolay ulaşılabilir, aktarılabilir ve kullanılabilir bir kripto para birimidir.

Umarız burada FET Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi aradığınız detaylara ulaşabilmişsinizdir. Gelecekte önemli olma potansiyeli taşıyan bu kripto para birimini yakından takip etmeyi unutmayın. Diğer incelemeler için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.