Başlangıç Borsa DYDX Coin Nedir? dYdX Nasıl ve Nereden Alınır?

DYDX Coin Nedir? dYdX Nasıl ve Nereden Alınır?

0

DYDX Coin nedir sorusu, son zamanlarda hızlı yükselişler yaptığı ve Binance gibi platformlarda listelendiği için çok fazla araştırılmaya başlandı. Listenin en ön sıralarına yerleşerek Bitcoin ile birlikte güçlü bir ivme kazanan kripto paramız geliştirilmiş bir DeFi projesi olarak da adlandırıldığı için geleceği konusunda birçok kişi umutlu gibi görünüyor. Blok zincirleri üzerinde Ethereum tabanlı varlık yönetim sistemleri oluşturmayı amaçlayan DYDX, kripto parası ile desteklenerek yükselmeye devam ediyor. Bizler de bu içeriğimizde DYDX Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi çok merak edilen soruları yanıtlandıracağız.

DYDX Coin Nedir? dYdX Nasıl ve Nereden Alınır?
DYDX Coin Nedir? dYdX Nasıl ve Nereden Alınır?

DYDX Coin Nedir?

DYDX Coin, ERC-20 altyapısına geliştirilen ve borç verme, faiz geliri elde etme gibi sistemleri blok zinciri teknolojilerine entegre etmek amacıyla geliştirilen bir kripto para projesidir. Proje üzerinde yapılan tüm ekonomik işlemler için DYDX Coin kullanımı gerekmektedir. Böylece ekonomiyi tamamen bu kripto para birimi oluşturmaktadır. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi geliştirilmiş bir DeFi projesi olarak nitelendirilen kripto paramız, yalnızca birkaç ay önce piyasaya sunulmuş ve hızlı bir yükseliş gerçekleştirerek birçok kişinin dikkatini çekmiştir.

Halka arz edilmeden önce Airdrop kampanyaları ile ismini duyuran ve daha sonrasında Bitcoin’in gücünü tam anlamıyla alan DYDX Coin, kendi DEX borsasına sahiptir. Bu borsa içerisinde yatırımcılar DYDX Coin yardımıyla borç alabilir ve faizli işlemler yapabilirler. Kısacası marjin ve kaldıraçlı işlemlerin kolaylıkla yapılabildiği bir sistem olduğunu belirtebiliriz. Bu özelliklerin yanında yatırımcılara sunduğu düşük faiz oranları ve işlem ücretleri ile de tercih sebebi olmaktadır. Ve tamamen merkeziyetsiz ve diğer blok zincirlerine uyumlu bir yapıya sahiptir. DYDX projesi ve DYDX Coin hakkında daha çok teknik bilgiye ulaşmak isterseniz Overview of DYDX Token sayfasına göz atabilirsiniz.

DYDX Coin İstatistikleri

DYDX Coin çıkış yaptığı ilk günden itibaren hızlı bir şekilde yükseliş trendine girdi ve halen bu trendden çıkmadı. Ağustos 2021 tarihinde halka arz edilmiş olan kripto paramız, en yeni kripto paralardan biri olmasına rağmen en hızlı şekilde market hacmini yükselten kripto paralardan biri oldu. DYDX Coin istatistiklerini incelediğinizde, bu durumun ne kadar açık olduğunu daha net anlayabilirsiniz.

 • DYDX Coin toplam market hacmi 20 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarı yalnızca 56 Milyon adettir. Bu %6’lık bir arz miktarına eşittir.
 • DYDX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,05’lik kısmını domine etmektedir.

Görüldüğü üzere bir kripto para birimine göre oldukça yüksek market hacmiyle dikkat çeken ve yalnızca birkaç aylık süreçte markette ciddi bir oranda dominans yakalamış olan DYDX Coin, bugün tüm yatırımcıların bildiği bir kripto para olmayı başardı. Dolayısıyla neredeyse her borsada ulaşılabilir bir hale geldi.

kripto para
kripto para

DYDX Coin Yorum

DYDX Coin, bu hızlı yükselişinin ardından, kripto para ile ilgilenen neredeyse herkesin ilgi odağı olmayı başardı. Genelde eğlence amaçlı üretilen kripto para birimleri bu kadar hızlı yükselse de DYDX Coin bu algıyı da baştan aşağıya değiştirdi. Geleceğin teknolojilerini benimseyen ve DeFi altyapısına sahip olan kripto para birimlerinin ilerleyen zamanlarda ne kadar değerli olacağını biliyoruz ancak bu kadar kısa sürede kimsenin böyle bir beklentisi bulunmuyordu.

DYDX Coin yorumları, ilk halka arz edildiği günden bu yana oldukça olumlu oldu ve yatırımcılara büyük umutlar vadetti. Zaten çıktığı günden bu yana yanlış işlem yapmayan hiçbir yatırımcıyı da üzmedi. Bunun yanında borç verme ve kaldıraçlı işlem yapma özellikleri sayesinde küçük yatırımcılara da büyük kazançlar sağlamanın önünü açmış oldu. Böylelikle her türlü ekonomik ve sosyal açıdan farklı olan yatırımcının bu kripto para birimine ilgi duyması sağlandı.

DYDX Coin Fiyatı

DYDX Coin fiyatı her geçen gün artıyor ve daha fazla kişinin merceğine giriyor. Bugün on binlerce takipçiye sahip olan kripto paramız, en değerli kripto paralar listesinde 88. Sırada bulunuyor. Bunun yanında düşük arz miktarı ve yüksek market hacmi sayesinde yüksek değerlerden işlem görüyor. Kısa ömründeki tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

 • DYDX Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $27.78 olarak kaydedilmiştir.
 • DYDX Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Eylül 2021 tarihinde $10.09 olarak kayıtlara geçmiştir. (Resmi değildir)

Günümüzde de $18 ile $22 arasında işlem görmekte olan DYDX Coin, her an yeni bir rekor denemesi yapacak gibi ilerleme sergiliyor. Fakat bunun için arz miktarının sabit kalması ve market hacminin sürekli olarak artması gerekiyor.

DYDX Coin Geleceği

DYDX Coin bugüne kadar oldukça iyi bir ilerleme sergiledi ve büyük dikkat çekmeyi başardı. Fakat bu noktada kripto paramızın dolaşımda olan arz miktarının düşük olduğunu bilmek ve bunun zamanla arttırılacağını unutmamak gerekiyor. Şu an yalnızca %6’lık kısmı piyasalarda bulunan kripto paramızın bu yüzden ilerleyen zamanlarda değerinin düşmesi beklenen bir durum. Fakat market hacmini aynı hızla arttırmaya devam ettirirse, yıl sonuna kadar en iyi kripto paralar listesinde ilk 20’ye girebilir ve değerini daha da arttırabilir.

DYDX Coin geleceği hakkında yapılan görüşler ise kısa vadede oldukça olumludur. Ancak uzun vadede yukarıda da bahsettiğimiz gibi arz miktarının artması ile birlikte yükselişin yavaşlaması ve bazı düşüşlerin meydana gelmesi beklenmektedir. Ancak bunu yeni bir rekor kırmadan yapması mümkün değil gibi gözüküyor. Hatta DYDX Coin yatırımcıları kripto paramızın birkaç ay içerisinde $50 değerine ulaşabileceğini belirtiyorlar. Zorlu bir yol olsa da bu ihtimalin gerçekleşme ihtimalinin bulunduğunu da belirtelim. Fakat kendi analizlerinizi yapmadan ve yatırım planınızı oluşturmadan yatırım yapmayınız.

kripto para
kripto para

DYDX Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

DYDX Coin, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Ethereum altyapısını kullanmaktadır. Bu yüzden birçok noktada kolay bir şekilde ulaşılabilir bir kripto para olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca çok fazla desteklendiği için özel noktalarda da barındırılabilir ve transfer işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Yatırım amaçlı DYDX Coin alım satım işlemleri de yapmak istiyorsanız, 90’a yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Bunlar arasından en fazla göze çarpan ve kullanılan borsalar ise şöyledir:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Poloniex
 • OKEx
 • KuCoin
 • Gate IO
 • Sushiswap
 • BKEX
 • AEX
 • MEXC

Ayrıca DYDX Coin yatırımlarınızı güvenli bir şekilde saklamak istiyorsanız Trust Wallet ve MetaMask gibi dijital cüzdanlara başvurabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde uzun süreler boyunca bu noktalarda yatırımlarınızı saklayabilir, daha sonra borsalara aktararak bozum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimizde DYDX Coin nedir sorusunu cevaplandırdık ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaştık. Umarız buradan edindiğiniz bilgiler sonucunda ve yaptığınız analizlerden yola çıkarak kendi yatırım planınızı oluşturabilirsiniz. Fakat içeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın! Diğer inceleme içerikleri için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!