BTS Coin Nedir? (BitShares) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

BitShares platformu en eski platformlardan ve BTS Coin en eski kripto para birimlerinden biridir. Bu yüzden birçok kişi BTS Coin nedir araştırmasını yapmaktadır. Kullanıcılara yeni kripto paralar geliştirme olanağı sunan ve bunun yanında geniş bir ticaret platformu ile karşımıza çıkan BTS Coin, yıllar içerisinde belli dönemlerde yükselişler gerçekleştirmiş olsa da hiçbir zaman ismini istediği kadar duyuramadı. Buna rağmen halen piyasalarda yer alan BTS Coin, son günlerde tekrar kullanılmaya başlandı. Bizler de bu içeriğimizde BTS Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi en çok sorulan soruları yanıtlandıracağız.

BTS Coin Nedir? BitShares Nasıl ve Nereden Alınır?
BTS Coin Nedir? BitShares Nasıl ve Nereden Alınır?

BTS Coin (BitShares) Nedir?

BTS Coin, 2014 yılının başlarında piyasaya sunulan ve ilk başta platformu ile gündeme gelen bir kripto para birimidir. Bu platform Bitcoin’den ilham alınarak oluşturulmuş ve tüm bireylerin kendi varlıklarını oluşturma imkânı sunmuştur. Bu dönemlerde piyasaya sunulan kripto para birimleri günümüzde en değerliler arasında yer alsa da BTS Coin daha farklı bir amaca sahip olduğu için istediği amaca tam anlamıyla ulaşamamıştır.

Bugün akıllı sözleşmelerin yönetimi, varlıkların tokenize edilmesi ve ticaretlerin tam anlamıyla gerçekleştirilmesi için üretildiği yıla göre oldukça iyi bir seviyede bulunan platformlardan BitShares, binlerce yatırımcı ve geliştirici tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Platformun ana ve yönetim kripto para birimi de BTS Coin’dir. Tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması da ilgi çekici özelliklerinden biridir. BitShares platformu ve BTS Coin hakkında daha fazla teknik bilgiye erişmek isterseniz BTS Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

BTS Coin İstatistikleri

BTS Coin ve BitShares blok zinciri ile kullanıcılar herhangi bir onaylayıcıya ihtiyaç duymadan varlıklarını transfer edebilmektedirler. Bu yüzden genellikle yatırımcılar tarafından çokça tercih edilen bir kripto para birimi olmaktadır. BitShares platformu üzerindeki para akışına göre değer kazanan BTS Coin istatistiklerini şöyle listeleyebiliriz:

  • BTS Coin (BitShares) toplam market hacmi 185,7 Milyon Dolar
  • Maksimum arz miktarı 3,6 Milyar adet olan kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 2,99 Milyar adettir.
  • BTS Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Düşük bir market hacmine ve yüksek arz miktarına sahip olduğu için diğer kripto para birimlerine kıyasla daha düşük bir değere sahip olmasına rağmen, yatırımcısına geçmişten günümüze ciddi oranda kazanç sağlamıştır. BTS Coin sessiz ve çok bilinmeyen bir kripto para birimi olsa da varlığını her seferinde tekrar kanıtladığını unutmamak gerekiyor.

kripto para
kripto para

BTS Coin Yorum

İlk DeFi projelerinden biri olan ve her geçen gün yeni güncellemeler ile birlikte kendini geliştiren BTS Coin, halen istediği seviyelere ulaşamamış bir kripto para birimidir. Fakat birçok kişi ilerleyen zamanlarda bu şanssızlığın giderileceğini düşünmektedir. Bu yüzden birçok kripto para biliri BTS Coin hakkında daha umut vadeden görüşlerini dile getirmektedirler. Durum böyle olunca BTS Coin ticareti yapan yatırımcı sayısı da her geçen gün artmaktadır. Zaten geçtiğimiz son birkaç aydır uzun sessizliğini bozmuş ve tekrar yükselmeye başlamıştır.

Her türlü sektörde varlığını göstermek isteyen ve bu amaç uğrunda birbirinden farklı güncellemeleri kullanıcılara sunmakta olan BTS Coin, Bitcoin’e göre çok daha hızlı işlem süreleri ve düşük işlem ücretleri sunuyor. Bu yüzden BTS Coin yorumları olumlu bir izlenim uyandırıyor. Fakat ilerleyen zamanın ve teknolojisinin eskimesinin etkisi ile mevcut popülerliğini de yitirebilme ihtimali bulunuyor. Bunun gerçekleşmemesi için daha çok borsada listelenmesi ve platformuna daha fazla kullanıcıyı kazandırması şart.

BTS Coin Fiyatı

BTS Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi düşük market hacmi ve yüksek arz miktarına sahip olduğu için diğer kripto para birimlerine göre daha azdır. Bugün $0.04 ile $0.055 arasında bir değere sahip olan BTS Coin, platformunun içerisindeki talebe göre artış göstermektedir. Uzun zamandır yatay bir düzlemde ilerlemesine rağmen son zamanlarda tekrar yükselmeye başlamış ve on binlerce kişinin takip listesine girmeyi başarmıştır.

  • BTS Coin (BitShares) tüm zamanlar en yüksek fiyatı Ocak 2018 tarihinde $0.916 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • BTS Coin (BitShares) tüm zamanlar en düşük fiyatı ise Ocak 2016 tarihinde $0.00238 olarak kaydedilmiştir.

BTS Coin, en düşük seviyesinden günümüze yatırımcılarına %2000 oranından daha fazla kazanç sağlamıştır. Bu kadar eski zamanda çıkmış kripto paralar genellikle daha yüksek gelirler sağlıyor olsa da BTS Coin’in kazandırdığı miktar da azımsanacak seviyede değildir. En yüksek seviyesi ile oranlandığında ise çok daha fazla kazandırdığını net bir şekilde görebiliriz.

BTS Coin Geleceği

BTS Coin geleceği hakkında birçok kişinin görüşü olumsuzdur. Uzun yıllar boyunca ciddi anlamda ilerleme gösterememiş olan kripto paramızın ilerleyen zamanlarda da çok farklı bir yol izleyeceği düşünülmemektedir. Fakat BitShares platformu her geçen gün daha da büyümekte ve bünyesine daha çok varlık ile kripto para kazandırmaktadır. Kripto para birimimizin platform içerisinde daha fazla avantaj sunması ve çok daha fazla noktada kullanılması ile eski değerlerine tekrar ulaşması kaçınılmaz olabilir.

BTS Coin yatırımcıları ise genel düşüncenin aksine kripto paramızın henüz değerlenmediğini ve ilerleyen zamanlarda büyük talebe sahip olacağını belirtmektedirler. Hatta bugünlerde hareketlenmeye başlayan kripto paramız hakkında birkaç sene içerisinde $1 hedefi bile bulunmaktadır. Ancak bunun için market hacmini ciddi oranda arttırması gerekmektedir. En değerli kripto paralar listesinde de günümüz itibariyle 372. Sırada bulunmaktadır.

kripto para
kripto para

BTS Coin (BitShares) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BTS Coin, Bitcoin altyapısından türetilmiş bir kripto para birimi olsa da günümüzde yalnızca kendi ekosistemi içerisinde var olmaktadır. Bu yüzden anlaşmalı olmadığı platformlarda kullanılması ve transfer edilebilmesi mümkün değildir. Ancak ihtiyacın neredeyse hepsini BitShares platformu halihazırda karşılamaktadır. Bunun yanında yalnızca BTS Coin alım satım işlemleri gerçekleştirebilmek için Binance (En yüksek hacme sahip borsa), Huobi Global, Poloniex, MEXC, WazirX, ProBit Global, AEX gibi kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında 40’a yakın kripto para borsası üzerinden BTS Coin alabilmeniz mümkündür. Sahip olduğunuz varlıkları MetaMask, Trust Wallet gibi cüzdanlara belli bir işlem ücreti karşılığında aktarabilirsiniz. BitShares platformu üzerinde ise farm ve stake gibi işlemler yapabilir, BTS Coin varlıklarınızla başka kripto paraların da sahibi olabilirsiniz.

BTS Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak ve fiyatı ne kadardır gibi sorularınızı tüm detaylarıyla cevaplandırmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında daha çok bilgiye erişebilmişsinizdir. Yatırım yapmadan önce kendi analizlerinizi yapmayı unutmayın. Benzer inceleme içerikleri için kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın