Android Telefon Hızlandırma – Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Yavaşlayan Android telefonlar zaman zaman büyük sorunlar yaratmakta. Zaman zaman denilmesinin sebebi ise bazen düzgün şekilde çalışırken bazen de arka tarafta çalışmaya başlayan uygulamalar yüzünden telefonun yavaşlaması. Bu durum bazen telefonunuz çaldığında bir türlü açamamanıza bazen de bir uygulamayı çalıştırmaya kalktığınızda uzun süre beklemenize sebep olur. Bu içerikte tam olarak Android Telefon Hızlandırma hakkında bilgilere yer veriyor olacağız. Android Telefon Nasıl Hızlandırılır gelin hep birlikte öğrenelim…

"<yoastmark

Android Telefon Hızlandırma – Android Telefon Nasıl Hızlandırılır? 2020

Elbette sıkıcı bir şekilde dilediğiniz zaman dilediğinizi yapamamanız bir süre sonra sizi inanılmaz derecede kızdıracaktır. Bununla birlikte çalan telefona zamanında cevap verememeniz ya da internet üzerinden size gelen bir mesaja zamanında cevap yazamamanız da sizi oldukça zor duruma da sokacaktır.

Hatta çoğu zaman karşınızdaki kişiler bunu bilinçli olarak yaptığınızı dahi düşünebilirler. Bunun için güzel ve hızlı bir şekilde çalışan telefona her zaman için ihtiyacınız olacaktır. Fakat herkesin bütçesi hızlı bir telefon almaya yetmiyor. Tam olarak bu sebepten ötürü elimizdeki android telefonları hızlandırmamız gerekebilir. Android telefon hızlandırma yöntemleri ile android telefon hızlandırmak oldukça mümkün.

Android Telefonum Yavaşladı? Nasıl Hızlandırabilirim?

Bunun için elbette çok çeşitli yöntemler var. Bu yöntemler sizin uygulayabileceğiniz yöntemlerin dışında çeşitli uygulamalar yükleyerek de bu uygulamalar sayesinde uygulayabileceğiniz yöntemler. Bu yöntemlerin ilk başında telefonunuza yeteri kadar önem vermeniz gerekiyor.

Yani telefonunuz sadece konuşacağınız, internete gireceğiniz ya da başkalarıyla mesajlaşacağınız zaman aklınıza gelmesin. Bunun için birinci madde Android işletim sisteminin güncel olması. Bilindiği gibi Android işletim sistemi sürekli olarak güncellenmekte.

Her güncellemede yeni özellikler ve yeni güvenlik önemleri ile gelen bu işletim sisteminin güncel olması son derece önem taşıyor. Eğer telefonunuzda güncellemeler kapalı ise güncellemeleri açın. Bu sayede telefonunuzun daha hızlı ve daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. | Android ne kadar güvenli?

"<yoastmark

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin

Eğer telefonunuza zamanında yüklediğiniz ama bir ya da iki defa kullanıp bıraktığınız uygulamalar varsa bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırın. Bununla birlikte aynı şekilde telefon rehberinizde bulunan ve işinize yaramayacağını düşündüğünüz kişileri de rehberden silebilirsiniz.

Bu uygulama ve kişiler telefonunuzun yavaşlamasına sebep olan duvarı oluşturan taşlardan bir tanesidir. Uygulamaların çoğu siz farkında olmadan arka planda çalışabileceği için telefonunuzun yavaşlamasına da sebep olacaktır.

Geçici Ön Belleği Temizleyin

Android cihazlarınızda ön bellek için ayrılmış bölüm sürekli olarak doludur. Cihazınıza bir uygulama ya da oyun yüklerken bu ön bellek dolar ancak işlem bittiği zaman bilgisayarlardaki RAM’lerde olduğu gibi temizlenmez.

Bu yüzden ön belleğin dolu olması telefonunuzun yavaş çalışmasına sebep olacaktır. Ön bellek ve geçici dosyaları kendiniz silmek durumundasınız.

Telefonunuzun Ana Ekranını Boş Tutun

Telefonunuzda bulunan ekran kilidini açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda bulunan gereksiz simgeleri silin. Bu simgeler bu ekrana her döndüğünüzde baştan yüklenirler. Bu da telefonunuzun çalışmasını ve menüler arasındaki geçişini yavaşlatır.

Bu yüzden gereksiz simgelerin bu ekranda yer kaplamasına engel olun. Bununla birlikte hareketli duvar kağıtları kullanmak da telefonu yavaşlatacaktır.

Antivirüs Yazılımı Kullanın

Her ne kadar Android işletim sisteminin güvenlik özellikleri sizin yeterli olsa da telefonunuza bir antivirüs uygulaması yüklemeniz telefonunuzun hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Bu noktada güvenlik = performans olduğunu unutmamak gerek.

Android Telefon Hızlandırma – Android Telefon Nasıl Hızlandırılır? 2020

Bu yazıda sizlere android telefonların nasıl hızlandırılabileceği hakkında teorik bilgilere yer verdik. Android telefonların daha hızlı çalışmasını sağlamak için yapılması gerekenleri detaylı olarak ele almaya çalıştık. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin…

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın