Bilgisayarda bir dosyayı nasıl bozarsınız?

Herhangi bir sebepten dolayı bilgisayardaki bir dosyayı bozmak isteyebilirsiniz. Teslim etmeniz gereken bir video, word dosyası ya da bir pdf dosyasını bozuk şekilde teslim ederek ek vakit kazanabileceğiniz bir site yayınlamışlar.

Bu siteyi kullanarak insanları kandırın ya da dolandırın demiyorum. Fakat yine de böyle bir sitenin var olduğunu bilmeniz için bu içeriği hazırladım. Duyar kasmadan, acıtasyon yapmadan ince ince siteyi size göstereyim.

Bilgisayarda bir dosyayı nasıl bozarsınız?

Bilgisayarda bir dosyayı bozma sitesi

Sürekli başlıkta bilgisayarda dosya bozma diye ifade ediyor olsam da aslında akıllı telefonlarda web browser üzerinden de siteyi ziyaret ederek popüler dosya uzantılarına sahip dosyaları kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

Bir word dosyasını, pdf ya da video dosyasını bozmak için kullanacağınız sitenin adı ve adresi şu: https://corrupt-a-file.net/

Bilgisayarda bir dosyayı bozma sitesi

Sitenin arayüzü yukarıdaki resimde görüldüğü gibidir. Bilgisayardan, Dropbox ya da Google Drive üzerinden dosya çağırıp ilgili dosyayı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

bozuk dosya

Böyle bir siteyi iş ya da ödev teslim ederken “aaa dosya bozulmuş, bana biraz daha zaman ver, senin için yenisini yapayım” demekten başka ne amaçla kullanırsınız bilmiyorum. Fakat böyle bir sitenin varlığından haberdar olmanız belki bir gün işinize yarayabilir. Farklı bir kullanım aklınıza geliyor ise aşağıdan yorum yaparak bildirin.

Bu ve benzeri Kullanışlı Bilgileri görmek için ilgili kategorimizi ziyaret edin!

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın