Başlangıç Borsa BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

BabyDoge Coin nedir sorusu, özellikle bir zamanlar fenomen olmuş Dogecoin’in kitlesini takip eden yatırımcılar tarafından mutlaka sorulmaktadır. Yeni bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülen ve Dogecoin takipçileri tarafından ilgiyle incelenen BabyDoge, geleceğin Dogecoin’i olmakta ısrarcı gibi gözüküyor. Fakat ciddi bir projesi bulunmadığı için şimdilik shitcoin olarak nitelendirilen kripto paralar sınıflandırılmasından çıkmış gibi gözükmüyor. İçeriğimizde BabyDoge Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız. 

BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

BabyDoge Coin Nedir?

BabyDoge Coin, Dogecoin’in çocuğu olarak nitelendirilen ve eğlence amaçlı oluşturulmuş kripto para birimlerinden biridir. 2021 yılının ortalarında Dogecoin takipçilerinin oluşturduğu bir topluluk tarafından piyasaya sürülen BabyDoge, herhangi bir amaca sahip değildir ve yeni Dogecoin olma yolunda ilerlemektedir. Bu süreçte çok yüksek arz miktarına sahip olması değerinin aşırı derecede düşük olmasını sağlamaktadır. Yine de birçok kişiye büyük kazançlar sağladığı unutulmamalıdır. 

BabyDoge Coin, Dogecoin ekosistemindeki tüm sorunları analiz etmeyi ve gidermeyi amaçlıyor. Fakat bu noktada atılmış ciddi bir adım görebilmek şimdilik mümkün değil. Yeni bir kripto para birimi olduğunu da düşünürsek, ilerleyen zamanlarda daha farklı bir yol izleyeceğinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş olan BabyDoge Coin hakkında teknik bilgilere ulaşmak isterseniz BabyDoge Coin Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz. 

BabyDoge Coin İstatistikleri 

BabyDoge Coin, en değerli kripto paralar arasında yer almıyor olsa bile kısa süre içerisinde dikkat çekici bir ivme kazanmayı başararak market hacmini arttırdı. Bugün yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen kripto paramız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi aşırı yüksek seviyede arz miktarına sahip. BabyDoge Coin istatistiklerini incelediğinizde durumu daha iyi anlayabilirsiniz. 

 • BabyDoge Coin toplam market hacmi 1 Milyar Dolar seviyesindedir. 
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 240 Katrilyon adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 270 Katrilyon adettir. 

BabyDoge bugün en değerli kripto paralar listesinde 2703. Sırada bulunsa da benzeri kripto paralara göre oldukça yüksek market hacmine sahip. Fakat değerinin çok yüksek seviyelere ulaşmasını beklemek mantıksız olacaktır. Bu yüzden yalnızca istatistiklere bakarak yorum yapmak yanlış çıkarımlar yapmanıza sebep olabilir. 

kripto para
kripto para

BabyDoge Coin Yorum 

Köpek temalı eğlence amaçlı üretilen kripto paralar arasında SHIB Coin’den sonra en çok talebe sahip olan BabyDoge Coin, Elon Musk gibi büyük yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı. Hatta viral olan kripto paralardan biri olarak hızlı bir yükseliş trendine dahi girdi. Fakat hacimsiz yükselişler gerçekleştirdiği için kısa sürelerde eski seviyelerine geri döndü. Bugün daha stabil ilerlemekte ancak çok fazla kullanılan bir kripto para birimi olamamaktadır. 

Yüzbinlerce kişilik takipçi kitlesinin yanında yüzbinlerce kişi tarafından bulundurulan BabyDoge Coin, birçok kişinin umutla incelediği kripto paralardan biridir. Fakat BabyDoge Coin yorumları aynı şekilde ilerlememektedir. Büyük umutlar her zaman mevcut olsa da shitcoin olarak nitelendirildiğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden büyük yatırımlar yapmak yerine küçük parçalarda BabyDoge Coin alım satımları yapabilirsiniz. Projesi olmayan benzer kripto paraların zaman içerisinde piyasalardan silindiğini bildiğimiz için sahte yükselişlere de aldanmamak ve mantıklı planlar izlemek gerekecektir. 

BabyDoge Coin Fiyatı 

BabyDoge Coin fiyatı, 2021 yılının temmuz ayında Elon Musk tarafından atılan bir Tweet ile tüm zamanlar en yüksek seviyelerine hızlı bir şekilde yükselerek yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağladı. Fakat bu yükseliş süreci çok uzun sürmedi ve ciddi düşüşler gerçekleşti. Bugün tekrar yükselmeye başlayan ve $0.000000001 ile $0.000000002 arasında işlem gören kripto paramızın tüm zamanlar fiyat değişimi ise ne kadar yüksek hareketliliği olduğunu gösterir nitelikte. 

BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
BabyDoge Coin Nedir? Baby Doge Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
 • BabyDoge Coin tüm zamanlar en yüksek fiyatı Temmuz 2021 tarihinde $0.00000002 olarak kaydedildi. 
 • BabyDoge Coin tüm zamanlar en düşük fiyatı se Haziran 2021 tarihinde $0.0000000001 olarak kayıtlara geçti. (Resmi değer değildir) 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlarda işlem gören BabyDoge Coin, en düşük seviyesinden onlarca kat daha yüksek noktalarda gibi gözüküyor. Yine de her an ciddi düşüşler veya yükselişler yaşaması mümkün gibi gözüküyor. Yüksek volatiliteye sahip olduğu için de genellikle kısa vadeli yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. 

BabyDoge Coin Geleceği 

Bazı kripto para analistleri, BabyDoge Coin için yüksek potansiyele sahip olduğunu belirtirken, çoğunluk bir meme coin olarak piyasaya sürüldüğünden ötürü risklerinin oldukça fazla olduğunu söylüyor. Bu yüzden BabyDoge Coin yatırımcıları iki farklı gruba ayırıyor. Buna rağmen büyük bir kitleye sahip olduğunu ve ciddi bir projesi bulunmasa da ilerleyen zamanlarda sert hareketlilikler sergilemesinin kaçınılmaz olduğunu unutmamak gerekiyor. 

Birçok BabyDoge Coin severi ve yatırımcısı tarafından kripto paramızın önümüzdeki birkaç sene içerisinde $0.0000001 seviyelerine ulaşması bekleniyor. Ancak bunun için market hacmini onlarca kat arttırması gerekeceği için bu değere imkânsız gözüyle bakılıyor. Kripto para hakkında görüşlerini belirten büyük yatırımcılar da çok fazla umut bağlanmaması gerektiğini fakat BabyDoge Coin geleceğinin şimdilik olumlu olduğunu söylüyorlar. 

kripto para
kripto para

BabyDoge Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

BabyDoge Coin geçtiğimiz aylarda OKEx borsasında listelenerek varlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Ancak yine de benzeri kripto para birimlerine göre daha az kripto para borsası üzerinde listelendiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca kendi platformları üzerinde Dogecoin ile transflerini gerçekleştirebilir ve alım satım yapabilirsiniz. Bunun dışında BabyDoge Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz borsaları şöyle sıralayabiliriz: 

 • Gate IO – En Yüksek Hacme Sahip Borsa 
 • Poloniex 
 • PancakeSwap 
 • BitForex 
 • LBank 
 • OKEx 
 • BabySwap – Kendi Borsası 

Binance Smart Chain altyapısını kullanan BabyDoge Coin, bu altyapıyı destekleyen tüm noktalarda özgürce kullanılabilir. Ayrıca yukarıdaki borsalar üzerinden emir oluşturarak ticaretinizi yapabilirsiniz. Bunların dışında ise henüz ulaşma ve ticaret yapma şansınız bulunmamaktadır.  

Umarız içeriğimiz sayesinde BabyDoge Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumları gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içerikler için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!