BLZ Coin Nedir? Bluzelle Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

BLZ Coin Nedir? (Bluzelle) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Web 4.0 teriminin hayatımıza daha çok girmesi ve verilerin büyük önem kazanması ile birlikte birçok sektör bu alanlardaki sorunlara çözüm geliştirmek için çalışmalara başladı. Bu araştırmaları yapan kişiler genellikle BLZ Coin Nedir sorusunu da eninde sonunda araştırıyor. Veritabanı sistemlerini blok zinciri teknolojileri ile bir araya getiren BLZ Coin, 2018 yılından bu yana piyasalarda da ciddi bir yer edinmiş gibi görünüyor. Bizler de bu içeriğimizde BLZ Coin Nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi çok sorulan soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

BLZ Coin Nedir? Bluzelle Nasıl ve Nereden Alınır?
BLZ Coin Nedir? Bluzelle Nasıl ve Nereden Alınır?

BLZ Coin (Bluzelle) Nedir?

BLZ Coin (Bluzelle), tamamen merkeziyetsiz yapısı ile birlikte, geliştiricilere şeffaf ve güvenilir bir veritabanı sistemi oluşturmayı hedeflemektedir. Birden fazla blok zinciri ağını destekleme özelliğine sahip olan kripto paramız, veri depolama gibi alanlarda, geçen süre içerisinde ciddi ilerlemeler kaydetmiş ve birçok büyük kurum ve kuruluş ile anlaşmalar sağlamıştır. Bugün verilerin saklanması ve paylaşılmasında blok zinciri teknolojilerini kullanan en gelişmiş projelerden biri olma özelliğine sahiptir.

Ölçeklenebilirlik konusunda da uygulamalara büyük avantajlar sağlayarak, sansür sorunun da üstünden gelebilen BLZ altyapısı, Google gibi büyük bulut hizmeti sağlayıcıların birçok konuda önüne geçmeyi başarmıştır. Fakat bu durum illegal geliştirmelerin de önünü açtığı için her zaman olumlu bir sonuç olarak algılanmamalıdır. 2018 yılından beri piyasada bulunan BLZ Coin, tüm bu sistemlerin ekonomik tarafını oluşturmakta, yönetimin kolaylaşmasını ve finansal endişelerin önüne geçilmesini sağlamaktadır. BLZ Coin hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz Bluzelle resmî web sitesini inceleyebilirsiniz.

BLZ Coin İstatistikleri

BLZ Coin istatistikleri, diğer kripto para birimlerine göre daha düşük değerlere sahiptir. Fakat bunun sebebi kötü bir performans sergilemesinden kaynaklanmamaktadır. Daha niş bir alana hitap ettiği ve genellikle kuruluşlarla anlaşmalar sağladığı için bireysel yatırımcıyı bünyesine katmayı başaramamıştır. Sert bir düşüş trendi içerisinde bulunmasına rağmen yakın zamanda tüm bu istatistikler değişkenlik gösterebilir.

 • BLZ Coin (Bluzelle) toplam market hacmi 120 Milyon Dolar seviyelerindedir.
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 500 Milyon adetken, dolaşımdaki arz miktarı 300 Milyon adettir.
 • BLZ Coin, en değerli kripto paralar listesinde 474. Sırada bulunmaktadır.

Ethereum altyapısını kullandığı ve birçok altyapıyı desteklediği için BLZ Coin piyasalardaki yerini sabitlemeyi başarmıştır. Ancak 2018 yılından bu yana hiçbir zaman istediği değerlere ulaşamamıştır. Bu durum hiçbir zaman ilerleyemeyeceği anlamına gelmemektedir. Arzının da büyük bir kısmının dağıtıldığını göz önünde bulundurursak, ilerleyen yıllarda sert hareketlilikler yapabilme potansiyelinin bulunduğunu belirtelim.

kripto para
kripto para

BLZ Coin Yorum

Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları geliştirirken karşılaşmış oldukları tüm sorunları blok zincirleri teknolojileri ve ölçeklendirme yöntemleri ile çözmeyi amaçlayan BLZ Coin, altyapısı dahilinde birçok dApp geliştirilmesini sağlamıştır. Bu yüzden birçok kripto para bilirine göre BLZ Coin her zaman ihtiyaç duyulacak bir kripto para birimi olma özelliğini taşıyacaktır. Fakat Google, Amazon gibi büyük işletmelerin bulut bilişim teknolojilerinde ilerlemesi ve veritabanlarının kullanılmasını farklı yöntemlerle kolaylaştırması BLZ Coin’in değerini zamanla azaltabilir.

Ethereum altyapısında olduğu için yavaş bir sistem olması beklenirken, geleceğin teknolojilerini kullanarak veritabanı sorunlarını çözmeyi amaçladığı için birçok kripto para birimine göre çok daha hızlı ve güvenilir işlem yapabilen BLZ Coin, yatırımcılar tarafından sıcak karşılanan bir kripto para birimi değildir. Buna rağmen geliştiriciler güvenli bir sistem aradıklarında mutlaka Bluzelle altyapısına başvurmaktadırlar. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda farklı bir yol izlemesi mümkündür. Tüm bunlardan yola çıkarak BLZ Coin yorumlarına göre yatırım planı oluşturmak yanlış olacaktır.

BLZ Coin Fiyatı

BLZ Coin fiyatı, ilk çıkış yaptığı 2018 yılı içerisinde ciddi yükselişler göstererek birden fazla kez kendi rekorunu kırmayı başardı. Fakat daha sonrasında günümüze kadar dönemsel olarak yükselse de genelde düşüş trendi içerisinde bulundu. Yine de uzun vadeli yatırımcısına ciddi kazançlar sağlamayı başarmış gibi gözüküyor. BLZ Coin tüm zamanlar fiyat değişimini incelediğinizde durumu daha net anlayabilirsiniz.

 • BLZ Coin (Bluzelle) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2018 tarihinde $0.913 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • BLZ Coin (Bluzelle) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.00606 olarak kaydedilmiştir.

Günümüzde $0.18 ile $0.30 arasında değer değişimine sahip olan BLZ Coin, yüksek fiyat hareketliliğine sahip olan kripto para birimlerinden biridir. Fakat uzun vadede daha çok kazanç sağlamaktadır. Bu yüzden birçok kişiye göre alınıp unutulması gereken kripto para birimlerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

BLZ Coin Geleceği

BLZ Coin geleceği hakkında belirtilen görüşler ikiye ayrılmaktadır. Bir kısım uzun zamandır ciddi bir ilerleme gösterememiş bu kripto para biriminin ilerleyen zamanlarda büyük firmaların veritabanları konusunda daha da gelişmesi halinde unutulacağını savunmaktadır. Fakat birçok kripto para analizcisi ve yatırımcısı BLZ Coin’in değerinin henüz fark edilmediğini, gelecekte çok daha iyi noktalara hızlı bir şekilde erişebileceğini belirtmektedirler. Her iki ihtimal de mümkün olmakla birlikte, dönem dönem yapılan analizler sonucunda kripto paramızın ilerlemesi takip edilebilir.

Bugün on binlerce takipçisi bulunan BLZ Coin, ne kadar düşüş trendinde bulunuyor olsa da en düşük noktasından günümüze %4000 oranında yükseliş sergiledi. Bu yüzden BLZ Coin yatırımcıları kripto paramızın önümüzdeki birkaç sene içerisinde bir bu kadar daha yükseliş yaparak $1 seviyesini geçeceğini belirtiyorlar. Bu hedefe ulaşması için ise market hacmini beş kattan fazla arttırması gerekiyor. Umarız tekrar bilinen ve kullanılan bir kripto para birimi olmayı başarır ve teknolojisini kurumlara ve kuruluşlara entegre edebilir.

kripto para
kripto para

BLZ Coin (Bluzelle) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BLZ Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok kripto para altyapısını destekleyebilecek yapıya sahip. Bu yüzden birçok noktada BLZ Coin kullanabilir, transfer edebilir ve barındırabilirsiniz. Yatırım amaçlı BLZ Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız 30’a yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • WazirX
 • Uniswap (V2)
 • CoinDCX
 • VCC Exchange
 • ProBit Global
 • DragonEX
 • BKEX

Bu borsalardan birine kayıt olarak BLZ Coin işlem çiftlerinde emir oluşturarak sahip olabilirsiniz. Uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız ve varlığınızı nerede barındıracağınızı bilmiyorsanız, yine başvurabileceğiniz ve ücretsiz bir şekilde hesap açabileceğiniz Trust Wallet ve MetaMask Cüzdan bulunmaktadır.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla BLZ Coin nedir sorusunu yanıtlandırmaya ve fiyatı, geleceği, yorumu gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız sizler de içeriğimiz sayesinde BLZ Coin hakkında detaylı bilgilere erişebilmişsinizdir. Fakat burada bulunan hiçbir açıklamanın yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın! Diğer inceleme içeriklerimizi incelemek isterseniz kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.