EOS Coin Nedir? EOS Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

EOS Coin Nedir? (EOS) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Bir zamanların efsanevi kripto para birimlerinden olan fakat günümüzde pek talebi bulunmasa da piyasaya giren her yeni yatırımcı tarafından araştırılan EOS Coin nedir sorusunun cevabı içeriğimizde yer alıyor. Güçlü bir proje ile piyasalara giren ve arkasından birçok kripto paranın geliştirilmesinde öncü olmayı başaran EOS Coin, bugün halen milyarlarca dolarlık market hacmi ve en değerli kripto paralar listesindeki yeri ile dikkat çekiyor. Bu piyasalarda yer edinmiş olan ve neredeyse her platformda bulunan kripto paramız, bazıları için güvenli liman niteliğinde. İçeriğimizde EOS Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi en çok sorulan soruları cevaplandıracağız.

EOS Coin Nedir? EOS Nasıl ve Nereden Alınır?
EOS Coin Nedir? EOS Nasıl ve Nereden Alınır?

EOS Coin Nedir?

EOS Coin, merkezi olmayan uygulamaların ve projelerin geliştirilmesine olanak sağlayan ve bu konuda en geniş çaplı servis hizmetlerine sahip olduğunu belirten kripto para projesidir. Sahip olduğu altyapı sayesinde bugün altında yüzlerce yeni proje ve uygulama geliştirilmiş, bunlar da piyasalarda yerlerini almıştır. Ayrıca diğer büyük kripto para birimlerine kıyasla çok daha hızlı işlem sürelerine ve düşük işlem ücretlerine sahiptir. Belirtilmiş olan bu sistem geliştirilmiş bir işletim sistemi altında gerçekleştirilmektedir. Bu işletim sistemi benzeri yapısına benzer platform üzerinde güvenlik, yönetim, yönlendirme, geliştirme, veritabanı, hesaplar gibi birçok değişken bulunmaktadır.

EOS.IO ismi verilen sistem üzerinde yeni uygulamalar ve tokenler geliştirilebilir. Günümüzde piyasada bulunan kripto paraların birçoğu bu altyapı dahilinde geliştirilmiştir. Ayrıca birçok uygulama da EOS.IO altyapısından güç almakta, bu yapıya göre şekillenmektedir. Bunun yanında ölçeklendirme konusunda da diğer kripto para altyapılarından farklı bir şekilde dikey ve yatay ölçeklendirme özelliklerini sunarak, blok zinciri teknolojilerine birçok yenilik getirmiştir. EOS.IO ve EOS Coin hakkında teknik bilgilere göz atmak için EOS.IO Technical White Paper v2 sayfasını inceleyebilirsiniz.

EOS Coin İstatistikleri

EOS Coin 2015 yılında geliştirilmeye başlanmış ve 2017 yılında piyasalara sürülmüştür. O dönemde kripto para piyasalarında çok fazla kripto para bulunmadığı için büyük ilgi görmüş ve hızlı bir şekilde market hacmini arttırmıştır. Daha sonrasında en değerli kripto paralar içerisinde yer almış ancak zaman içerisinde yatırımcısını kaybederek günümüz seviyelerine gelmiştir. Yine de bugün EOS Coin piyasalarda etkin olarak söz sahibidir.

 • EOS Coin toplam market hacmi 4,5 Milyar Dolar seviyelerinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 1,03 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 971 Milyon adettir. Neredeyse tüm arz miktarı piyasalarda bulunmaktadır.
 • EOS Coin market dominasyon oranı %0,16’dır.

EOS Coin istatistiklerinden de anlaşılacağı üzere, kripto paramız piyasalardaki en etkili kripto para birimlerinden biridir. Bu yüzden piyasaya giren yeni yatırımcılar sıkça EOS Coin hakkında araştırmalar yapmaktalar ve yatırım planı oluşturmaktalar. Ayrıca altyapısında geliştirilen tüm uygulamalardan ve tokenlerden de güç aldığını belirtmeden geçmeyelim.

kripto para
kripto para

EOS Coin Yorum

EOS Coin, özünde Ethereum’un altyapısının hız, erişilebilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik konularında geliştirilmiş versiyonu olarak görülmektedir. Fakat geliştiriciler hiçbir zaman Ethereum rakibi olarak kripto paramızı göstermemişlerdir. Bu durum kendi ekosistemini geliştirmesini ve diğer kripto para birimleri ile rekabete girmemesini sağlamıştır. Kripto para bilirleri tarafından yapılan EOS Coin yorumları da bu detaylar doğrultusunda kendi haline ve güçlü bir para birimi olarak yansıtılmaktadır. Bugün EOS Coin en değerli kripto paralar listesinde 46. Sırada yer almaktadır. İlk 10 içerisinde de bulunduğu olmuştur.

