Başlangıç Borsa AKRO Coin Nedir? Akropolis Nasıl ve Nereden Alınır?

AKRO Coin Nedir? Akropolis Nasıl ve Nereden Alınır?

0

AKRO Coin nedir sorusu, DeFi projelerine ilgi duyan ve bu tür projelerin geliştirilmesinde rol alan birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Yeni ve gelişime açık bir sistem geliştirmeyi hedefleyen Akropolis, yönetim tokeni olarak üretmiş ve halka arz etmiş olduğu AKRO Coin ile birlikte finansal süreçlerin ilerlemesini sağlamaktadır. Bunun yanında ödeme sistemlerini genişletmekte ve daha çok kişinin özgürce bazı kurallara bağlı kalmadan işlem yapabilmesine izin vermektedir. Bizler de bu içeriğimizde AKRO Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi en çok merak edilen soruları yanıtlandıracağız.

AKRO Coin Nedir? Akropolis Nasıl ve Nereden Alınır?
AKRO Coin Nedir? Akropolis Nasıl ve Nereden Alınır?

AKRO Coin (Akropolis) Nedir?

Akropolis, büyük bir geliştirici ve ödeme platformu oluşturmayı hedeflemektedir. AkropolisOS adındaki sistemleri sayesinde büyük bir DeFi ağı oluşturmakta ve bu ağ üzerindeki kullanıcıların dApp’ler geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Geliştirilmiş finans alanlarının oluşturulması ve yönetilmesinde büyük rol oynayan bu sistemler zinciri, blok zinciri teknolojileri ile birlikte en yüksek performanslı halini alıyor. Oluşturulan DeFi altyapısına sahip sistemler, stake, faiz gelirleri, tasarruf, birikim ve yönetim gibi amaçlar taşımaktadırlar.

AKRO Coin de yukarıda bahsettiğimiz tüm bu işlemlerin ve platformların ana kripto parası olarak hizmet vermektedir. AKRO Coin, platformlar üzerinde yapılan işlemler sonucunda ödül olarak dağıtılabilir ve Akropolis sistemlerinin değiştirilmesinde ve geliştirilmesinde kullanıcılarına oy hakkı tanıyabilir. ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan kripto paramız, bugün birçok noktada aktif olarak kullanılmakta ve hem stake edilebilmekte hem de birikim hesaplarına aktarılabilmektedir. Akropolis ve AKRO Coin hakkında daha detaylı teknik bilgilere erişmek isterseniz Akropolis Wiki sayfasına göz atabilirsiniz.

AKRO Coin İstatistikleri

AKRO Coin, 2019 yılının ortalarında halka arz edilmiştir ve arz miktarı ortalama seviyelerdedir. Buna rağmen birkaç yıl içerisinde market hacmini istediği noktalara ulaştıramamıştır. Ancak bugün altyapısında birçok DeFi projesi bulunmakta, kendi sistemlerine de ciddi geri dönüşler sağlamaktadır. Zaten dağıtım amaçlı üretilmiş bir token olduğu için, kuruluşun ilerlemesini AKRO Coin üzerinden yorumlamak yanlış olacaktır.

 • AKRO Coin (Akropolis) toplam market hacmi 120 Milyon Dolar
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 4 Milyar adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 3,36 Milyar adettir.
 • AKRO Coin, en değerli kripto paralar listesinde Ekim 2021 itibariyle 395. Sırada bulunmaktadır.

AKRO Coin istatistiklerini incelediğimizde market hacminin çok yüksek olmadığını ancak yeterli seviyelerde olduğunu görebiliyoruz. Dönemsel olarak yatırımcıların ilgisini çekerek yükseliş gösterse de genelde çok fazla adını duyuramadığı için fazla yatırımcı bulamıyor gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

AKRO Coin Yorum

AKRO Coin yorumları da kripto paramız gibi istikrarlı bir ilerleyiş sergiliyor. Her geçen gün bu projeye ve kripto paraya olan ilgi artıyor ve daha çok analizci AKRO Coin hakkında görüşlerini dile getiriyor. Yapılan açıklamaların genelinden çıkarılan sonuç kripto paramızın ilerleyen zamanlarda daha da değerleneceği yönünde. Ancak bu değerlenme fiyattan ziyade marka bilinirliği ve market hacmi tarafından yorumlanıyor.

Stake ve farm gibi kazanç yöntemlerini de mümkün kılan AKRO Coin, uzun süredir piyasada bulunduğu için bazı yatırımcılara göre ilerlemesi mümkün olmayan kripto para birimi olarak tanımlanıyor. Bunun sebebi kripto paramızın amacının ve hedeflerinin tam olarak yatırımcılar tarafından anlaşılmaması olarak gösteriliyor. Ki bu noktada Akropolis’in gerçek anlamda neyi değiştirdiği ve blok zincirlerine ne gibi bir fayda sağladığı tamamen açıklanamıyor. Yine de güçlü bir proje olduğu ve gelecek vadettiği için, on binlerce kişilik takipçisi bulunuyor.

AKRO Coin Fiyatı

AKRO Coin fiyatı, nispeten yüksek hareketliliğe sahiptir. Bu yüzden kısa vadeli yatırımcılar güzel kazançlar elde edebilmektedirler. Fakat riskin de oldukça fazla olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bugün $0.02 ile $0.033 arasında değer değişimine sahip olan kripto paramız, tüm zamanlar fiyat değişimi ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

 • AKRO Coin (Akropolis) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $0.088 olarak kayıtlara geçti.
 • AKRO Coin (Akropolis) tüm zamanlar en düşük değeri ise Ocak 2020 tarihinde $0.000534 olarak kaydedildi.

En düşük seviyesinden günümüze %5000 oranından daha fazla yükseliş göstermiş olan kripto paramız, en yüksek değerinden %50 oranında düşüş yaşadı. Buna rağmen halen yükseliş trendini korumayı başarıyor ve her an yeni bir hareketlilik sergileyecekmiş gibi duruyor. Bu durum yatırımcının AKRO Coin’e daha fazla yatırım yapmasını sağlıyor.

AKRO Coin Geleceği

AKRO Coin geleceği hakkında ise belirtilen birçok farklı görüş bulunuyor. Net bir şekilde istenilen performansı sergileyemeyerek sürecin gerisinde kalmış olan kripto paramız, buna rağmen yalnızca bir yıllık süreç içerisinde değerini 50’den fazla katladığı için yatırımcıların takip ettiği bir kripto para haline gelmiş durumda. Hiçbir kripto para biriminde bulunmayan ve kendilerinin geliştirdiği AkropolisOS sayesinde de yalnızca yatırımcıların değil, geliştiricilerin de ilgisini çeken bir kripto para birimi olmayı başarıyor.

AKRO Coin yatırımcıları, kripto paramızın talebi ne kadar az olsa da umutlarını kaybetmiyorlar ve yatırım yapmaya devam ediyorlar. Bu yüzden her zaman marketteki varlığını korumayı başarıyor. Kripto para bilirleri tarafından yapılan analizlere göre de AKRO Coin’in önümüzdeki birkaç sene içerisinde eski rekorunu geçerek $0.1 hedefine ulaşması bekleniyor. Bu hedefe ulaşması için market hacmini dört katına ve talebini de katlarca arttırması gerekiyor. Ayrıca platformlarının daha fazla noktada kullanılması da kripto paramızın yükseliş sürecini hızlandıracaktır.

kripto para
kripto para

AKRO Coin (Akropolis) Nasıl ve Nereden Alınır?

AKRO Coin, ERC-20 altyapısını desteklediği için her türlü noktada özgürce barındırılabiliyor ve transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca kendi sistemleri üzerinde halen ödül olarak dağıtılmaya ve stake geliri olarak kazanılmaya devam ediyor. Bu yüzden AKRO Coin treninin henüz kaçmadığını söyleyebiliriz. Yalnızca yatırım amaçlı AKRO Coin alım satım işlemleri yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • FTX
 • Uniswap
 • Bittrex
 • Bitvavo
 • BKEX
 • AEX
 • MEXC

Bunların yanında 40’a yakın kripto para borsası üzerinden AKRO Coin alabilir ve satabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey borsalardan birine kayıt olarak AKRO Coin işlem çiftlerinde emir oluşturmaktadır. Sahip olduğunuz AKRO Coin’leri Trust Wallet ve MetaMask gibi soğuk dijital cüzdanlara aktarabilmeniz de mümkündür.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla AKRO Coin nedir sorusunu yanıtladık ve geleceği, fiyatı, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi ve projesi hakkında net görüşlere sahip olabilmişsinizdir. Fakat burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içeriklerimiz için kripto para başlıklı kategorimizi incelemeyi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!