Başlangıç Borsa ARV Coin Nedir? Ariva Nasıl ve Nereden Alınır?

ARV Coin Nedir? Ariva Nasıl ve Nereden Alınır?

0

ARV Coin nedir sorusu son bir ay içerisinde sürekli olarak trend olduğu ve hızlı yükselişler yaptığı için kripto para ile ilgilenen kişiler tarafından araştırılıyor. Seyahat sektörü ile blok zinciri teknolojilerini bir araya getirmeyi misyon edinmiş olan bu kripto para projesi, yeni bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden birçok kişiye göre ilerleyen zamanlarda çok fazla değerleneceği düşünülüyor. Zaten geçtiğimiz bir aylık süreçte hızla yükselmeye başladığını belirtmek gerekiyor. Bizler de bu içeriğimizde ARV Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi çok sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağız. 

ARV Coin Nedir? Ariva Nasıl ve Nereden Alınır?
ARV Coin Nedir? Ariva Nasıl ve Nereden Alınır?

ARV Coin (Ariva) Nedir? 

Ariva Coin (ARV), 2021 yılının Eylül ayında halka arz edilmiş olan ve turizm alanında blok zinciri teknolojilerinin aktif olarak kullanılmasını hedef edinen kripto para projesidir. Ariva Digital firması tarafından geliştirilen kripto paramız, otel, ulaşım ve benzeri alanlarda kişilerin kripto paralar ile ödeme yapmasını sağlamaktadır. Tüm bu süreçlerde hızlı ödeme sistemlerini mümkün kılmakta ve ödemeler sonucunda büyük avantajlar sunmaktadır. Böylece tatil ve seyahat gibi durumlarda herkes maddi açıdan daha iyi bir dönem geçirmektedir. 

Zaman içerisinde tüm dünya üzerinde aktif olmayı amaçlayan ARV Coin projesi ile birlikte dünyanın bir ucundan diğer ucuna düşük maliyetlerle, olabilecek en hızlı şekilde para transferi gerçekleştirilebilir. Sunumu ile iyi bir çıkış gerçekleştiren kripto paramız, kısa süre içerisinde yüksek market hacmi rakamlarına ulaşmış ve değerini de dolaylı olarak yükseltmiştir. Bugün Coinmarketcap gibi platformlar üzerinde en popüler kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır.

kripto para
kripto para

ARV Coin İstatistikleri 

Bugün yüzbinlerce kişi tarafından takip listesine eklenen ve mevcutta birçok Airdrop etkinliği ile tanıtılmaya çalışılan ARV Coin’i ücretsiz bir şekilde elde edebilmeniz mümkündür. Fakat bu süreç kısa bir süre sonra sona erecektir. Bu sürecin sonunda kripto paramızın daha çok değerleneceği ve yatırımcısına büyük kazançlar sağlayacağı düşünülmektedir. ARV Coin istatistikleri de bu ilerlemeyi çok daha net bir şekilde göstermektedir. 

 • ARV Coin (Ariva) toplam market hacmi 26 Milyon Dolar seviyesindedir. 
 • Toplam arz miktarı 100 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 50 Milyar adettir. Geri kalan kısmı Airdrop ve stake sistemleri ile dağıtılacaktır. 
 • ARV Coin, en değerli kripto paralar listesinde 897. Sırada bulunmaktadır. 

Listede bulunan istatistiklerde ARV Coin çok yüksek rakamlara sahip gibi gözükmese de bu değerlerin bir ay içerisinde oluştuğunu unutmamak gerekiyor. Yani buradaki değerlerin kısa süreler içerisinde ciddi değişimler yaşaması muhtemel gibi gözüküyor. Ariva Digital ve ARV Coin hakkında daha çok detaya erişmek isterseniz Ariva Project Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz. 

ARV Coin Yorum 

ARV Coin, Binance Smart Chain altyapısında geliştirildi ve kendi altyapısına sahip değil. Buna rağmen ERC-20 gibi altyapıları kullanmadığı için daha hızlı ve güvenilir olduğunu belirtmek gerekiyor. Böylece kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi gereken işlemlere tam zamanında cevap verebileceğini de göstermiş oluyor. DEX borsalarının da ilgisini çeken ve kısa süre içerisinde ciddi seviyede bilinirliğini arttırmış olan ARV Coin, kısa vadede büyük değişimler yaşayabilir. 

ARV Coin yorumları da şimdilik oldukça olumlu gibi gözüküyor. Yeni bir kripto para olduğu için çok fazla detaya hâkim olunmasa da ilerlemesine göre bazı tahminler yürütebilmek mümkün oluyor. Birçok kripto para analizcisine göre blok zinciri teknolojilerinin ilgilenmediği bir sektöre çözüm sağladığı için ARV Coin hakkında değerli olduğu belirtiliyor. Ancak bunu tam anlamıyla değerlendirip değerlendiremeyeceği hakkında şimdilik bir fikir belirtmek için çok erken olduğunu unutmamak gerekiyor. 

ARV Coin Fiyatı 

ARV Coin fiyatı, ilk halka arz edildiği günlerden itibaren birkaç hafta boyunca sabit bir ilerleme kaydetti. Fakat Eylül sonlarında borsaların dikkatini çekmesi ve yatırımcılar tarafından fon alması ile birlikte ciddi oranda yükselerek günümüz seviyelerine ulaştı. Bugün halen yükselmeye devam eden kripto paramızın değeri $0.0001 ile $0.00035 arasında değişkenlik gösteriyor. Kısa vadede yapmış olduğu tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle sıralayabiliriz: 

 • ARV Coin (Ariva) tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $0.000363 olarak kaydedildi. 
 • ARV Coin (Ariva) tüm zamanlar en düşük değeri ise Eylül 2021 tarihinde $0.00002533 olarak kayıtlara geçti. 

Görüldüğü üzere kısa süre içerisinde ciddi seviyede fiyat hareketliliği sergilemiş olan ARV Coin, bir süre daha bu yüksek hareketliliğine devam edecek. Fakat ilerleyen zamanlarda daha sabit bir hale geleceği ve piyasadaki yerini sabitleyeceği düşünülüyor. 

ARV Coin Geleceği 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ARV Coin geleceği hakkında net bir açıklama yapmak şimdilik oldukça zor. Projesini de henüz tam anlamıyla hayata geçirmemiş olan kripto paramız, yüksek arz miktarına sahip olduğu için muhtemelen hiçbir zaman $1 seviyelerini aşamayacak. Fakat bu seviyeye yaklaşması bile büyük bir yükseliş anlamına gelecektir. Yalnızca birkaç aylık ömründe bile %900 oranından daha fazla yükseliş gerçekleştirerek kısa vadeli yatırımcıya ciddi kazançlar sağlayan ARV Coin, hem fiyatı hem de diğer değerleri hakkında bu senenin sonunda daha net grafikler sunacaktır. 

ARV Coin yatırımcıları her geçen gün artmakta ve Airdrop sayesinde birçok kişi ARV Coin sahibi olmaktadır. Durum böyle olunca market hacmi her geçen gün artmakta ve daha fazla platform üzerinde yerini almaktadır. Hatta şimdiden ARV Coin hakkında birkaç sene içerisinde ulaşması gereken $0.001 ve $0.01 hedefleri bulunmaktadır. Ancak bu hedeflere ulaşması için market hacmini onlarca kat arttırması gerekmektedir. Henüz bebek sayabileceğimiz bir kripto para olduğu için bu potansiyeli içerisinde barındırdığını söyleyebiliriz.

kripto para
kripto para

 

ARV Coin (Ariva) Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

ARV Coin ilk başlarda Swap borsaları üzerinde listelendi ve ödül olarak dağıtılmaya başlandı. Daha sonrasında birkaç kripto para tarafından da benimsenerek listelenmeyi başardı. Bugün 10’dan fazla borsa üzerinde listelenen ARV Coin alım satım işlemlerinizi aşağıdaki borsalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Gate IO – En Yüksek Hacme Sahip Borsa 
 • PancakeSwap 
 • HotBit 
 • DODO BSC 
 • ProBit Global
 • SushiSwap 

Binance Smart Chain altyapısı ile geliştirilen ve bu altyapıyı destekleyen ARV Coin, birçok dijital cüzdanda ve platformda rahatlıkla barındırılabilir. Ayrıca birçok güvenilir platform üzerinden Airdrop ödülleri olarak alınabilir.  

Umarız içeriğimiz sayesinde ARV Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içerikleri okumak isterseniz, sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!