ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

ELON Coin Nedir? (Dogelon Mars) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

ELON Coin, yeni bir şaka tokeni olarak piyasalara sürüldü ve kısa süre içerisinde popüler olmayı başardı. Bu sefer Doge ve Elon Musk arasındaki ilişkiden yola çıkarak oluşturulan kripto paramız direkt olarak prim yapmayı hedefliyor. Bu durum herkesin ELON Coin nedir araştırması yapmasını sağlıyor. Elon Musk tarafından da dile getirilmesi beklenen kripto paramız, aynı SHIBA Coin gibi hızlı bir şekilde yükselmeye başlamış durumda. En değerli kripto paralar listesinde de en hızlı yükselen kripto para olduğunu görebiliyoruz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla ELON Coin nedir, neden piyasaya sürülmüştür, istatistikleri nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sıkça sorulan sorulara cevap vereceğiz.

ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Nasıl ve Nereden Alınır?
ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Nasıl ve Nereden Alınır?

ELON Coin (Dogelon Mars) Nedir?

ELON Coin veya diğer ismiyle Dogelon Mars, tamamen şaka amaçlı üretilmiş olup herhangi ciddi bir proje sahip değildir. Elon Musk ve Dogecoin karışımından üretilen kripto paramız, piyasalarda sansasyon yaratmak ve büyük bir yatırımcı kitlesi oluşturmayı amaçlamaktadır. Genel yapısı incelendiğinde SHIBA ve benzeri kripto para birimlerine çok fazla benzediği görülmektedir. Kısacası ELON Coin hakkında anlatılacak çok fazla bir bilgi bulunmuyor.

Kripto para birimimizin amacı, ne kadar üretileceği ve nasıl bir amaca hizmet ettiği neredeyse kimse tarafından bilinmiyor. Oldukça gizemli ve amaçsız görünen bu kripto para birimi geçtiğimiz günlerde Coinmarketcap üzerinde yaşanan bir olayla en değerli kripto paralar arasında ilk 10’a girerek büyük ilgi çekti. Daha sonrasında yetkililer bunun bir kandırmaca olduğunu ve sorunun çözüldüğünü bildirdiler. Çok fazla bilgi barındırmasa da ELON Coin web sitesini inceleyerek daha net görüşe sahip olabilirsiniz.

ELON Coin İstatistikleri

2021 yılının başlarında piyasaya sürülmüş olan Dogelon Mars, oldukça ilginç bir grafik yapısına sahip. Anlık olarak yükseltilen ve birçok kişinin büyük kayıplar yaşamasına yol açan kripto paramız hiç güven vermiyor. Diğer şaka coinlerine kıyasla daha da manipülatif bir yapıya sahip olduğu için tercih edilmemesi gereken kripto paralar arasında yer alıyor. ELON Coin istatistiklerini incelediğinizde bu durumu daha açık bir şekilde anlayacaksınız.

 • ELON Coin (Dogelon Mars) toplam market hacmi 1,3 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 1 Trilyar adet (1.000,000,000,000,000). Dolaşımda olan arz miktarı ise 557,5 Milyar adettir.
 • ELON Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

Ne kadar şaka coini olsa ve birçok kripto para biliri tarafından önerilmese de büyük bir pazara sahip olan ve piyasayı ciddi oranda domine eden ELON Coin, akıl almaz seviyede arz miktarına sahiptir. Bu durum yatırımcıların gözünü korkutmaktadır. Mevcut durumda geliştirici ekip geri kalan arz miktarını ne yapacağını açıklamamıştır.

kripto para
kripto para

ELON Coin Yorum

ELON Coin yorumlarının nasıl olduğunu aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz. Uzmanlara göre hiçbir zaman alınmaması ve satılmaması gereken bu kripto para biriminin ilerleyen zamanlarda değerini kaybedeceği ve varlığını sürdüremeyeceği belirtilmektedir. Ancak kripto para piyasalarında eğlenmek isteyen yatırımcılar halen Dogelon Mars yatırımı yapmaktadırlar. Bu durum kripto para çevresinde büyük bir endişe ve kuşku yaratmaktadır. İlerleyen zamanlarda Elon Musk isimli girişimcinin ELON Coin hakkında yorum yapması piyasaları alt üst edebilir.

Yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen hızlı yükselişi ve yatırımcılar tarafından tercih edilmesi sebebiyle en değerli kripto paralar listesinde 126. Sırada bulunmaktadır. Tahmin edebileceğiniz üzere bunun en büyük sebebi birçok kişinin kolay kazanç elde etmek istemesidir. Aynı Dogecoin gibi bir anda yükselmesi beklenmektedir fakat böyle bir durumun gerçekleşmesi neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla birçok kripto para borsasında listelenmemektedir.

ELON Coin Fiyatı

ELON Coin fiyatı, yüksek arz miktarı sebebiyle oldukça düşüktür. Günümüzde $0.00000007 ile $0.0000025 arasında bir değere sahip olan kripto paramız, yüksek volatiliteye sahiptir. Bu da kısa vadeli yatırımcıların hızlıca para kazanmasını veya kaybetmesini sağlamaktadır. Böylesine bir kripto para birimine yatırım yapmak uzmanlara göre kumar oynamaktan başka bir şey değildir.

 • ELON Coin (Dogelon Mars) tüm zamanlar en yüksek değeri Temmuz 2021 tarihinde $0.0000326 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • ELON Coin (Dogelon Mars) tüm zamanlar en düşük değeri ise Nisan 2021 tarihinde $0.000000081 olarak kaydedilmiştir. (Resmi değildir)

Yalnızca birkaç saniye içerisinde değerini binlerce katlayarak eski seviyelerine geri düşen ELON Coin (Dogelon Mars), ciddi bir yatırımcının ilgileneceği bir kripto para birimi değildir. Buna rağmen bünyesinde yüzbinlerce yatırımcı bulundurmaktadır. En düşük seviyesinden günümüze ciddi oranda yükseliş yapmış olduğunu da unutmamak gerekiyor.

ELON Coin Geleceği

ELON Coin geleceği hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Herhangi bir güvencesi olmayan bu kripto para biriminin ilerleyen zamanlarda mevcut değerini kaybedeceği ve unutulacağı söyleniyor. Hatta bazı kripto para yorumcuları bunun bir dolandırıcılık vakası bile olabileceğini belirtmekteler. Yine de ELON Coin yatırımcıları bu kripto para birimine güvendiklerini belirtiyorlar. Hiçbir sürece ve projeye bağlı olmadığı için tamamen spekülasyonlara ve haberlere bağlı olduğunu da söylemek gerekiyor.

Dogelon Mars yatırımcıları önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kripto paramızın Dogecoin gibi olabileceğini belirtiyorlar. Ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi neredeyse imkânsız. Çünkü hem arz miktarı yüksek olan hem de hiçbir güvencesi olmayan ELON Coin’in sağlam bir ilerleme göstermesi mümkün değil. Şimdilik market hacmi yüksek seviyelerde olsa da değerinin yükselmesi için hiçbir sebep yok. Ancak yükseliş göstermesi de kimseyi şaşırtmayacaktır. Çünkü genellikle bu tip kripto para birimleri beklenmedik hareketlilikler sergileyebilirler.

kripto para
kripto para

ELON Coin (Dogelon Mars) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

ELON Coin (Dogelon Mars), Polygon altyapısında geliştirilmiş olup ERC-20 altyapısını da destekleyebilen bir kripto para birimidir. Bu yüzden birçok platform üzerinde rahatlıkla barındırılabilir. Ayrıca şaka coinlerinin bulunduğu ve çokça kullanıldığı ortamlar üzerinde transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunun yanında ELON Coin alım satım işlemleri yapabileceğiniz kripto para borsalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • ShibaSwap
 • OKEx
 • Poloniex
 • LBank
 • UniSwap

Bunların yanında ELON Coin alabileceğiniz 15’e yakın borsa bulunmaktadır. Umarız içeriğimiz sayesinde ELON Coin nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bir kripto para birimini tüm detaylarıyla incelemeden ve analizlerinizi yapmadan yatırım yapmamanız kayıp yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.