BAT Coin Nedir? BAT Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

BAT Coin Nedir? (BAT) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

BAT Coin nedir sorusu hem kripto para yatırımcıları hem de interneti kullanarak reklamlardan rahatsız olan herkes tarafından eninde sonunda araştırılmaktadır. Uzun zamandır kripto para piyasalarında yer alan kripto paramız, geçtiğimiz yıllar içerisinde sürekli olarak değerlenerek günümüzde en çok bilinen kripto paralardan biri olmayı başarmıştır. Fakat halen birçok kişi Basic Attention Token ismini verdiğimiz bu kripto para biriminin ve altyapısının hangi amaca hizmet ettiğini bilmemektedir. Bizler de bilinmeyen soruları aydınlatmak amacıyla içeriğimizde BAT Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, nereden alınır gibi soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

BAT Coin Nedir? BAT Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
BAT Coin Nedir? BAT Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

BAT Coin (Basic Attention Token) Nedir?

BAT Coin 2017 yılında, internet üzerindeki reklamların birçok anlamda yetersiz ve kullanıcı dostu olmayan yanlarının bulunduğunu belirterek piyasaya sürülmüştür. Dijital reklamcılık sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlayarak hem kullanıcının hem reklamcının hem aracının hem de reklam verenin bir reklamdan tam anlamıyla kazançlı çıkmasının önünü açmıştır. İlk olarak Brave ismi verilen internet tarayıcısı üzerinde kullanılmaya başlanan ve reklam mantığını baştan aşağıya yeniden yaratan BAT projesi, daha sonrasında diğer internet tarayıcılarında da eklenti olarak kullanılmaya başlamıştır.

BAT Coin, ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olup tamamen açık kaynak kodlu ve merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Reklamcılık, içerik üretimi ve ödemeler konusunda oldukça etkili bir rol oynayan bu proje, bugün en değerli DeFi projelerinden biri olarak bilinmektedir. Yıllardır piyasalarda varlığını koruması ve her geçen gün daha değerli bir hal alması da ilgi çekmesinin en büyük etkenlerini oluşturmaktadır. ERC-20 altyapısını kullanmasının yanı sıra Binance Smart Chain altyapısını da sorunsuz bir şekilde desteklemektedir

Brave Browser

Brave Browser, aynı Google Chrome benzeri basit bir yapıya sahip internet tarayıcısıdır. BAT Coin ile birlikte kullanıma sunulmuş ve projenin amacına uygun ilerlemesi burada sağlanmıştır. İlk başlarda büyük sorunlar yaratmış ve kullanıcı deneyiminde bazı problemler meydana gelmiş olsa da zaman içerisinde tercih edilebilir bir internet tarayıcısı haline gelmiştir. Bugün birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır ve ilerleyen zamanlarda en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olacağı düşünülmektedir.

Brave Browser ilk kullanıma sunulduğunda tüm kullanıcılara 20-30 adet BAT Coin ücretsiz olarak dağıtılıyordu. Proje geliştiricilerinin yaptığı açıklamaya göre yalnızca bunun için 300 Milyon adet civarında BAT Coin ayrılmıştı. Bugün Brave Browser üzerinde reklam verecek olan kişiler ödemeleri BAT Coin ile yaparken, reklamları gören tarayıcı kullanıcıları da az miktarlarda da olsa BAT Coin kazanıyorlar. Böylece her taraf kazançlı çıkıyor. Siz de internet üzerinden ücretsiz bir şekilde Brave Browser yazılımını indirerek kurmaya başlayabilirsiniz. İçerisinde herhangi bir madencilik durumu bulunmamaktadır.

kripto para
kripto para

BAT Coin İstatistikleri

BAT Coin, 2021 yılının başlarına kadar birkaç sefer dışında çok fazla gündeme oturmadı ve sert yükselişler nadiren yaşadı. Buna rağmen birçok kripto para yatırımcısı zaman içerisinde kripto paramızı keşfederek yatırımlarını yaptılar. Bunun yanında Brave Browser’ın kullanım oranı arttıkça BAT Coin’in de işlem hacmi artmaya başladı. Bugün BAT Coin istatistikleri birçok kripto para birimine göre çok daha iyi seviyelerde.

 • BAT Coin (Basic Attention Token) toplam market hacmi 1,6 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Kripto paramızın hem toplam hem de dolaşımdaki arz miktarı 1,5 milyar adettir.
 • BAT Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,06’lık kısmını domine etmektedir.

Arz miktarının neredeyse tamamı dolaşımda olan BAT Coin’in daha fazla üretimi artık yapılmayacak. Bu durum da talebin artması halinde sürekli fiyat olarak artış yaşayacağı anlamına geliyor. Bunun yanında yukarıda da bahsettiğimiz gibi Brave Browser kullanımı arttıkça BAT Coin de daha çok talep edilen bir kripto para haline gelecektir.

BAT Coin Yorum

BAT Coin, dijital reklamcılık sektörüne yenilikler getirmiş ve herkese kazanç sağlayabilecek bir teknoloji geliştirmiş olsa da kullanıcılar reklamların fazlalığından ve halen devam eden Brave Browser problemlerinden ötürü şikayetçiler. Buna rağmen kripto para borsalarında yatırımcılar tarafından her geçen gün daha fazla talep görmeyi başarıyor. Durum böyle olunca özellikle 2021 yılı itibariyle en değerli kripto paralar arasına girmeyi başardı. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 83. Sırada yer almaktadır.

Başarılı bir proje olarak nitelendirilen BAT Coin yorumları, kripto para bilirlerinden yaptığımız alıntılar doğrultusunda büyük umutlar vadediyor gibi gözüküyor. Maksimum arz miktarına ulaşan sayılı kripto paralardan biri olduğu ve farklı bir alanda en başarılı proje olarak nitelendirildiği için, BAT Coin’in ilerleyen zamanlarda daha da değerleneceği ve konuşulacağı düşünülüyor. Diğer internet tarayıcılarında da eklenti olarak var olması halinde birçok kişi kripto para kazanmak uğruna bu projeyi destekleyecektir. Böylece talebi artacak ve değer kazanmaya hız kesmeden devam edecek.

BAT Coin Fiyatı

BAT Coin fiyatı geçtiğimiz aylarda tarihi rekorunu kırmayı başardı. Daha sonrasında bir miktar gerileme yaşasa da bugün tekrar rekora doğru ilerleyen kripto paramız $1 ile $1.4 arasında işlem görüyor. Her geçen gün artan market hacmi sebebiyle de değerini arttırmaya devam ediyor. Yatırımcılarına da ciddi kazançlar sağladığını ve sağlamaya devam ettiğini unutmamak gerekiyor.

 • BAT Coin (Basic Attention Token) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $1.65 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • BAT Coin (Basic Attention Token) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2017 tarihinde $0.0662 olarak kayıtlara geçmiştir.

Tüm zamanlar fiyat değişimini de incelediğinizde BAT Coin fiyatının katlarca artmış olduğunu görebilirsiniz. Bu artışlarda hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcıların ciddi seviyelerde kazanç elde ettiklerini de belirtelim. Normal şartlarda ortalama altı volatilite seviyelerine sahip olmasına rağmen son bir yıldır çok sert hareketlilikler sergilediğini de bilerek yatırım planı yapmanızı öneririz.

BAT Coin Geleceği

BAT Coin geleceğinin çok olumlu olduğunu tahmin etmek zor olmayacaktır. Maksimum arz miktarına ulaşmasının üzerinden çok geçmedi ve her geçen gün Brave Browser yazılımını daha fazla kişi kullanıyor. Hem kazanç sağlaması hem de reklamları başarılı bir şekilde engellemesi ile bilinen internet tarayıcımız, BAT Coin’i her geçen gün daha güçlü bir hale getiriyor. İnternet üzerindeki reklamcılık algılarını da yavaş yavaş değiştirmeye başlamış olan kripto paramızın projesi, ilerleyen zamanlarda çok daha fazla kişi tarafından konuşulacak gibi gözüküyor.

BAT Coin’in bugünkü değeri birçok kişi tarafından tahmin edilmiyordu. Zamanına göre nispeten yüksek arz miktarına sahip olduğu için tutması beklenmeyen kripto paramız, daha sonra çıkan kripto para birimlerine göre kabul edilebilir arz miktarına sahip olduğu için talebin artması ile birlikte $1 hedefini hızla geçmeyi başardı. BAT Coin yatırımcıları ise 2022 yılının başlarına kadar eski rekorun tekrar kırılacağını ve $2 seviyesine rahatlıkla ulaşılacağını belirtmektedirler. Ancak bunun gerçek olabilmesi için hem piyasaların düzelmesi hem de market hacminin artması gerekiyor. BAT Coin ve projesi hakkında teknik bilgilere daha detaylı bir şekilde erişmek isterseniz Basic Attention Token Whitepaper makalesini inceleyebilirsiniz.

kripto para
kripto para

BAT Coin (Basic Attention Token) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BAT Coin, ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan ve Binance Smart Chain altyapısını destekleyen bir kripto para birimidir. Ancak bunların yanında kendi ekosistemine de sahip bir kripto para birimi olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bir süredir piyasalarda da bulunduğu için neredeyse her platformda bulunabilen ve barındırılabilen bir kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor. Fakat yalnızca yatırım amaçlı BAT Coin alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız şu borsaları kullanabilirsiniz:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Kraken
 • FTX
 • BtcTürk Pro – Türk Borsası
 • Paribu – Türk Borsası
 • Bitci – Türk Borsası
 • Bitay – Türk Borsası
 • WazirX
 • Gemini

BAT Coin kolay entegre edilebilir bir kripto para birimi olduğu için 230’a yakın kripto para borsası üzerinde bulunabilir. Ayrıca sahip olduğunuz BAT Coin varlıklarınızı Brave Cüzdanı başta olmak üzere TrustWallet, MetaMask, Ledger, Binance Cüzdan ve ConnectWallet gibi cüzdanlarda barındırabilirsiniz. Kısacası BAT Coin, en kolay ulaşılabilir, ticareti yapılabilir ve transfer edilebilir kripto para birimlerinden biridir.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla BAT Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız buradan BAT Coin hakkında edinebileceğiniz tüm bilgileri almışsınızdır. Yine de yatırım yapmadan önce kendi analizlerinizi yapmayı unutmayın. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.