Başlangıç Borsa Bitci Coin Nedir? BITCI Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Bitci Coin Nedir? BITCI Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Bitci Coin nedir sorusu, 2018 yılından günümüze hızla yükselen Türk kripto para borsası olan Bitci borsasını kullanan birçok yatırımcı tarafından araştırılmaktadır. Borsanın ana yönetim tokeni olarak üretilen ve bir süredir piyasalarda bulunan bu kripto para birimi BitciPay sistemleri ile birlikte piyasaya sürüldü. Haliyle hızlı bir yükseliş ivmesi kazandı ve birçok kişinin bu borsaya kayıt olmasını sağladı. Yine de tam anlamıyla bilgi sahibi olmadan yatırım yapmak riskli olabilir. Bilinmeyenleri kaldırmak için içeriğimizde Bitci Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak ve yorumları nasıldır gibi çok sorulan soruları yanıtlandıracağız.

Bitci Coin Nedir? BITCI Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Bitci Coin Nedir? BITCI Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Bitci Coin (BITCI) Nedir?

Bitci kripto para borsası 2018 yılının ortalarında, ülkemizdeki kripto para erişiminin artması ve seçeneklerin çoğalması için Çağdaş Holding bünyesinde kurulmuştur. Birçok noktada reklam yapmış olsa da istediği seviyelere ulaşamayan kripto para borsası, halen Paribu ve BTCTürk gibi borsaların gerisinde kalmaktadır. Fakat yaptığı anlaşmalar ve piyasaya sunduğu kripto para birimleri sayesinde hatırı sayılır yatırımcıyı bünyesinde bulundurmaktadır. 2021 yılının başında da kendi kripto para birimini piyasaya sürmüştür.

Bitci kripto para borsasının yönetim tokeni Bitci Coin’dir. Bu kripto para birimi hem BitciPay sistemlerinde kullanılmak için geliştirilmiş hem de borsanın daha da kararlı bir blok zinciri yapısına sahip olması için piyasaya sunulmuştur. Bugün Bitci borsasında işlem yapan bir yatırımcıysanız, Bitci Coin ile işlem ücretlerini düşürebilir ve büyük avantajlardan faydalanabilirsiniz. Türkiye’deki kripto para borsalarında bu nadiren rastlanan bir durumdur ve yalnızca Bitexen borsasında aynı sistem uygulanmaktadır. Bitci borsası ve Bitci Coin hakkında daha çok bilgiye erişmek isterseniz Bitci Chain Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

BitciPay

BitciPay, Bitci kripto para borsası tarafından geliştirilen ve Türkiye içerisinde işletmelerin kolayca transfer işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan yeni bir ödeme sistemidir. Bu sistem otomatik olarak POS cihazlarına ve işletmelerin yazılımlarına entegre edilebilir. Böylece kullanıcılar direkt olarak Bitci üzerindeki ve dijital cüzdanlarındaki kripto paraları alışverişleri için kullanabilirler. Ayrıca BitciPay yalnızca kripto paraların değil, geleneksel para birimlerinin de desteğini sağlamaktadır. Bu sistem üzerinde en çok kullanılmakta olan Bitci Coin, avantajlı işlemler de yapmanızı sağlamaktadır.

BitciPay sistemlerini bugün kolayca işletmenize entegre edebilir veya telefonunuza uygulamasını yükleyerek kripto paralarınız ile anlaşmalı iş yerlerinde ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanında yaptığınız her işlemde Bitci Coin kazanabilir ve daha sonra bunları borsa üzerinden bozdurarak nakde çevirebilirsiniz. Zaten BitciPay ödeme sistemleri, Bitci Coin ile birlikte kullanıma sunulmuş olup şu an halen geliştirilme sürecinde yer almaktadır.

kripto para
kripto para

Bitci Coin İstatistikleri

Bitci Coin, en değerli kripto paralar arasında geri sıralarda olsa da market hacmi bakımından birçok kripto para birimini geride bırakmayı başarıyor. Hatta yalnızca bu kripto para birimi üzerinden yorumlama yapılacak olursa Paribu gibi büyük kripto para borsalarından daha yüksek market hacmine sahip olduğu görülebiliyor. Fakat Bitci Coin istatistiklerinin tamamen firma tarafından paylaşıldığını ve manipülasyon amacı taşıyor olabileceğini unutmamak gerekiyor.

 • Bitci Coin toplam market hacmi 3,3 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 100 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı yalnızca 10,3 Milyar adettir. Yani kripto paramızın %10’u piyasalarda yer almaktadır.
 • Bitci Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Yüksek arz miktarına sahip olduğu için nispeten düşük bir fiyata sahip olan Bitci Coin, her geçen gün market hacmii arttırmaktadır. Ancak bazı kişiler bunun manipülatif bir çalışma olduğunu ve kripto paramızın bu kadar değerli olmadığını belirtmektedir. Yine de son zamanlarda yatırımcısına ciddi kazançlar sağladığını bilmek gerekiyor.

Bitci Coin Yorum

Bitci Coin, birçok kişiye göre dolandırıcı niteliği taşıyan bir kripto para birimidir. Bunun en büyük sebebinin Türkiye merkezli bir holding tarafından oluşturulması ve bugüne kadar ciddi bir tanınırlık kazanamaması olduğu belirtilmektedir. Bu yüzden Bitci Coin yorumları hakkında olumlu durumları belirtmek pek mümkün değildir. Yine de son zamanlarda yapılan anlaşmalar ve listelenen kripto paralar sayesinde ilgi çekmeyi başarmaktadır. Bazı kripto para bilirleri tarafından yeni bir Thodex vakası olarak nitelendirilirken, bazı kişilere göre de yeni bir Paribu olarak nitelendirilmektedir.

Bitci Coin, sahip olduğu yüksek market hacmine ve talebine göre en değerli kripto paralar listesinde oldukça geride yer almaktadır. Bu durum da bir şaşırtmaca olduğu şüphesi uyandırmaktadır. Kendi borsasının bile bu kadar yüksek hacme sahip olmaması, ortaya atılan iddiaların gerçek olma ihtimalini arttırmaktadır. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 2902. Sırada yer alan kripto paramız her geçen daha ön sıralara ilerliyor olsa da bahsettiğimiz gibi bugüne kadar çok daha iyi yerlere gelmesi gerekirdi.

Bitci Coin Fiyatı

Bitci Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz üzere yüksek arz miktarına sahip olduğu için, düşük fiyatlarda değere sahip. Buna rağmen volatilitesi kabul edilebilir seviyede ve çıktığı günden bu yana dönemsel olarak düşüşler yaşasa da genel anlamda yükseliş trendi içerisinde yer alıyor. Tüm zamanlar fiyat değişimi de hem borsanın hem de kripto paramızın ne seviyede ilerleme gösterdiğini açık bir şekilde belli ediyor.

 • Bitci Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $0.1206 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • Bitci Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Ocak 2021 tarihinde $0.00128 olarak kaydedilmiştir.

Bugün $0.032 ve $0.050 arasında değere sahip olan kripto paramız, yeni rekor kırabilecek potansiyele sahip. Son zamanlarda kripto paraların tekrar yükselişe geçmesiyle birlikte etkisini arttıran Bitci Coin, her an daha fazla yatırımcıyı bünyesine kazandırarak konuşulan kripto paralardan biri haline gelebilir.

Bitci Coin Geleceği

Bitci Coin, diğer kripto para birimlerine göre daha farklı bir yapıya sahip olduğu için fiyatlanma konusunda da farklı bir yol izliyor. Buna rağmen en düşük seviyesinden günümüze %2500 oranından daha fazla yükseliş yapmış olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu yüzden Bitci Coin geleceği hakkında, eğer işin içerisinde illegal bir durum mevcut değilse çok daha iyi seviyelere gelebileceği belirtiliyor. Bugün hem BitciPay uygulamalarında hem de Bitci Borsasında aktif olarak kullanılan bir kripto para birimi olduğu için ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin BNB Coin’i olabilir.

Bitci Coin yatırımcıları genelde bu kripto para borsası üzerinde işlem yapan kişilerden oluşuyor. Haliyle borsanın varlığını devam ettirmesi ve market hacmini arttırması durumda Bitci Coin de değer kazanıyor. Ayrıca ödeme sistemlerinde de Bitci şirketinin altyapısına sahip özellikler kullanılması halinde Bitci Coin daha da değerlenecektir. Hatta birçok analizcinin ve kripto para bilirinin yaptığı açıklamalara göre önümüzdeki birkaç sene içerisinde yeni rekor denemesi yaparak $0.2 seviyesine erişmesinin mümkün olduğu belirtiliyor.

kripto para
kripto para

Bitci Coin (BITCI) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Kendi altyapısında geliştirilen bir kripto para birimi olduğu için oldukça güçlü bir izlenim sergileyen Bitci Coin, tahmin edebileceğiniz üzere kendi borsasında TRY işlem çiftinde alınıp satılabiliyor. Ayrıca kendi cüzdan uygulaması başta olmak üzere birçok dijital cüzdan üzerinde de barındırılma desteği bulunuyor. Bunun yanında Bitci Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz 10’a yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • ProBit Global – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bitci – Kendi Borsası
 • XT COM
 • Biconomy
 • BigONE
 • FinexBox

Türk yapımı bir kripto para birimi olduğu ve Türk borsasında listelendiği için direkt olarak Türk Lirası ile alıp satabileceğiniz Bitci Coin, şaşırtıcı bir şekilde her geçen gün daha fazla kripto para borsası üzerinde listeleniyor ve daha çok platformun desteğini almayı başarıyor. Böyle ilerlemesi halinde ciddi anlamda önemli kripto paralar arasına girmesi kaçınılmaz olacaktır.

İçeriğimizde Bitci borsasının yönetim tokeni olan Bitci Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaştık. Umarız siz de bu borsa, platform ve kripto para birimi hakkında detaylı bilgilere erişebilmişsinizdir. Ancak içeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!