CRO Coin Nedir? CRO Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

CRO Coin Nedir? (Crypto.com Coin) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

CRO Coin birkaç gün önce inanılmaz bir şekilde yükselerek tarihi rekor kırmayı başardı ve yatırımcılar tarafından en çok araştırılan kripto paralardan biri olmayı başardı. Son bir aydır diğer kripto paralara kıyasla çok hızlı yükseliş gösterdiği için CRO Coin nedir sorusu kripto para ile ilgisi bulunan herkes tarafından araştırılıyor. Farklı ve güçlü bir amaca hizmet eden CRO Coin, Crypto.com tarafından geliştiriliyor. Ödeme sistemlerinde de aktif olarak kullanılan ve kripto paraların geleneksel ekonomilerde söz sahibi olmasını sağlayan bir platform olan Crypto.com’un ana kripto para birimi olduğu için yüz binlerce kişi tarafından yakından takip ediliyor. Bizler de bu içeriğimizde CRO Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi soruları cevaplandıracağız.

CRO Coin Nedir? CRO Nasıl ve Nereden Alınır?
CRO Coin Nedir? CRO Nasıl ve Nereden Alınır?

CRO Coin (Crypto.com Coin) Nedir?

2018 yılında Crypto.com platformunda geliştirilen ve halka arz edilen CRO Coin, Ethereum altyapısında geliştirilmiş ancak şu an kendi altyapısına ve ekosistemine sahip olan bir kripto para birimidir. Mevcutta blok zinciri ve kripto para dünyasına onlarca faydası bulunan Crypto.com platformunun cüzdan, ödeme sistemleri, alım satım noktaları ve daha birçok özelliği bulunmaktadır. Son olarak da CRO Coin piyasaya sürülmüş ve blok zincirleri üzerindeki erişim ve aktarım problemlerinin önüne geçilmesi planlanmıştır.

Bugün Crypto.com üzerinde birçok kripto para kullanıcısı bulunmaktadır. Geniş bir uygulama kataloğuna sahip olan şirketimiz, sistemler üzerinde yapılan işlemleri daha kolay ve hızlı hale getirebilmek için geliştirdikleri CRO Coin sayesinde bilinirliklerini arttırmışlar, daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlamışlardır. Bugün CRO Coin sahipleri, Crypto.com platformu üzerindeki tüm uygulamalardaki işlemlerini daha avantajlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Crypto.com ve CRO Coin hakkında daha teknik açıklamaları okumak isterseniz Crypto.com Whitepaper makalesini inceleyebilirsiniz.

CRO Coin İstatistikleri

Crypto platformu yıllardır kripto para piyasalarında aktif olarak kullanılan platformlardan biridir. Bu yüzden üretmiş olduğu kripto paranın da piyasayı etkilememesi beklenemez. Buna rağmen çıktığı günden beri yükseliş gösterse de çok ciddi bir ilerleme göstermemiş olan CRO Coin istatistikleri, geçtiğimiz aylar itibariyle hareketlendi ve bulunduğumuz ay içerisinde beklenmedik yükselişler gerçekleştirdi.

 • CRO Coin (Crypto.com Coin) toplam market hacmi 16,3 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 30,2 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 25,26 Milyar adettir.
 • CRO Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,54’lük kısmını domine etmektedir.

Düşen kripto para piyasasında hiç durmadan yükselmeye devam eden CRO Coin, bu dönemde yatırımcılar tarafından daha çok tercih edilen kripto para haline geliyor. Durum böyle olunca hem market hacmini hem de değerini yükselterek en değerli kripto paralar arasına giriyor.

kripto para
kripto para

CRO Coin Yorum

Yüksek market domine oranı olduğu ve milyarlarca dolarlık bir pazara hükmettiği için en değerli kripto paralar listesinde 16. Sıraya yükselmeyi başarmış olan CRO Coin, ilerleyen zamanlarda da yerini koruyacak gibi görünüyor. Blok zincirleri üzerinde sorunların giderilmesinde de etkili bir rol oynamakta olan CRO Coin yorumlarının da oldukça umut vadeden seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Zaten geçtiğimiz aya kadar birçok kişi tarafından bilinmemesine rağmen bu ay içerisinde en değerli kripto paralar arasına girerek etki alanını ciddi oranda arttırmayı başardı.

CRO Coin ne kadar etkili bir rol oynayan kripto para birimi olsa da merkezi yapıya sahip olduğu için olumsuz yorumlar aldığı da oluyor. Ayrıca kripto paramızın ve platformumuzun tüm ülkelerde kullanımı mevcut değil. Desteklenmeyen ülkeler üzerinde Crypto.com hesabı açabilmek veya sistem içerisinde bulunan uygulamaları kullanabilmek mümkün değil. Buna rağmen özellikle büyük ülkelerdeki firmalar ve yatırımcılar direkt olarak muhatap olabilecek bir yönetim bulabildikleri için CRO Coin’e yatırım yapmaktalar. Bu durum da talebi her geçen gün arttırarak kripto paramızın en ön sıralara yerleşmesini sağlıyor.

CRO Coin Fiyatı

CRO Coin fiyatı, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi geçen gün rekor kırmayı başardı. Halen yeni rekorlara koşmakta olan kripto paramız uzun bir süre boyunca çok dikkat çekmedi ancak 2020 yılı itibariyle hareketliliğe başladı. Ve geçtiğimiz ay itibariyle tüm zamanlardaki en hızlı hareketliliklerini sergiledi. Bugün $0.4 ile $0.59 arasında değer değişimine sahip olan kripto paramızın tüm zamanlar fiyat değişimini şöyle listeleyebiliriz:

 • CRO Coin (Crpyto.com Coin) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.5938 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • CRO Coin (Crypto.com Coin) tüm zamanlar en düşük değeri Aralık 2018 tarihinde $0.01149 olarak kayıtlara geçmiştir.

Normalde $0.1 ile $0.2 arasında bir değere sahip olan kripto paramız, yalnızca birkaç gün içerisinde değerini ikiden fazla katlamayı başardı. Dolayısıyla CRO Coin sahipleri diğer kripto para birimlerine kıyasla yüksek kazançlar elde ettiler. Önümüzdeki haftalarda sürecin nasıl ilerleyeceği çok kestirilemiyor ancak uzun vadede kazandırmaya devam ettireceği düşünülüyor.

CRO Coin Geleceği

CRO Coin geleceği hakkında da yapılan yorumların oldukça olumlu olduğunu belirtebiliriz. Kısa vadeli olarak herhangi bir beklenti içerisinde bulunulmasa da uzun vadede ismini daha çok duyabileceğimiz ve en değerli kripto paralar arasında ilk 10’a girebileceği düşünülüyor. Bir kripto para platformunun merkezileşmiş kripto parası olarak Binance Coin’den sonraki en değerli kripto para olan CRO Coin, en düşük seviyesinden günümüze %4700 oranında yükseliş göstererek halihazırda birçok yatırımcısını mutlu etmeyi başarmıştır.

CRO Coin, genellikle platform üzerindeki avantajlardan faydalanmak ve güvenilir transfer işlemleri gerçekleştirebilmek için kullanılmaktadır. CRO yönetim ekibi tarafından da sistemler üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin daha güvenilir bir blok zinciri üzerinde var olması amaçlanmaktadır. Durum böyle olunca finansal olarak da büyük getiri sağlamayı başaran kripto paramızın ilerleyen zamanlarda market hacmini 20-30 Milyar Dolar seviyelerine çıkarak $1 hedefine ulaşması beklenmektedir.

kripto para
kripto para

CRO Coin (Crypto.com Coin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

CRO Coin kendi altyapısına sahip olmasının yanında ERC-20 ve Cosmos altyapılarını da desteklemektedir. Öncelikli olarak kendi platformları üzerinden ulaşabileceğiniz ve alabileceğiniz kripto paramızı 100’e yakın kripto para borsası üzerinden alıp satabilirsiniz. Bu kripto para birimi, diğer kripto paralara kıyasla ulaşılabilmesi en kolay kripto para birimlerinden biridir. CRO Coin alım satım işlemleri için aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

 • Coinbase Exchange – En Yüksek Hacme Sahip Platform
 • Huobi Global
 • com Exchange – Kendi Platformu
 • Bittrex
 • Bithumb
 • FTX
 • KuCoin
 • Bittrex
 • OKEx
 • MEXC
 • ProBit Global

Borsalardan herhangi birine kayıt olarak CRO Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Daha sonra sahip olduğunuz varlıkları ister kendi platformu olan Crypto.com Wallet adresinize gönderebilir, isterseniz de TrustWallet, MetaMask, ConnectWallet gibi cüzdanları kullanabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde CRO Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve yorumu, geleceği, fiyatı, istatistikleri gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.