WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Otomatik Olarak Engellenebilir mi?

Birçok WhatsApp kullanıcısı, bilinmeyen numaraları otomatik olarak engellemenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Belirli kişilerden veya numaralardan uygunsuz içerik veya spam mesajları almak istemediğinizi varsayalım. Bu durumda WhatsApp bilinmeyen numaralar için engelleme ihtiyaç duyarsınız.

Bu durumda, WhatsApp gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz . Spam gönderenler, mesajlarını göndermek için genellikle rastgele numaralar kullanır. Ancak, bilinmeyen numaraların otomatik olarak engellenmesi söz konusu olduğunda işler biraz daha karmaşıktır.

WhatsApp Bilinmeyen Numaraları Otomatik Olarak Nasıl Engellerim?

WhatsApp bilinmeyen numaraları otomatik olarak engellemez. Bilinmeyen numaralardan gelen mesajları otomatik olarak engelleme seçeneği yoktur. Servis böyle bir özellik sağlamaz.

Rehberde Kayıtlı Olmayan Numaraları Engelleme ✔️

İlgini çekebilir

Bilinmeyen bir numaradan bir mesaj aldığınızda, Whatsapp gönderenin kişi listenizde olmadığını size bildirir. Elinizin altında üç seçeneğiniz vardır: Engelle , Bildir ve Engelle veya Kişilere ekle.

WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?
WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

Bilinmeyen bir numaradan mesaj aldığınızda, ilgili sohbeti seçip Engelle’ye dokunmanız yeterlidir.

WhatsApp'ta Bilinmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

Önce sohbeti açın ve ardından ilgili telefon numarasını seçin. Kişiyi Engelle’yi seçin ve Kişiyi Engelle’ye veya Kişiyi Şikayet Et’e dokunun . Bu numarayı bildirmek ve engellemek için Bildir ve Engelle’yi seçin.

Bu arada, belirli bir kişiyi engellemek istiyorsanız WhatsApp Ayarları’na gidin , Hesap’ı seçin ve Gizlilik’e dokunun . Ardından Engellendi’yi seçin, Yeni Ekle’ye dokunun ve engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

WhatsApp’ta Bir Numarayı Engellediğinizde Ne Olur?

Engellenen numaralar ve kişiler artık sizinle iletişim kuramaz. Size mesaj gönderemez, sizi gruplara ekleyemez veya arayamazlar. Aynı zamanda, durum güncellemeleri veya profil fotoğraflarınızdaki değişiklikler gibi profille ilgili bilgilere erişemezler .

WhatsApp’ta bir numarayı veya kişiyi engellemenin, onları kişilerinizden otomatik olarak kaldırmayacağını unutmayın. Telefonunuzun kişiler listesine gitmeniz ve ilgili kişiyi manuel olarak silmeniz gerekir.

WhatsApp Bilinmeyen Numaralar Engelleme Çözüm

WhatsApp’ta bilinmeyen numaraları otomatik olarak engelleyemezsiniz. Bilinmeyen numaraların size mesaj göndermesini engelleme seçeneği yoktur. Bilinmeyen bir numaradan sohbet mesajı aldığınızda, göndereni şahsen tanıyorsanız bu numarayı engelleyebilir veya kişi listenize ekleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta sık sık istenmeyen mesajlar veya istenmeyen içerik alıyor musunuz? Uygulamanın bilinmeyen numaraları otomatik olarak engelleme seçeneğini desteklemesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Daha fazla WhatsApp içeriği;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın