DFL Coin Nedir? (DeFi Land) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

DFL Coin nedir sorusu, NFT teknolojilerinin gelişmesi ve internet üzerinde oyunlaştırılmış olarak sunulması ile birlikte araştırılan sorular arasına girmiştir. Sanal bir dünya sunarak kullanıcıların araziler alıp geliştirmesine ve tekrar satmasına olanak tanıyan DFL Coin ve platformu, oldukça yeni olduğu için birçok yatırımcının da ilgisini çekmiştir. Solana altyapısında geliştirildiği için de bu altyapıya ilgi duyan kişiler kripto paramızı yakından takip etmektedirler. Bizler de bu içeriğimizde DFL Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

DFL Coin Nedir? DeFi Land Nasıl ve Nereden Alınır?
DFL Coin Nedir? DeFi Land Nasıl ve Nereden Alınır?

DFL Coin (DeFi Land) Nedir?

Merkeziyetsiz bir çiftçilik ve arazi satın alma oyunu olarak piyasaya sürülen DeFi Land oyunu, Solana altyapısında geliştirilmiş olan ve Metaverse projesi olarak nitelendirilebilecek yeni nesil bir DeFi projesidir. Bu oyun içerisinde herkes Solana altyapısını kullanarak araziler satın alabilir, geliştirmeler ve düzenlemeler yapabilir. Herkesin ücretsiz bir şekilde başlayabileceği bu oyun içerisinde ilk başta oyna kazan sistemi aktif olacak fakat daha sonrasında araziler ve NFT ögeleri DFL Coin ile takas edilebilecek. Ayrıca tüm bu süreçlerde kapalı bir sistem olmak yerine Solana altyapısındaki tüm projeleri ve hizmetleri de destekleyecek.

Oyun içerisinde takaslar yapılabilecek, mevcut varlıklar likidite havuzuna aktarılabilecek, stake ve farm gibi işlemler direkt olarak oyunun içerisinde gerçekleştirilebilecek, araziler kişiye özel şekilde tasarlanıp NFT haline getirilebilecek ve DFL Coin sahipleri oyunun geliştirilmesinde ve değiştirilmesinde söz hakkına sahip olabilecek. İnternet tabanlı bir platform olduğu için herkesin erişimine de açık bir halde olacak. DeFi Land oyununu oynamak için hemen DeFiLand App sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DFL Coin İstatistikleri

DFL Coin, 2021 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldüğü için henüz daha çok yeni bir kripto para birimi olarak görülüyor. Buna rağmen altyapısı ve talebi sayesinde kısa süre içerisinde yüksek değerlere ulaştığını belirtmek gerekiyor. Zaten DFL Coin istatistikleri, ilerlemenin ne derecede güçlü olduğunu açık bir şekilde göstermektedir.

  • DFL Coin (DeFi Land) toplam market hacmi 1,9 Milyar Dolar
  • Toplam arz miktarı 10 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı yalnızca 586 Milyon adettir.
  • DFL Coin yeni bir kripto para birimi olduğu için market üzerindeki etkisi tam olarak bilinmemektedir.

Görüldüğü üzere yalnızca birkaç hafta içerisinde milyar dolarlık market hacmine ulaşarak birçok kripto para birimini geride bırakmayı başaran ve en değerli kripto paralar listesinde 399. Sıraya ilerleyen DFL Coin, önümüzdeki birkaç ay içerisinde çok daha ileri seviyelerde kendisine yer bulabilecektir.

kripto para
kripto para

DFL Coin Yorum

DFL Coin, oyunu ile beraber çıktığı ilk gün içerisinde Solana ekosistemi içerisinde olduğu duyurulmuş ve hızlıca birçok yatırımcının dikkatini çekmiştir. Oyna kazan oyunu sayesinde de yalnızca birkaç gün içerisinde on binlerce oyuncuya sahip olmayı başarmıştır. Dolayısıyla yatırımcılar kripto paramızda gelecek görmüş olacak ki, şimdiden ciddi seviyede yatırım almış durumdadır. DFL Coin yorumları da kripto paramızın DeFi platformları için önemli ve değerli olduğu yönündedir. Direkt olarak NFT pazarları ile etkileşime sahip olması da bu alanla ilgilenen kişilerin oyunumuza ilgi duymasını sağlamaktadır.

DeFi Land oyunu yalnızca bir oyun olmaktan fazlasıdır. Çünkü sistem içerisinde bir DEX borsasına dair tüm işlemler yapılabilmekte ve kripto paralar arası transfer gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca büyük NFT pazarları üzerinde kabul gördüğü için direkt olarak önemli bir hale gelmektedir. Bu durum hem geliştiricilerin hem yatırımcıların hem de oyuncuların beğenisini kazanmış, dolayısıyla her noktadan kişinin DFL Coin’e düzenli olarak yatırım yapmasını sağlamıştır. Henüz değer bakımından ciddi bir yükseliş gerçekleştirmemesi ise yeni bir kripto para birimi olduğuna bağlanmaktadır.

DFL Coin Fiyatı

DFL Coin fiyatı, piyasaya sunulduğu ilk günlerde hafif yükselişler gerçekleştirmiş olsa da günümüzde düşüş trendi içerisinde bulunmaktadır. Bunun sebebi yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni bir kripto para birimi olduğu için arz miktarının hızlı bir şekilde arttırılmasından kaynaklanıyor. Arz miktarının daha stabil bir hal alması ve talebinin de belli hale gelmesi ile kripto paramızın daha düzgün bir grafik çizeceği düşünülüyor.

  • DFL Coin (DeFi Land) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.4222 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • DFL Coin (DeFi Land) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2021 tarihinde $0.1876 olarak kaydedilmiştir.

Son zamanlarda en düşük değerini test eden DFL Coin, $0.20 ile $0.40 arasında değişen bir değere sahiptir. Fakat önümüzdeki birkaç aylık süreçte bu istatistikler baştan aşağıya değişecektir. Çünkü kripto paramız henüz belirgin bir aralık içerisine girmemiştir ve teknik analizi yapılabilir durumda değildir.

DFL Coin Geleceği

DFL Coin geleceği hakkında neredeyse herkes olumlu düşünceler içerisindedir. Henüz piyasalara sunulmasının üzerinden birkaç hafta geçmiş olmasına rağmen ciddi seviyede market hacmine ulaşabilmiş ve oyununu herkese rahatlıkla tanıtabilmiş olan kripto paramız Solana altyapısını da daha güçlü bir hale getirmektedir. Yalnızca birkaç haftada böylesine ilerleme göstermiş olan bir kripto para biriminin ilerleyen aylarda çok daha hızlı yükselişler gerçekleştirmesi ve en değerli kripto paralar arasında en ön sıralara ilerlemesi bekleniyor. Fakat bunun için geçici bir yükseliş süreci yerine, yerini tamamen sağlamlaştıracak geliştirmelere ihtiyaç duyuluyor.

Bugüne kadar DFL Coin yatırımı yapmış olan binlerce yatırımcı, kripto paramızın kısa vadede düşüş içerisinde olacağını düşünseler de önümüzdeki seneye kadar en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olacağını ve değerinin rahatlıkla $1 seviyesini geçeceğini düşünüyorlar. Yine de net analizler yapılmadan kripto paramızın hangi yöne ilerleme göstereceği hakkında yorum yapmak oldukça zor. Fakat oyunun kripto para piyasalarını bir süre daha meşgul edeceği kesin.

kripto para
kripto para

DFL Coin (DeFi Land) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi Solana altyapısında geliştirilmiş kripto paramız, bu altyapıya dahil tüm platformlarda özgürce kullanılabilir ve transfer edilebilir. Fakat bunun dışındaki noktalarda henüz bulunmuyor. Bu yüzden DFL Coin alım satımı yapabileceğiniz oldukça kısıtlı platform bulunuyor. Bugün FTX (En Yüksek Hacme Sahip Borsa), Raydium (Solana), Serum DEX (Solana) veya ZT borsası üzerinden DFL Coin alabilirsiniz.

Sahip olduğunuz varlıkları Solana altyapısını destekleyen tüm platformlara aktarabilir ve belirli işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Bu ortamlardaki NFT pazarlarında yaptığınız satışlar karşılığında DFL Coin talep edebilir veya oyun üzerinde gelir olarak DFL Coin elde edebilirsiniz. Ayrıca dApp platformları üzerinden stake ve farm işlemleri sonucunda DFL Coin kazancına da sahip olabilmeniz mümkündür.

İçeriğimiz sonuna geldik. Burada sizlere yeni ve güçlü bir DeFi projesi olan DFL Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları ve istatistikleri nasıldır gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Umarız aradığınız tüm bilgilere ulaşabilmiş ve kripto paramız hakkında görüşe sahip olmuşsunuzdur. Benzer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın