BNT Coin Nedir? Bancor Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

BNT Coin Nedir? (Bancor) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

BNT Coin nedir sorusu, son zamanlarda hızlı yükselen kripto paralar arasında olduğu için birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Kripto para piyasalarındaki likit sorununu tamamen çözmeyi amaçlayan ve bu amaç doğrultusunda hatırı sayılır seviyede ilerleme göstermiş olan BNT Coin, bugün adını birçok borsada ve platformda sıklıkla duyuruyor. İçeriğimizde BNT Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ve yorumları nasıldır gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

BNT Coin Nedir? Bancor Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
BNT Coin Nedir? Bancor Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BNT Coin (Bancor) Nedir?

2017 yılında İsviçre merkezli bir kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Asıl amacı kripto para piyasalarında bulunan kripto paraların likidite sorunlarını tamamen gidermek olan BNT Coin, tüm kripto para birimlerinin birbirine bağlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Böylece havuz üzerinde bulunan birimler birbirleri arasında sorunsuz ve hızlı bir şekilde transfer edilebiliyor. Tüm bu işlemler BNT Coin ekosistemini güçlendiriyor ve geliştiriyor. Akıllı sözleşmeleri de aktif olarak kullandığı için hiçbir işlemde onaylayıcıya ihtiyaç duyulmuyor.

Örneğin X isimli bir kripto para birimini anında Z isimli bir kripto para birimine çevirmek veya nakde dönüştürmek istiyorsunuz. Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinde bu durumlar çok problem olmasa da market hacmi düşük kripto para birimlerinde BNT sistemi sayesinde hızlı bir şekilde havuzdan dönüşüm gerçekleştiriliyor. Bu noktada herhangi onaylamalı bir blok işlemi yapılmıyor ve hem maliyetler düşüyor hem de işlem oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

BNT Coin İstatistikleri

Bancor Network üzerinde BNT Coin ile 100’e yakın kripto para birimini anlık olarak değiştirebilir ve transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında aynı platformda stake işlemleri ile gelir elde edebilmeniz mümkündür. Tüm bunlar bir araya gelince ve geçmiş dört ile beş yılın tecrübesi birleşince BNT Coin de markette ciddi bir söz sahibi olmayı başarıyor. Dönem dönem market hacmini arttıran ve yatırımcıların merceğine giren BNT Coin istatistikleri ile bu durumu kanıtlıyor.

 • BNT Coin (Bancor) toplam market hacmi 938 Milyon Dolar seviyesindedir.
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı ve dolaşımdaki arz miktarı 233 Milyon adettir. Üretim Bancor Network tarafından talebe göre yapılmaktadır. Kısmı madencilik sayılabilir.
 • BNT Coin tüm kripto para piyasalarının %0,04’lük kısmına hakimdir.

1 Milyar dolara yakın market hacmiyle en değerli kripto paralar listesinde 100. sırada yer alan BNT Coin, günlük 60 Milyon doların üstünde market hacmi sergiliyor. Bunun büyük bir kısmı kendi platformu olan Bancor Network üzerinden geliyor. Fakat 2021 yılı itibariyle diğer kripto para birimleri ile birlikte hacmini bir miktar arttırmış durumda.

kripto para
kripto para

BNT Coin Yorum

BNT Coin yorumları, diğer kripto para birimlerine kıyasla biraz daha karamsardır. Bunun sebebi yıllardır piyasada bulunmasına rağmen market hacmine ve değerine çok fazla bir şey kazandıramamış olmasından kaynaklanıyor. Aslında geçen seneler içerisinde birçok kripto para birimini daha bağlantılarına eklemiş olan ve birçok altyapıyı destekleyen BNT Coin ve Bancor Network, halen asıl gücünü gösterebilmiş değil. Bu sebeple de yatırımcısının umudu zaman içerisinde azalmaya başlıyor.

Fakat birçok kripto para bilirine göre BNT Coin ilerleyen yıllarda çok daha iyi bir performans sergileyecek. Bunun yanında günümüze kadar kararlı bir şekilde ilerledi ve yatırımcısını bir miktar memnun etmeyi başardı. Ayrıca güzel bir ekosisteme ve projeye sahip olduğunu da belirtelim. En başarılı DeFi projelerinden biri olmasına rağmen istenilen performansı gösterememesi en büyük sorunu. BNT Coin teknik bilgileri hakkında daha çok şey öğrenmek isterseniz Bancor Network Docs sayfasını inceleyebilirsiniz.

BNT Coin Fiyatı

BNT Coin fiyatı çok hareketliliğe sahip değil. Düşük volatilite olarak tabir ettiğimiz bu fiyat hareketliliği, bazı yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülmesine neden oluyor. Fakat uzun zaman aralıklarında ciddi yükselişler ve düşüşler yaşayabilen bir kripto para birimi olduğunu da belirtelim. BNT Coin tüm zamanlar fiyat değişimi de bu hareketliliği gözler önüne serecek nitelikte.

 • BNT Coin (Bancor) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $10 olarak kayıtlara geçti. (Tam resmi olarak geçmemektedir)
 • BNT Coin (Bancor) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.1174 olarak kaydedilmiştir.

Yazımızın başından beri ne kadar performansını gösteremeyen bir kripto para birimi olarak bahsetmiş olsak da en düşük noktasından günümüze tam olarak %3300 oranında yükseliş gösteren BNT Coin, aslında sadık yatırımcılarına ciddi anlamda kazanç sağlamayı başardı. İlerleyen zamanlarda bu yükselişini sürdürür mü bilemiyoruz ancak böyle devam etmesi halinde daha yüksek seviyeleri test edeceği açık bir şekilde görülebiliyor.

BNT Coin Geleceği

BNT Coin geleceği hakkında ise herkesin bir fikri var ancak kripto para birimimiz hep farklı olanı denemeye çalışıyor. İlk çıktığı sıralarda resmi olmayarak en yüksek seviyelerine ulaşan fakat daha sonrasında düşerek günümüzdeki değerine ulaşan BNT Coin, güç topluyor ancak bunu yansıtamıyor. Bunun en büyük sebebinin sınırsız arz gibi gözüken bir yapıya sahip olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Fakat doğası gereği bu sistemle ilerlemesi gerekiyor.

BNT Coin yatırımcıları arasında ise kutuplaşma mevcut. Bir kısım artık BNT Coin’in eskidiğini ve güncel teknolojilere yetişememesinin yanında diğer yatırımcılardan destek alamadığını belirtirken, başka bir kısım gerçek gücünü hala gösteremediğini ve önümüzdeki birkaç sene içerisinde tekrar $10 hedefine ulaşacağını belirtiyorlar. Platformun daha fazla kullanılması, borsasının yatırımcılar tarafından yatırım alması ve market hacmini daha çok arttırması halinde bunu gerçekleştirebilmesi için önünde hiçbir engel bulunmuyor.

kripto para
kripto para

BNT Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BNT Coin kendi altyapısının yanında ERC-20 altyapısını da destekleyen kripto para birimlerinden bir tanesi. Bu kripto para birimini ve çevirim işlemlerini Bancor Network üzerinden kolaylıkla yapabilmeniz mümkün. Bu sistem üzerinden gelir olarak BNT Coin de kazanabilmeniz mümkün. Fakat yalnızca yatırım amaçlı bu kripto para birimini satın almak istiyorsanız 150’ye yakın borsa üzerinden BNT Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Bancor Network – Kendi Borsası
 • FTX
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Gemini
 • Kraken

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem kendi altyapısına sahip olan hem de ERC-20 altyapısını destekleyen BNT Coin, aklınıza gelebilecek her türlü platformda barındırılabiliyor, transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor ve dönüştürme yapılabiliyor. Kendi platformu üzerinden de anında dönüşüm işlemleri yapabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde BNT Coin nedir, nereden ve nasıl satın alınır, fiyatı ne kadardır, gelecekte ne olacak gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Diğer kripto para inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.