Başlangıç Sosyal Medya TikTok Mavi Tik Alma Yöntemleri – Mavi Tık Nasıl Alınır?

TikTok Mavi Tik Alma Yöntemleri – Mavi Tık Nasıl Alınır?

0

Tiktok mavi tik alma, hesabın Tiktok kriterlerine uygun olduğunu ve gerçek bir kullanıcı tarafından kullanıldığını ifade etmektedir. Hesap sahibinin ve hesabın arasındaki bağın gerçekçi olduğunu göstermektedir. Bu sebepten ötürü hesabın güvenilir olabileceği konusunda bir görüş hâkim olmaktadır. Kullanıcılar, iletişim ve etkileşim esnasında muhatap aldıkları kişi hakkında şüpheci bir yaklaşımdan mümkün olduğunca uzak durmaktadır.

tiktok mavi tik alma
tiktok mavi tik alma

Tiktok, diğer sosyal medya ağlarına göre biraz daha farklı bir yapıya sahip olsa da benzer nitelikte özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Sosyal medya ağları arasında olumlu özelliklerin ortak olarak kullanılması gibi bir durum söz konusudur. Tiktok da bu duruma istinaden mavi tik özelliğini kullanmaktadır. Mavi tik özelliği sayesinde hesapların sahte mi yoksa gerçek mi olduğu konusundaki ikilemler ortadan kalkmaktadır. Hesaba yönelik olan görüşler daha çok olumlu anlamda gelişmektedir. Bu sebepten ötürü Tiktok mavi tik alma hususu önemsenmektedir.

Tiktok Mavi Tik Nedir? Ne İşe Yarar?

Mavi tik, tüm sosyal medya ağlarında kullanılma ve hesabın doğrulandığı konusunda fikir vermektedir. Bir hesabın doğrulanması için uyması gereken çeşitli kriterler bulunmaktadır. Doğrulanan ve mavi tik elde eden hesabın bu kriterlere uygun olduğu anlaşılmaktadır. Kriterlere uygun olan hesapların tümünün başvurusu onaylanmasa da büyük çoğunluğunun başvurusu onaylanmaktadır. Başvurusu onaylanmayan hesapların gözden kaçırdığı detay noktalar olmaktadır. Bu detay noktalarda da iyileştirmeye gidilmesi durumunda başvuru onaylanmaktadır. Başvurusu onaylanan ve mavi tik elde eden hesap hakkındaki düşünceler olumlu yönde ilerlemektedir. İnsanlar şüpheci yaklaşmamakta, ikili ilişkilerde veya çeşitli ticari durumlarda daha emin olmaktadır. Kısacası hesabın güvenilirliği konusunda olumlu düşüncelerin hakim olmasını sağlamaktadır.

Tiktok Mavi Tik Alma – Kriterler

tiktok mavi tik
tiktok mavi tik

Tiktok hesabının mavi tik alarak doğrulandığının ifade edilebilmesi için bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bu hususta belirlenen kriterlerin önemli çoğunluğu, platform içerisindeki düzenin sağlanması ve sürdürülebilmesi konusunda belirlenmektedir. Diğerleri ise hesabın popülerliği hususunda belirlenmektedir. Bu kapsamda bakıldığında Tiktok mavi tik alma hedefinde olan hesapların uyması gereken kriterler şunlardır:

 • Hesabınız Tiktok topluluk kurallarına uygun olmalıdır.
 • Hesabınız hizmet şartlarına uygun olmalıdır.
 • Hesabınız aktif olarak kullanılmalıdır.
 • Hesabınız minimum 1000 kullanıcı tarafından takip edilmelidir.
 • Hesabınız benzersiz olmalıdır.
 • Hesabınız gerçek olmalıdır.
 • Hesabınız ünlü bir kişiyi, bir markayı, resmi bir kurumu veya kuruluşu temsil etmelidir.
 • Hesabınız platform içerisinde sıklıkla aratılmalıdır.
 • Hesabınız Google tarafından indexlenen otoriter sitelerde yer almalıdır.
 • Hesabınıza bağladığınız farklı sosyal medya hesaplarının takipçi sayısı yüksek olmalıdır.
 • Hesabınıza bağladığınız farklı sosyal medya hesaplarınız da mavi tike sahip olmalıdır.

Belirtilen kriterler başvurunuzun değerlendirilmesi hususunda mutlaka dikkate alınmaktadır. Bu kriterlerden önemli çoğunluğunun sağlanması durumunda Tiktok mavi tik alma başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır. Olumlu sonuçlanması açısından en önemli kriterlerden biri hesap sahibinin tanınırlığıdır. Hesap sahibi, farklı sosyal medya ağlarında veya internet sitelerinde sıkça yer alıyorsa çok yüksek ihtimalle olumlu sonuç alacaktır.

Tiktok Mavi Tik Alma – Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tiktok hesabının mavi tik alabilmesi için çabalayan kullanıcıların paylaşımlarına da göstermesi gerekmektedir. Paylaşımların alıntı olmaması, özgün içerikler olması gerekmektedir. Paylaşımların alt kısmında yer alan açıklama ve etiketlerin kurumsal bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Hesabın kullanımı konusunda gösterilen özen, başvurunun olumlu sonuçlanması için önemli bir ölçüt olmaktadır. Başvurunun olumlu sonuçlanması için öncelikle başvurunun yapılması gerekmektedir. Tiktok mavi tik alma hususunda başvurunun nasıl yapılacağı aşağıda kısaca ifade edilmektedir.

 • Tiktok uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapınız.
 • Profil sayfanızın sağ üst kısmındaki üç noktaya dokununuz.
 • Ekrana gelen Ayarlar ve Gizlilik sayfasından Destek başlığını bulunuz.
 • Destek başlığı içerisindeki “Bir Problemi Rapor Et” kısmına dokununuz.
 • Öncelikle “Hesap ve Profil” yazısına, sonrasında ise “Profil Sayfası” yazısına dokununuz.
 • Devamında “Diğer” yazısına dokununuz.
 • Sorun devam ediyor mu?” kısmına dokunduktan sonra hesabınızın doğrulanmasını ve mavi tik almasını istediğinizi ifade ediniz. İfadelerinizi mümkün olduğunca özenli seçiniz. Eğer İngilizce biliyorsanız, ifadelerinizi İngilizce olarak yazınız.
 • Sonunda ise “Rapor Et” butonuna dokununuz.

Hesabınızın mavi tik alması için kullandığınız ifadeler son derece önemlidir. Kullanılan kelimelerin ve cümlelerin öneminin yanı sıra kullanılan dil de önemlidir. İngilizce olarak yazılan ifadelerin daha çabuk sonuçlandığı görülmektedir.

Mavi tik almakla ilgili diğer içeriklerimize de göz atmanızda fayda var:

Ayrıca TikTok ile ilgili daha fazla içeriğimize ulaşmak için şu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!