Başlangıç Haber Amazon, Kripto Para ile Ödeme Yöntemi Getirebilir

Amazon, Kripto Para ile Ödeme Yöntemi Getirebilir

0

Kripto Para sistemleri, dünyanın birçok yerinde popülerliğini artırsa da, bazı ülkelerde yasaklanmaya devam ediyor. Bu karmaşık dönemde Amazon, kripto para ile ödeme yöntemi getirebilir. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

amazon-kripto-para-min

Kripto para piyasası gün geçtikçe büyürken, şirketler de bu durumu görmezden gelemeyecek bir duruma geldi. Özellikle de Elon Musk’ın aktif bir şekilde kripto paralar ile oynaması, tüm dünyada sürekli olarak gündem olmaya devam ediyor.

Bazı büyük şirketler, ödeme yöntemleri arasına kripto para seçeneği eklemeye başlamıştı. Belirtilenlere göre Amazon da bu şirketlerin arasında yer almak için hazırlıklara başladı. Geçtiğimiz günlerde Apple şirketinin de kripto paralar ile ilgili bir iş ilanı yayınladığını hatırlatmakta fayda var.

Amazon tarafından yayınlanan bir iş ilanına göre, dijital para birimleri ve blok zinciri ödeme sistemleri konusunda geliştirme yapabilecek bir proje müdür aranıyor. Verilen ilana göre şirket, ürün stratejilerini yönlendirme ve satın alma, yatırım konularında Blockchain, Dağıtılmış Defter, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Kripto Para Birimi alanında yetenekleri olan uzman birisini şirkete dahil etmek istiyor gibi görünüyor.

amazon-2

Amazon tarafından yayınlanan bu iş ilanı, yalnızca Amazon e-ticaret sistemleri ile alakalı olmak zorunda değil. Aynı zamanda Amazon’un bulut sistemi olan Amazon Web Services, Twitch, Amazon Prime Video gibi sistemler de kripto para projesi için kullanılabilir.

Tesla gibi şirketler de kripto para sistemleri ile ödeme almayı kabul ettikten sonra daha hızlı ve daha az komisyonlu işlem yapabildiğini ve bu şekilde daha fazla kâr sağlayabildiğini duyurmuştu. Durum böyle olunca diğer şirketlerin de kripto para ile ödeme sistemlerine olan ilgisi artmış durumda.

Peki siz blokchain zincirleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!