Başlangıç Borsa CFG Coin Nedir? Centrifuge Nasıl ve Nereden Alınır?

CFG Coin Nedir? Centrifuge Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Dünya üzerindeki değerli fiziksel varlıkları blok zinciri teknolojileri ile bir araya getirerek, iki farklı dünyadaki varlıkları eş zamanlı olarak kullanmayı mümkün kılan Centrifuge projesi, yeni bir kripto para birimine sahip olmasına rağmen hızla yükseliyor. Bu yüzden birçok yatırımcı ve varlık sahibi kişi CFG Coin nedir sorusunu araştırıyor. Geçtiğimiz haftalarda değerini üçe katlayarak haberlere konu olan ve yeni borsalarda listelenmeyi başlayan kripto paramız, büyük umutlar vadediyor. İçeriğimizde tüm detaylarıyla CFG Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandıracağız. 

CFG Coin Nedir? Centrifuge Nasıl ve Nereden Alınır?
CFG Coin Nedir? Centrifuge Nasıl ve Nereden Alınır?

CFG Coin (Centrifuge) Nedir? 

Ethereum ve Polkadot altyapılarını ortak olarak kullanan CFG Coin, kendi platformu üzerinde hisse senetleri, gayrimenkul, taşınmaz diğer varlıklar ve telif hakları gibi varlıkları blok zinciri teknolojilerine entegre ediyor. Böylece dünya üzerinde bulunan milyarlarca dolarlık bir pazarın sanal ortama aktarılması sağlanıyor ve aracı görevini yürüttüğü için CFG projesi hızla yükseliş gösteriyor. Bu sistem ile varlık sahipleri bankalara veya başka üçüncü kişilere ihtiyaç duymadan tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

Ayrıca platform üzerinde işlem yapan ve varlık barındıran yatırımcılar düzenli olarak CFG Coin kazanırlar. Bunun yanında sahip olunan CFG Coin miktarına göre platformun gelişimi ve değişimi hakkında söz sahibi olunabilir. Kısacası CFG Coin, platformun yönetişim tokenidir diyebiliriz. Kullandığı altyapılar dahilinde kararlı, şeffaf ve hızlı bir sistem oluşturduğunu da unutmamak gerekiyor. Bunun yanında merkeziyetsiz bir yapılanmaya sahip olduğunu da belirtelim. Centrifuge ve CFG Coin hakkında daha çok detaya erişmek isterseniz CFG Token Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz. 

CFG Coin İstatistikleri 

CFG Coin yalnızca birkaç ay önce halka arz edildi ve o günden beri sürekli olarak market hacmini arttırarak ilerledi. Bu durum da kısa süre içerisinde yüksek değerlere ulaşmasını sağladı. Bugün milyar dolarlık seviyelere ulaşmayı başaran kripto paramız, düşük arz miktarına sahip olduğu için beklentileri ciddi oranda yükseltiyor. Kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre de her yıl %3 oranında halka arz edilecek CFG Coin bulunuyor. 

  • CFG Coin (Centrifuge) toplam market hacmi 830 Milyon Dolar seviyesindedir. 
  • Toplam arz miktarı 430 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 108 Milyon adettir. 
  • CFG Coin tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir. 

Görüldüğü üzere CFG Coin istatistikleri umut verici seviyeyi de aşmış durumda. Bu yüzden kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar listesinde 269. Sıraya yerleşti ve her gün daha da ön sıralarda kendisine yer buluyor. Genellikle fiziksel varlıkları blok zinciri teknolojilerine kattığı için market hacmi yüksek olsa da etki alanını tam anlamıyla genişletebilmiş değildir. 

kripto para
kripto para

CFG Coin Yorum 

CFG Coin yorumları tahmin edebileceğiniz gibi oldukça olumlu bir ilerleyiş göstermektedir. Birçok kripto para biliri tarafından da geleneksel ekonomi ile blok zinciri piyasalarını bir araya getirdiği için gelecekte değerli olacağı belirtilmektedir. Fakat bu değer, fiyattan ziyade market hacmi ve piyasalardaki hakimiyeti temsil etmektedir. Gelişmiş bir DeFi projesi olarak bilinen ve her varlığın token versiyonuna çevrilmesini sağlayan CFG Coin, bu proje doğrultusunda oldukça başarılı ileriyor gibi gözüküyor. 

Belirttiğimiz başarının arkasında güçlü bir ekip bulundurmasının da büyük bir etkisi bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bireysel yatırımcıların yanında kurumsal yatırımcıların da bu sayede ilgisini çeken ve NYC borsaları gibi dünyanın önde gelen ticaret merkezlerinde adı duyulmuş olan CFG Coin, Tinlake ismi verilen yazılım üzerinde çalışmakta, yatırımcıların likiditesi sayesinde birçok kişiye gelir kapısı oluşturmaktadır. Bunun yanında büyük işletmelerin daha güvenilir ve hızlı bir süreci izlemesini, kontrol etmesini sağlarlar. Kısacası her türlü noktada CFG Coin aktif olarak kullanılabilmektedir. 

CFG Coin Fiyatı 

CFG Coin fiyatı, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi yeni bir kripto para olmasına rağmen hızla yükseliyor. Her gün %5 oranında yükseliş gösteren ve zaman zaman bazı düşüşler sergileyen kripto paramızın güncel değeri $1 ile $2 arasında değişkenlik gösteriyor. Sürekli bir yükseliş trendi içerisinde bulunduğu için de yeni rekorlar deneyerek yatırımcısını heyecanlandırıyor. CFG Coin tüm zamanlar fiyat değişimini incelediğinizde ne anlatmak istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. 

  • CFG Coin (Centrifuge) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $2.19 olarak kayıtlara geçmiştir. 
  • CFG Coin (Centrifuge) tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $0.6009 olarak kaydedilmiştir. 

Görüldüğü üzere yalnızca birkaç ay içerisinde değerini katlarca arttıran ve arttırmaya devam eden CFG Coin, kısa süreler içerisinde yatırımcısına büyük kazançlar sağladı. Bunun yanında yarı madencilik olarak nitelendirilen kredi verme yöntemleri ile kazanç oluşturması, daha fazla kişinin bu kripto paraya ilgi duymasını sağladı. Kısacası her açıdan kazançlı kripto paralar arasına girmeyi başardı. 

CFG Coin Geleceği 

CFG Coin henüz en düşük değerinden günümüze yalnızca %200 oranında yükseliş yapmış bir kripto para birimi olsa da her gün yeni bir rekora ulaştığını belirtmek gerekiyor. Bu yüzden birçok kişiye göre kısa vadede daha yüksek seviyeleri görebilmemiz mümkün. Ancak bunun için daha fazla geleneksel varlığın CFG Coin aralığı ile kripto paralar dünyasına aktarılması ve NFT pazarını büyütmesi gerekiyor. Şu anki ilerleyişi tamamen teknik raporların doğrultusunda sorunsuz bir şekilde devam ediyor ancak bu istikrarın korunması gerekiyor. Sürecin düzgün ilerlemesi halinde ise CFG Coin geleceğinin oldukça parlak olacağını belirtebiliriz. 

CFG Coin yatırımcıları ve bu kripto para birimine ilgi duyan kişiler, gelecekte adını daha fazla duyacağımızı ve en değerli kripto paralar arasında en baş sıralarda yer alacağını belirtiyorlar. Bugüne kadar milyar dolarlık market hacmine ulaşan kripto para birimlerinin de oldukça az olduğunu düşünürsek, gerçekten de belirtilen durumların gerçekleşmesinin zor olmadığını belirtebiliriz. Ayrıca yapılan analizler sonucunda CFG Coin’in yıl sonuna kadar $5 değerine ulaşması ve birkaç sene içerisinde $10 hedefini geçmesi bekleniyor. Bunlar için market hacmini de katlarca kez arttırması gerektiğini unutmayın. 

kripto para
kripto para

CFG Coin (Centrifuge) Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

Polkadot ve Ethereum altyapısını kullanan CFG Coin, birçok platform üzerinde rahatlıkla barındırılabiliyor. Hatta MetaMask, Ledger gibi dijital cüzdanlar üzerinde CFG Coin varlıklarınızı ticaretleriniz için saklayabilir ve transfer edebilirsiniz. Bunun yanında kendi uygulamaları ve cüzdanı üzerinde hem CFG Coin ve diğer kripto paraları barındırabilir hem de stake ve kredi sistemleri ile gelir olarak kazanabilirsiniz. 

CFG Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz kripto para borsası sayısı ise oldukça azdır. Bunun sebebinin daha yeni olması ve ismini çok duyurmamasından kaynaklandığı belirtiliyor. Bugün alım satım işlemlerini CoinList PRO, Gate.io, AEX ve AOFEX borsaları üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İlerleyen zamanlarda daha fazla borsada bulunacak olması ise kaçınılmaz bir durum gibi gözüküyor. 

CFG Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi sorularınızı tüm noktalarıyla incelemeye ve cevaplandırmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde CFG Coin hakkında daha net görüşlere sahip olmuşsunuzdur. Fakat burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer inceleme içerikleri için kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!