Telefon Markaları: Dünyanın en iyi 7 telefon markası ✔️ 2023

Telefon kullanımı ilk zamanlara bakıldığında sadece haberleşmeyi kapsıyordu. Şimdi gelişen teknolojinin sunduğu özellikler sayesinde telefonda birçok özellik bulunuyor. Bununla birlikte telefon markaları devamlı olarak modellerini güncellemektedir. Her güncelleme ile gerek işletim sistemi gerek ekstra donanımları ile yenilikler sunan telefon markalarını bu yazıda detaylı olarak inceleyeceğiz

Telefon Markaları: Dünyanın En İyi Telefon Markaları
Telefon Markaları: Dünyanın En İyi Telefon Markaları

Telefonlar özellikle bir seri halinde çıkıp geçen her yıl bu seriye yeni bir model eklenerek satışa çıkarılıyor. Durum böyle olunca da kişiler kendilerine hitap eden telefon markalarını seçiyor. Bu sayede de telefon markaları ortaya oldukça özellikli ve donanımlı modeller çıkarıyor. Sektördeki bu rekabet ise son kullanıcıya yani bizlere fayda sağlıyor.

Telefon modellerinde tüketicilerin en çok aradığı özellikler neredeyse aynı. Kamerasının kalitesi, hızı, hafızası, sağlamlığı ve işletim sisteminin kararlı olması (güncellemeler) gibi kriterler son derece önemli.

Dünyanın En İyi Telefon Markaları

Günümüzde teknoloji oldukça hızlı gelişiyor. Teknolojiye bağlı olarak da telefonlar eskisinden çok daha farklı. İhtiyaçlarımızın farklılık göstermesi, telefonlarda da ek özelliklere yer verilmesine yol açıyor. Bu özellikleri telefonlara en iyi şekilde uyarlamaya çalışan dünyanın en iyi telefon markaları kıran kırana bir yarış içerisinde.

Telefon markalarının sundukları özellikler ile iş hayatı ve günlük rutin işler oldukça pratik hale gelebiliyor. Sebebi ise akıllı telefonların eskiden sadece bilgisayarda yapılabilen işleri yapabiliyor olması. Durum böyle olunca dünyanın en iyi telefon markaları, telefonların daha fazla iş yapabilmesi için ek özellikler ile donatılmasını sağlıyor. Telefon markalarının sunduğu katlanabilir ekran ve kalem gibi özellikler ile de teknolojinin parmaklarımızın ucunda olduğunu rahatlıkla hissedebiliyoruz. 

Yeni Model Telefon Markaları

Telefon markaları kendilerini devamlı güncelleyerek kullanıcısına hitap eden modeller çıkarıyor. Bu modeller sayesinde günlük hayat akışı her zaman pratik olurken telefon kişisel donanımlar sunuyor. Bununla birlikte tüm telefon markaları birbirinden oldukça farklı özellikler sunuyor. Elbette ki temelde ki özellikler aynı kalırken yan özellikleri birbirinin önüne geçmektedir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan telefon markaları önerisi aşağıdaki gibi olmaktadır. 

  • Apple  
  • Samsung  
  • Huawei  
  • Xiaomi  
  • OPPO 
  • HTC 
  • General Mobile  

Telefon markaları önerisi böyle olup, detaylı inceleme için yazının devamını inceleyebilirsiniz.  

1. Apple – En iyi telefon markaları

Apple - En iyi telefon markaları
Apple – En iyi telefon markaları

2007 yılında ilk kez tanıtılan Apple markasına ait Iphone telefon IOS işletim sistemine sahip olmaktadır. İşletim sistemi açısından oldukça yenilikler sunması ile telefon kullanımı son derece kaliteli oluyor. Bunun yanı sıra Apple her sene güncellediği modellerini kişilere ulaştırıyor.  

Apple adeta teknolojinin ilerisinde giderek her bir özelliği kişileri şaşırtmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra AppStore özelliği birçok uygulamanın güncellemesini alarak kendisini devamlı güncellemektedir. İşletim sistemi için sunulan yenilikler ve iyileştirmeler ile yazılım güncellemeleri de oldukça başarılı olmaktadır.  

Her bir modelinin devamında çıkan özellikler ile telefon pratikliği ve konforu her daim ön planda oluyor. Son dönem çıkan Iphone 12 ve 12 Pro Max modelleri şu an oldukça ilgi görmektedir.  

2. Samsung – En iyi telefon markaları

Samsung - En iyi telefon markaları
Samsung – En iyi telefon markaları

Android işletim sistemine sahip olan Samsung telefon markası Güney Kore tarafından sunulan en başarılı marka olmaktadır. Markanın telefon modelleri çıktığı günden bugüne özellikle dinamik ekran grafikleri ile dikkat çekiyor.  

Elbette ki Samsung telefon modelinin sunduğu pil ömrü göz dolduruyor. Uzun telefon konuşmaları ve ekranın devamlı işlemesine rağmen pil süresi oldukça uzun olmaktadır. Bunun yanı sıra işletim sistemine bağlı telefonun hızı da kullanıcılarına pratiklik sunuyor.  

Samsung telefon markası çıkardığı değişik modelleri ile kullanıcılarına iyi bir telefon deneyimi sunmaktadır. Özellikle Galaxy ve katlanabilen modeli olan Galaxy Z Fold2 ilgi görüyor. İş alanında ve eğitim hayatında da sunmuş olduğu özellikleri ile oldukça donanımlıdır.  

3. Huawei

Huawei
Huawei

Huawei 2005 yılında piyasaya sürdüğü ilk telefonu ile ‘’en iyi 3G akıllı telefon’’ ödülünü almıştır. Bunun yanı sıra Huawei günümüzde hala adından söz ettiriyor. Akıllı telefonlar arasında hızlı işletimi ve sunduğu sayısız özellği kullanıcılarına hitap ediyor.  

Elbette ki her telefon markasında olduğu gibi Huawei’nin modelleri de farklı olmaktadır. Her modelinin farklı özelliğe sahip olması ve iyileştirilmiş özellikleri vardır. Durum böyle olunca da her kullanıcıya hitap etmesinin yanı sıra kullanımı pratiktir.  

4. Xiaomi

Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi çıktığı günden bugüne göre kullanıcılarına yönelik bir ekonomik plan ile sunuluyor. Her zaman ekonomik olmasının yanı sıra telefon piyasasında yerini korumaktadır. Akıllı telefonlar içerisinde neredeyse aynı özelliklere sahip olması ile günlük kullanımında teknolojinin gerisinde kalmamaktadır. Elbette ki iş ve eğitim gibi alanlarda da özellik sunması ile kullanıcılarından tam not alıyor.  

5. OPPO

OPPO
OPPO

OPPO markası son yıllarda aktif olmasının yanı sıra belli başlı telefon özellikleri üzerinde çalışıyor. Her bir telefon kullanıcısının isteği olan profesyonel kamera faktörünü OPPO sunmaktadır. OPPO markası bunu markasının mottosu olarak sunmasının yanı sıra bu alanda oldukça başarılı oluyor. Genel olarak genç kullanıcısını hedefleyen OPPO işletim hızında ki hızlılığı da oldukça dikkat çekiyor. Telefon markasının model olarak geniş aralığı bulunması ile her kullanıcı kendine hitap eden modeli bulabiliyor.  

6. HTC

HTC
HTC

1997 yılından beri kullanıcısına ulaşan HTC markası telefon alanında ki yaptığı yenilikler ile göz dolduruyor. Özellikle HTC Desire 20 Pro telefon modeli tüm kullanıcıların ilgisin çekiyor. Kamera açısından kendisini devamlı güncelleyen HTC beş mercekli kamerası ile kullanıcısına üst düzey kullanım sağlıyor. Değişik modelleri ve renk seçenekleri ile telefon sektöründe adından söz ettirmektedir.  

7. General Mobile

General Mobile
General Mobile

Android işletim sistemi ile çalışan General Mobile telefon markası geçmişten günümüze adından her zaman söz ettirmiştir. Özellikle sunduğu grafikleri ve her modelinde bir üst seviye özellik çıkarması ile göz doldurmaktadır. Fotoğraf alanında yaptığı yeniliklerinin yanı sıra kullanıcılarına ekonomik kullanım sunuyor.

8. Nokia

Nokia
Nokia

Windows Phone ile akıllı telefon dünyasına girmeye çalışıp başarısız olan Nokia, bu gibi listelerde kendisine zor yer buluyor. En iyi telefon markaları araştırması yapan birinin karşısına oldukça az çıkan Nokia, geçmişteki telefon üretim ve satış başarı ise bu listeye sonlarda da olsa yer bulmaya layıktır. Firmanın on yılları aşan tecrübesi bulunmaktadır. Bugün her ne kadar aktif bir firma olmasa da sektöre verdiği yön ile bugünkü akıllı telefonlar meydana gelmiştir.

Bu listede sizler için araştırdığımız en iyi telefon markaları için bir derleme yaptık. Umarız tercihinize en uygun en iyi telefon markalarını bu liste sayesinde bulabilirsiniz. Kendi kullanımınıza uygun en iyi telefon üreticilerini yorum yaparak bizlere bildirebilirsiniz. Sebeplerinizi de yazmayı unutmayın…

Diğer tavsiye listelerimizi görmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın