BTG Coin Nedir? (Bitcoin Gold) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

BTG Coin Nedir sorusu, Bitcoin’in bir uzantısı olarak bilindiği ve varlığını zaman içerisinde kaybettiği için birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Bitcoin Gold, Bitcoin hard folku olarak ortaya çıkmış ve kısa süre içerisinde ivme kazanarak en değerli kripto paralardan biri olmayı başarmıştır. Ancak bu varlığını uzun süre sürdürememiş ve zaman içerisinde yatırımcıların ilgi duymadığı bir kripto para haline gelmiştir. Yine de halen piyasalarda yer almakta ve büyük bir takipçi kitlesine sahip durumdadır. Bizler de bu içeriğimizde tüm yatırımcıların öğrenmesi amacıyla BTG Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandıracağız.

BTG Coin Nedir? Bitcoin Gold Nasıl ve Nereden Alınır?
BTG Coin Nedir? Bitcoin Gold Nasıl ve Nereden Alınır?

BTG Coin (Bitcoin Gold) Nedir?

BTG Coin projesi yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bir Bitcoin Folku olarak ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Bitcoin’in aşırı seviyede merkezi bir yapıya büründüğünü düşünen BTG Coin geliştiricileri, tamamen merkeziyetsiz bir ağın oluşturulması ve madenciliğin tüm madencilere yayılmasını amaçlamaktadırlar. Bu konuda bir miktar başarılı olmuş olsalar da günümüzde varlığını tam anlamıyla sürdürememektedir. Bunun sebebi yaşadığı güvenlik sorunları ve zorunlu değişimlerdir.

BTG Coin ilk halka arz edildiğinde Bitcoin altyapısında geliştirildiği için BTC sahiplerine ödül olarak dağıtıldı. 1/1 oranında dağıtımı yapılan kripto paramız hızlı bir şekilde piyasaya girişini gerçekleştirdi. Daha sonrasında birçok madenci BTG Coin kazmaya başladı ve işlem hacmi beklenmedik seviyede arttı. Bu durumun sonucunda en yüksek seviyelerine ulaşarak ciddi anlamda Bitcoin’e rakip olmayı başardı. Fakat yukarıda da söylediğimiz üzere bu noktada tam anlamıyla başarılı olamadı. Bitcoin Gold ilerleyişi ve BTG Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz BTG Coin Technical Spec sayfasını inceleyebilirsiniz.

BTG Coin İstatistikleri

BTG Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın ne seviyelerde olduğunu ve nasıl bir düşüş yaşadığını daha iyi anlayabilirsiniz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen halen milyar dolar seviyesinde bir pazara hükmeden ve piyasada ciddi yer edinmeyi başarabilmiş BTG Coin, gücünü ismini Bitcoin’den aldığı için sağlıyor.

 • BTG Coin (Bitcoin Gold) toplam market hacmi 1,3 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Maksimum arz miktarı 21 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 17,5 Milyon adettir.
 • BTG Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,04’lük kısmını domine etmektedir.

Bitcoin’e aynı arz miktarına sahip olan ve madencilik sistemini benzer bir şekilde çalıştıran kripto paramızın tüm arz miktarı 2100’lü yıllarda çıkarılmış olacak. Bu saatten sonra daha fazla üretimi mümkün olmayacak. Ancak bu tarihe kadar ayakta kalabileceğine dair net bir bilgi bulunmuyor.

kripto para
kripto para

BTG Coin Yorum

BTG Coin, birçok kripto para bilirine göre piyasalarda bulunması gerekmeyen kripto paralar arasında yer alıyor. Bitcoin’in ne kadar merkezileşmiş bir piyasa olduğu düşünülse de aslında böyle bir durum tam anlamıyla yoktur. Bitcoin varlığının çoğunluğu büyük yatırımcıların ve kurumların elinde olsa da halen kazım işlemleri ve yatırımlar küçük yatırımcılar tarafından da yapılmaktadır. Bu durum da BTG Coin’in merkeziyetsiz bir altyapı kurma çabasının gereksiz olduğunu göstermektedir.

BTG Coin yorumları incelendiğinde kripto paramızın yalnızca isminde Bitcoin bulunduğu için bu seviyelere ulaştığını düşünebilirsiniz. Aslında bu görüş bir miktar doğrudur. Fakat yatırımcıların ilgisini de çeken bir kripto para birimi olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sayede bugün en değerli kripto paralar listesinde 100. Sırada bulunuyor ve her geçen gün yükseliyor. Bunun yanında bünyesinde potansiyel gören on binlerce takipçi barındırıyor.

BTG Coin Fiyatı

BTG Coin fiyatı, ilk çıktığı günlerde hızlı bir şekilde yükselmiş ve tarihi zirvesini görmüş olsa da zaman içerisinde ciddi seviyede değer kaybetmiş ve eski seviyelerinin bile altına düşmüştür. Son zamanlarda grafikte yukarı yönlü bir hareketlilik sergilemesine rağmen uzun yıllar boyunca yatay bir grafik çizmiştir. BTG Coin tüm zamanlar fiyat değişimi ise birçok yatırımcının ilgisini çekmiştir.

 • BTG Coin (Bitcoin Gold) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2017 tarihinde $539.7 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • BTG Coin (Bitcoin Gold) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2020 tarihinde $2.54 olarak kaydedilmiştir.

En yüksek seviyesine ulaştıktan sonra çok hızlı bir şekilde değer kaybetmiş olan BTG Coin, daha sonrasında tekrar yükselememiştir. Günümüzde ise $60 ile $76 arasında bir değere sahiptir. Bu değer her geçen gün artmakta ancak istenilen seviyeye ulaşılamamaktadır.

BTG Coin Geleceği

Uzun bir süre boyunca düşüş trendi içerisinde yer alan ve birçok yatırımcının çok fazla kayıplar yaşamasına sebep olan BTG Coin, son zamanlarda tekrar hareketlenmeye ve yükselmeye başladı. Bu durum hem BTG Coin madencilerini hem de yatırımcılarını arttırmış durumda. Ayrıca ne kadar düşüş yaşarsa yaşasın, en düşük seviyesinden günümüze %2400 oranında yükselmiş olduğunu da belirtmek gerekiyor. Var olduğu süreye kıyasla incelendiğinde az bir yükseliş yaşamış olsa da kısa vadeli yatırımcılar için kullanışlı bir yatırım aracı olduğunu belirtmekte fayda var.

BTG Coin madencileri ve yatırımcıları ise halen BTG Coin geleceğinde değerleneceğini belirtmektedirler. Düşük arz miktarı ve yükselen market hacmi sayesinde önümüzdeki yıllarda eski rekor seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Hatta birçok yatırımcıya göre 2030 yılına kadar azalan arzı sebebiyle değeri $1000 seviyesine bile ulaşabilir. Ancak amacının pek etkili olmaması sebebiyle bunun gerçekleşmesi için ciddi bir efor sarf edilmesi gerekmektedir.

kripto para
kripto para

BTG Coin (Bitcoin Gold) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BTG Coin tamamen kendi altyapısına sahip olduğu ve birçok noktayla anlaşması olduğu için kolayca elde edilebilir. Genellikle Rus yatırımcılar tarafından tercih edilmekte olan kripto paramız, 50’den fazla kripto para borsası üzerinde listelenmektedir. Ancak bu sayı her geçen gün azaltmaktadır. BTG Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz borsaları şöyle sıralayabiliriz:

 • BitHump – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • Huobi Global
 • OKEx
 • Bitfinex
 • ProBit Global
 • WazirX
 • Indodax
 • Bitci – Türk Borsası
 • EXMO

Sahip olduğunuz ve satın almış olduğunuz BTG Coin varlıklarınızı MetaMask, Trust Wallet ve benzeri dijital cüzdanlarda barındırabilir, swap işlemlerine sokabilir ve stake gelirleri elde edebilirsiniz. Veya aynı Bitcoin madenciliği mantığı ile madencilik yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde BTG Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumu gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada ve diğer paylaşımlarda bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın