CHR Coin Nedir? Chromia Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

CHR Coin Nedir? (Chromia) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

İlişkisel veritabanları, günümüz sektörlerinde sıklıkla kullanılmakta ve uygulanmakta olan bir kavramdır. Veritabanlarının gelişmiş bir versiyonu olarak da bilinen bu türdeki veritabanları, günümüz sektörlerinde ve süreçlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bu konu hakkında uzman olan kişiler ve veritabanlarının nasıl geliştirileceğini merak eden işletmeler mutlaka CHR Coin nedir araştırmasını yapmaktadırlar.  İlişkisel veritabanları ile blok zinciri dünyasını bir araya getiren bu kripto para birimi piyasalara girdiği günden beri büyük ilgi çekmeyi başarmıştır. Bizler de bu içeriğimizde CHR Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak ve geleceği nasıl olacak, istatistikleri nasıldır, fiyatı ne kadardır, nereden alınır gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

CHR Coin Nedir? Chromia Nasıl ve Nereden Alınır?
CHR Coin Nedir? Chromia Nasıl ve Nereden Alınır?

CHR Coin (Chromia) Nedir?

CHR Coin, blok zinciri teknolojileri ile ilişkisel veritabanları sistemlerini birleştirerek ilişkisel blockchain ismini verdikleri gelişmiş bir düzen oluşturmayı amaçlıyorlar. Verilerin ve bilgilerin oldukça önemli olduğu günümüzde böylesine bir proje ile büyük ilgi çekmeyi başaran kripto paramız, herkesin özel dApp geliştirmesine de olanak sağlıyor. Kısacası blok zinciri teknolojilerini tam anlamıyla kullanmayı başararak, en değerli kripto paralardan biri olma yolunda önemli adımlar atıyorlar gibi gözüküyor.

Genellikle oyun sektöründe sıklıkla kullanılan ancak tüm sektörlere, kurum ve kuruluşlara hizmet vermeyi hedefleyebn CHR Coin, Chromia ismi verilen platformda aktif olarak kullanılıyor. Bu platform üzerinde CHR Coin sahibi olan kullanıcılar birçok avantajdan yararlanabiliyorlar. Hem yatırımcılar hem de geliştiriciler CHR Coin’e büyük bir ilgi duyuyorlar.  Yalnızca kripto para dünyasında değil, geleneksel ekonomilere de büyük katkı sağlayarak her alanda ne derece başarılı olduklarını gösteriyorlar. Chromia platformu ve CHR Coin hakkında daha teknik bilgilere erişmek isterseniz Chromia Platform Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

CHR Coin İstatistikleri

CHR Coin 2019 yılında halka arz edildi ve o günden beri arz edilmeye devam ediliyor. ERC-20 altyapısında geliştirilmesine rağmen Binance Smart Chain altyapısını da destekleyen kripto paramız, gelecekte kendi altyapısı altında çalışmayı amaçlıyor. Bu noktada market hacmini de hatırı sayılır seviyelerde yükseltmeyi başarmış durumda. CHR Coin istatistiklerini incelediğinizde ilerlemeyi daha iyi görebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

 • CHR Coin (Chromia) toplam market hacmi 350 Milyon Dolar
 • CHR Coin toplam arz miktarı ilk üretildiği andan itibaren 1 Milyar adet olarak belirlenmiştir. Fakat şu an dolaşımda olan arz miktarı 429 Milyon adettir. Bu da arzın %50’ye yakın kısmının piyasalarda olduğunu göstermektedir.
 • Kripto paramız tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 343. Sırada yer alan CHR Coin, oldukça olumlu bir grafik çiziyor. 3 yıllık ömründe beklentiyi karşılayamamış olmasına rağmen kabul edilebilecek seviyede ilerlemiş olan kripto paramız, ilerleyen zamanlarda daha çok etki alanına sahip bir proje olabilir.

kripto para
kripto para

CHR Coin Yorum

CHR Coin yorumları tahmin edebileceğiniz üzere oldukça olumludur. İlişkisel blok zincirleri fikrini aşılamayı amaçlayan kripto paramız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kabul edilebilir seviyede ilerleme göstermeyi başarmıştır. Ancak halen birçok veri bilimci ve kurumlar tarafından kabul görmemiştir. Bu durum başarısız olduğu anlamına gelmiyor fakat ilerlemesi gereken daha çok yol olduğunu bize gösteriyor. Bu yüzden geleceğinin de parlak olduğu düşünülüyor. Yine de kripto paramız hakkında net bir yorum yapmak için güncel olarak takibinin yapılması gerekiyor.

CHR Coin, ilerleyen zamanlarda birçok alanda destek sağlayabilir. Verilerin güvenliği, dApp geliştirilmesi, NFT ticaretleri gibi birçok noktada destek vermesi sağlanabilir. Bu yüzden büyük bir potansiyeli içerisinde barındırmaktadır. Büyük teknoloji firmalarında da aktif olarak kullanılabilecek bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların dikkatini çekmesi halinde birçok yerde adını daha sık duyabiliriz. Ancak bu durumların gerçekleşebilmesi için çok daha performanslı bir ilerleme sergilemesi gereklidir.

CHR Coin Fiyatı

CHR Coin fiyatı günümüzde $0.24 ile $0.41 arasında değişkenlik göstermektedir. Yüksek arz miktarına ve nispeten düşük market hacmine sahip olduğu için değerinin bu seviyelerde olması normal olarak görülmektedir. Zaten 2021 yılının başlarına kadar sabit ilerleyerek yatırımcısına da pek fazla kazanç sağlamamıştır. Buna rağmen son zamanlarda yüksek volatilite değerlerine erişerek kısa vadeli yatırımcının da dikkatini çekmiştir.

 • CHR Coin (Chromia) tüm zamanlar en yüksek değeri Mart 2021 tarihinde $0.759 olarak kaydedilmiştir.
 • CHR Coin (Chromia) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.00836 olarak kayıtlara geçmiştir.

CHR Coin, görüldüğü üzere son bir yıl içerisinde ciddi hareketlilikler sergiledi ve daha fazla yatırımcının ilgisini çekti. Bunun içerisinde Bitcoin ile diğer kripto paraların ve şirketlerle yapılan anlaşmaların büyük etkisi bulunuyor. Ve ilerlemenin sürdürülmesi halinde kripto paramızın çok daha yüksek seviyeleri göreceğini biliyoruz.

CHR Coin Geleceği

En düşük seviyesinden günümüze %4000 oranından daha fazla yükseliş sergileyerek yatırımcısına büyük kazançlar sağlamış olan CHR Coin, birçok kripto para bilirinin de ilgilendiği kripto paralar arasında yer almaktadır. Bu yüzden CHR Coin geleceği hakkında daha net yorumlar yapılmaktadır. Örneğin kripto paramızın önümüzdeki süreçlerde projesini ilerletmesi halinde gündem olabileceği düşünülmektedir. Fakat bu durumun hiçbir zaman gerçekleşmeme ihtimali de bulunduğu için gündeme göre analiz yapılması gereklidir.

Genellikle CHR Coin yatırımcılarını büyük iş patronları oluşturmaktadır. Ayrıca veri sektöründe çalışan kurum ve kişiler de kripto paramızı yakından takip etmektedirler. Hatta CHR Coin yatırımcıları tarafından yapılan analizlerin sonucunda kripto paramızın birkaç sene içerisinde rekorunu kırarak $1 seviyesine ulaşması beklenmektedir.  Bu yükseliş sürecinde arz miktarının kademeli olarak arttırılması ve ekonomik kaygılardan çok projenin ilerlemesine önem gösterilmesi oldukça önem arz etmektedir.

kripto para
kripto para

CHR Coin (Chromia) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısında geliştirilen ve BSC altyapısını destekleyen CHR Coin, ulaşılması, transfer edilmesi ve barındırılması en kolay olan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bunun yanında kendi platformu üzerinden de alım satımı gerçekleştirilebiliyor. Yatırım amaçlı CHR Coin sahibi olmak istiyorsanız da aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bithump
 • FTX
 • WazirX
 • Poloniex
 • CoinDCX
 • DigiFinex

Yukarıda kripto para borsalarının yanında CHR Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz 40’a yakın borsa bulunmaktadır. Stake ve farm gibi işlemlerle başka platformlar üzerinde de CHR Coin transfer edebilir ve barındırabilirsiniz. Ve varlıklarınızı Ledger, MetaMask, ConnectWallet, Trust Wallet gibi cüzdanlarda rahatlıkla saklayabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla CHR Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, istatistikleri nasıldır gibi en çok merak edilen soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın! Benzer içeriklerimiz için ise sitemizde bulunan kripto para kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.