Akıllı sözleşmelerin üretilmesi ve yönetilmesi konusunda da aktif olarak rol oynayan kripto paramız, yalnızca bireysel yatırımcı için değil, kurumsal sorunlar için de aktif olarak çözümler sunmaktadır. Benzersiz yapıya sahip olduğu için büyük kripto para birimleri ile bir arada gösterilmekte olan EOS Coin, yönetim noktasında da kararlı bir süreci kontrol etmektedir. EOS ağı üzerinde yapılacak değişiklikler oylama sonucu kabul edilir ve herhangi ek bir onay birimine ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca folk gibi sistemlere de yapısı gereği karışması mümkün değildir. Çünkü sorunların ve problemlerin oluşması durumunda sistem durdurulabilir.

EOS Coin Fiyatı

EOS Coin fiyatı, günümüzde $3.9 ile $5.1 arasında değişkenlik göstermektedir. Çok fazla hareketliliğe sahip olmayan kripto paramız ilk çıktığı günden bu yana ciddi değişimler göstermiş ve hiçbir zaman uzun bir trende girememiştir. 2018 yılında zirvesini görmüş ve bir daha bu tepeye ulaşamamıştır. Ancak son zamanlardaki hareketliliği yatırımcıları umutlandırmaktadır.

 • EOS Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2018 tarihinde $22.89 olarak kayıtlara geçti.
 • EOS Coin tüm zamanlar en düşük değeri Ekim 2017 tarihinde $0.4802 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere büyük bir aralığa sahip olmasına rağmen bu aralıktan halen çıkamamış olan EOS Coin, diğer kripto para birimlerine göre daha yavaş bir hareketlilik sergiliyor ve bu durum uzun vadeli yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çünkü her geçen gün güçlenerek daha fazla kişiyi bünyesine kazandırıyor.

EOS Coin Geleceği

EOS Coin, 2017 yılından bu yana zaman zaman yükselmiş ve bazı zamanlarda da düşmüştür. Fakat hiçbir zaman sabit bir yol üzerinde ilerleme gösterememiştir. Piyasaların en hareketli olduğu zamanlarda bile değerini çok değiştirmemesi, sürekli olarak arz miktarının piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Ancak artık maksimum arz miktarına ulaştı ve market hacmi direkt olarak değerini yükseltecek. En düşük seviyesinden de günümüze ortalama %800 oranında yükseliş gösterdiğini söyleyebiliriz.

EOS Coin geleceği hakkında ortaya atılan birçok fikir bulunuyor. EOS Coin yatırımcılarına göre kripto paramız yavaş ilerleyişi ile büyük bir yükselişin sinyallerini veriyor. Hatta yapılan tahminlere göre 2025 yılına kadar kripto paramız eski rekorunu geçerek $50 seviyelerine ulaşabilir. Ancak bunun için market hacmini neredeyse 50 Milyar Dolar seviyelerine kadar yükseltmesi gerekecek. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında net bir yorum yapmak oldukça zor ancak EOS Coin’in artık bu piyasalarda yer edindiğini ve kolay kolay silinemeyeceğini unutmamak gerekiyor.

kripto para
kripto para

EOS Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

EOS Coin kendi altyapısına sahip olan, bunun yanında Binance Smart Chain altyapısını da destekleyen bir kripto para birimidir. Yıllardır piyasada bulunduğu ve kendini kanıtlamayı başardığı için en kolay uluşabilen kripto paralar arasında yer almaktadır. Bugün dünyanın önde gelen kripto para platformlarının neredeyse hepsinde EOS Coin’i bulabilir ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. EOS Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz Türk ve Uluslararası 300’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bithumb
 • Huobi Global
 • Binance TR – Türkiye Borsası
 • BTCTürk Pro – Türk Borsası
 • Paribu – Türk Borsası
 • Bitci – Türk Borsası
 • BitTürk – Türk Borsası
 • Kraken
 • Bitfinex
 • Coinbase Exchange
 • Poloniex

Sahip olduğunuz EOS Coin varlıklarınızı aklınıza gelebilecek her dijital ve soğuk cüzdana aktarabilirsiniz. Ayrıca hem kendi platformları hem de diğer platformlarda rahatlıkla kullanabilmeniz mümkündür. Swap borsalarındaki işlemlerde stake ve farm gibi özelliklerden de faydalanabilirsiniz. Kısacası EOS Coin’i istediğiniz yerden alabilir ve satabilir, istediğiniz noktaya aktarabilir ve barındırabilirsiniz.

İçeriğimizde en değerli kripto paralardan biri olan EOS Coin nedir sorusunu cevaplandırdık ve fiyatı, yorumu, geleceği, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaştık. Umarız aradığınız bilgilere içeriğimiz sayesinde ulaşabilmişsinizdir. Diğer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.