08504841355 Kimin Numarası? 0850 484 13 55 ✔️ 2023

08504841355 numarası, kimliği ve güvenilirliği internette araştırılan ve merak edilen numaralardan bir tanesidir. Bilinmeyen numaralar üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık olaylarına ilişkin haberlerin fazlalığı, çağrı cevaplama alışkınlığımızda değişikliğe neden oldu. Bilinmeyen numaralardan gelen aramaları artık direkt olarak cevaplamak yerine bu numaraları ilk önce internette araştırmayı tercih ediyoruz.

08504841355
08504841355

İnternette numaralara ilişkin araştırma yapmak, dolandırıcılığa karşı alabileceğiniz en basit önlemlerden bir tanesi. Numaranın güvenilir olup olmadığını internette araştırdıktan sonra güvendiğiniz numaralara gönül rahatlığıyla geri dönüş yapabilirsiniz. Bu basit önlem, birçok istenmeyen durumun önlenmesine yardımcı olacaktır.

Numara sorgulama kategorimizde bilinmeyen numaraların kimliğini irdeleyerek güvenilirliklerini sizin için araştırıyoruz. Bu yazımızda da 0850 484 13 55 numarasının güvenilirliğini ve kimliğini inceliyor olacağız.

08504841355 Kimin Numarası?

850” alan koduna sahip telefon numaraları sabit hat telefon numaralarıdır. Ancak fiziki bir kablo bağlantısı gerektirmezler. İnternetin olduğu her yerden arama yapılabilir. Farklı yerlerdeki merkezlerin müşteri hizmetlerini tek bir numaradan ve noktadan yönetme imkanı verirler. Tıpkı “444” koda sahip numaralar gibi, çağrı merkezlerine özel numaralardır. Sahip olunması kolay numaralar olduğu için de dolandırıcılık olaylarında sıklıkla bu koda sahip numaralara işaret edilmektedir.

Her ne kadar önemli olanın dolandırıcılık yapmak isteyen kişilerin varlığı olduğunun altı çizilse de “850” alan koda sahip numaralara temkinli yaklaşmakta fayda vardır. “850” alan koda sahip numaralar dolandırıcılık olayları için araç olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu alan koduna sahip numaralara geri dönüş yapmadan önce araştırmanızda fayda bulunuyor.

Bu alan koduna sahip numaralardan biri olan 08504841355 numarasının da bir internet şirketine sahip olduğu iddiaları bulunuyor.

08504841355 İnternet Aboneliği Güvenilir mi?

0850 484 13 55 numarasının devlet destekli, Türk Telekom altyapısını kullanarak “internetsiz ev kalmasın” sloganıyla internet satmaya çalıştığı iddia ediliyor. Firma adı belirtilmeden altyapı desteğiyle birlikte kampanyalar beğeninize sunuluyor. Evde internetinizin bulunup bulunmadığı sorularak tuşlama yapmanız isteniyor.

Herhangi bir şekilde firma adı vermeden internet satmaya çalışan şirketler veya kişiler güvenilir değildir. Diğer büyük firmaların altyapısını kullanarak internet sağlayan aracı firmalar tabii ki mevcuttur. Farklı kampanyaları size tanıtmak için sizinle irtibata geçebilirler. Fakat daha sonraki işlemleriniz ve güvenilirlik için mutlaka ilk önce firma adını öğrenmeniz gerekiyor.

Numara sorgulama kategorimizde incelediğimiz diğer numaralara ilişkin bilgilerde değindiğimiz gibi “0850 484 XX XX” şeklinde devam eden numaralar tek bir şirkete aittir. Ancak bu şirket güvenilir değildir. Çelişki ifadeler ve kampanya tanıtımları nedeniyle “0850 484” şeklinde başlayan numaralardan gelebilecek bilgilere ve önerilere itibar edilmemelidir. 08504841355 numarası kesinlikle güvenilir değildir.

Özellikle “850” alan koduna sahip numaralara karşı ekstra dikkatli olmanızı ve tuşlama yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hangi kuruma ait olduğunu bilmediğiniz bilinmeyen numaralara kişisel bilgilerinizi, tanımlayıcı bilgilerinizi ve şifrelerinizi vermekten kaçınınız. Geri dönüş yapmadan bu tür numaraları engellemenizi öneriyoruz.

Bu bilinmeyen numaraları hangi kuruma şikayet edebileceğinize ilişkin soru aklınızı kurcalıyorsa, BTK’nın tüketici şikayetlerine ilişkin web sitesinden şikayet kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Bu ve benzeri numaralar tarafından arandıysanız lütfen deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşın. İlgili numara hakkında daha fazla insana ulaşmamıza yardımcı olmak için bu içeriği paylaşın. Buna benzer daha fazla numara hakkında bilgi almak için Numara Sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Yorum yapın