Herkese Uygun Türde 2023’de Vizyona Girecek 16 Mükemmel Film

2023’de çıkacak filmler sizlerle! 2022 yılı, hem büyük ödül törenleriyle hem de pandemi nedeniyle sınırlamalara maruz kalan sinema sektörünün tekrar rahat nefes alması ile filmseverlere umut ve neşe kattı. Cannes’dan Oscar Akademi Ödüllerine, kısaca BAFTA olarak bilinen Britanya Akademisi Sinema Ödüllerinden Sitges’e; 2022 yılında sinema camiası ayakta kalmıştı. Peki 2023 yılında bizi neler bekliyor? Hangi yeni filmler bizi karşılayacak? Tüm bu soruların cevabını hep birlikte bulmak için 2023 yılında çıkacak filmler listemizle sizlerle birlikteyiz.

2023 yılında çıkacak filmler arasında, bazıları 15 gün içinde sinema salonlarını doldururken, bazıları ise ancak 7 ay sonra vizyonda olacaktır. Bu listede, vizyon tarihi kesinleşmiş ve güçlü hayran kitlesine sahip olan yapımlara öncelik veriyoruz. Bu listede, fantastik, aksiyon, macera ve korku gibi çeşitli türlerde ve içerikte filmler bizi bekliyor olacak. 2023 yılında çıkacak filmler birbirinden yeni ve dolu dolu olacak.

1. The Marvels (Temmuz 2023)

The Marvels (Temmuz 2023)The Marvels (Temmuz 2023)

The Marvels, 2023 yılının en merak edilen Marvel filmlerinden biridir. Captain Marvel filminden sonra gelen devam filmi olan The Marvels, gişede büyük bir başarı elde etmeyi umuyor. Film, hala vizyona çıkmasına altı ay daha var ancak kadın kahramanların yeni kostümleriyle göz dolduruyor. Özellikle Ms. Marvel karakteri için tasarlanan kostümler oldukça beğenilmiş durumda. The Marvels, 28 Temmuz 2023 tarihinde seyircilerle buluştuğunda, beklentileri karşılayıp karşılamayacağını göreceğiz.

2. Oppenheimer (Temmuz 2023)

. Oppenheimer (Temmuz 2023)

“Biz o atom bombasını yaptık. Biz o ölümcül silahı yarattık. Artık bunun sorumluluğunu taşımalıyız.” Christopher Nolan’ın Oppenheimer filmi, Oppenheimer’ın Manhattan Projesi’ndeki rolünün yanı sıra, insanın yarattığı gücün sorumluluğunu taşıması gerektiği konusunu da ele alacak. Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini yapan Nolan, zorlu ve duygusal bir hikayeyi seyircilerle buluşturacak.

Bu listeler de ilginizi çekebilir;

3. Mission: Impossible – Dead Reckoning, Part One – Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Temmuz 2023)

Mission_ Impossible – Dead Reckoning, Part One – Mission_ Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Temmuz 2023)

Mission: Impossible serisi, 21 yıldır sinema tutkunlarının beğenisini kazanmayı başarmış bir seridir. İlk filminden bu yana, seri giderek daha fazla aksiyon, gerilim ve macera ile dolmuştur. Yedinci ve sekizinci filmler olarak iki bölümlük bir hikayenin kurgusu ile, Ethan Hunt karakteri yolun sonunda olurken, serinin hayranları için heyecan verici bir macera daha beklemektedir. Fragmanı ile bile merak uyandıran Mission Impossible: Dead Reckoning Part 1, önümüzdeki aylarda vizyona girecek.

4. Indiana Jones and the Dial of Destiny – Indiana Jones 5 (Haziran 2023)

. Indiana Jones and the Dial of Destiny – Indiana Jones 5 (Haziran 2023)

Indiana Jones And The Dial Of Destiny, 1944 yılına geri gidiyor ve daha genç bir Indiana Jones’un maceralarını izliyor. Harrison Ford’un başrolünde yer aldığı film, Steven Spielberg’in yerine James Mangold’un yönetmenliğini üstlendiği serinin beşinci filmi olarak hayranların merakla beklediği bir yapım. Filmin fragmanını izlediğinizde, görsel efektlerin çarpıcı olması ve hikayenin merak uyandırıcı olması bekleniyor.

5. The Flash (Haziran 2023)

 The Flash (Haziran 2023)

The Flash filmi, yıllardır beklenen bir proje olarak sinema tutkunlarının gündeminde yer alıyor. Andy Muschietti’nin yönetmenliğine oturmasının ardından, film ekibi sonunda kendine uygun bir hale geldi. Bu bekleyişin sonunda, hayranlar filmde Barry Allen’ın annesini kurtarmak için zamanda geriye gitmeye çalıştığı ve bu işlemleriyle zaman çizelgesini bozduğu Flashpoint hikayesini izleyecekler.

6. Transformers: Rise of the Beasts – Transformers: Canavarların Yükselişi (Haziran 2023)

 Transformers_ Rise of the Beasts – Transformers_ Canavarların Yükselişi (Haziran 2023)

Transformers: Rise of the Beasts, 2023 yılında sinemalarda olacak olan en büyük filmlerden biri olması bekleniyor. Bu film, sadece Transformers film serisini tamamen yeniden başlatmayacak, aynı zamanda hayranların en sevdiği Beast Wars animasyonundan karakterleri de beraberinde getirecek. Filmin yayınlanan ilk fragmanı, göz alıcı görsel efektlerin desteklediği aksiyon sahneleriyle dolu. Ayrıca fragmanın arka planında The Notorious BIG’in “Juicy” parçasının etkileyici bir remixi çalıyor.

7. Spider-Man: Across the Spider-Verse – Örümcek-Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş (Haziran 2023)

Spider-Man_ Across the Spider-Verse – Örümcek-Adam_ Örümcek-Evrenine Geçiş (Haziran 2023)

Serinin hayranları, artık planlanan bir devam filmi olan “Spider-Man: Into the Multiverse” ile Miles Morales ve diğer çeşitli evrenlerdeki Spider-Man karakterlerinin maceralarına geri dönebilecekler. Yapımın ilk fragmanı bile, hayranların beklediğinden daha fazlasını sunuyor ve animasyonun yepyeni bir sanat tarzı, güçlü karakterler ve duygusal hikayelerle dolu olduğu söyleniyor. Bu devam filmi, hayranların kendilerini tekrar Spider-Verse dünyasına bırakmalarını sağlayacak.

Serinin hayranları, artık planlanan bir üçlemenin ikinci filmi olan Spider-Man: Across the Spider-Verse ile Spider-Verse dünyasına geri dönecekler. Merakla beklenen devam filmi, fragmanı ile bile hayranların beklentilerini karşılamaya hazır görünüyor. Özellikle de son filmde göremediğimiz diğer evrenleri keşfedeceğiz. Miles Morales, diğer boyutlardaki Spider-Man’lerden oluşan çetesiyle birlikte, yeni bir tehdide karşı birlikte mücadele edecekler. Filmde, her evrenin kendine özgü sanat tarzına sahip olacak ve hayranlar, farklı evrenlerde geçen maceraları izleyebilecekler.

8. Fast X – Hızlı ve Öfkeli 10 (Mayıs 2023)

 Fast X – Hızlı ve Öfkeli 10 (Mayıs 2023)

Geçtiğimiz 21 yıl boyunca, Hızlı ve Öfkeli serisi modern sinema tarihinin en sıra dışı ve kârlı film serilerinden birine dönüştü. Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Sung Kang ve Toretto ekibinin diğer üyelerinin yarış pistlerine yani sokaklara geri dönüşünü anlatan devam filmi ayrıca Toretto ailesine yaşlı bir yeni üye de getirecek. Bu film 25 Mayıs 2023 tarihinde seyircileriyle buluşacak.

9. Guardians of the Galaxy Vol. 3 | Galaksinin Koruyucuları 3 (Mayıs 2023)

Guardians of the Galaxy Vol. 3 – Galaksinin Koruyucuları 3 (Mayıs 2023)

Başarılı bir devam filmi yapmak önemli bir şeydir, ancak başarılı bir üçüncü film çıkarabilmek çok daha zor ve Hollywood sinemasında genellikle başarılı olamayan bir şeydir. Tüm zamanların en sevilen serilerinden bazıları bu durumun kurbanı oldu ve en iyi ihtimalle vasat olan üçüncü bir film ile noktalandı. Guardians of the Galaxy Vol. 3, birkaç yeni müttefik ve düşman ile 5 Mayıs 2023 tarihinde vizyona çıkıyor. Film müziklerinin ve görsel efektlerin serideki diğer filmlere nazaran ciddi bir şekilde geliştirildiği söylentiler arasında yer alıyor.

10. Evil Dead Rise (Nisan 2023)

Evil Dead Rise (Nisan 2023)

Evil Dead serisi, Warner Bros./New Line ve yönetmen Lee Cronin tarafından yapılan 21 Nisan 2023 tarihinde sinemalarda olacak olan yeni film “Evil Dead Rise” ile geri dönüyor.

Beşinci Evil Dead filminde, yol yorgunu Beth, Los Angeles’taki küçücük bir apartman dairesinde üç çocuğunu tek başına büyütmekte olan ablası Ellie’ye gecikmiş bir ziyarette bulunur. Kız kardeşlerin bir araya gelmesi, Ellie’nin evinin derinliklerinde gizemli bir kitap keşfetmesiyle yarıda kesilir. Kitabın etkisiyle ete kemiğe bürünen iblisler ortaya çıktıkça, kız kardeşler hem kendilerini hem Ellie’nin yavrularını korumak için ilkel bir hayatta kalma savaşına itilir.

11. The Super Mario Bros. Movie | Süper Mario Kardeşler Filmi (Nisan 2023)

The Super Mario Bros. Movie – Süper Mario Kardeşler Filmi (Nisan 2023)

Mario ve Luigi’nin maceralarını anlatan Mario serisinin yeni filmi, önümüzdeki aylarda vizyonda olacak. Chris Pratt liderliğindeki filmde, Bowser rolünde Jack Black ve Kurbağa rolünde Keegan-Michael Key gibi yıldız oyuncular yer almaktadır. Ayrıca filmin müzikal yönünün de oldukça güçlü olduğu söylenmektedir.

12. John Wick: Chapter 4 – John Wick: Bölüm 4 (Mart 2023)

ohn Wick_ Chapter 4 – John Wick_ Bölüm 4 (Mart 2023)

Keanu Reeves’in güçlü performansıyla canlandırdığı John Wick karakterinin, bir grup kötü adamın evine girip köpeğini öldürmesinin ardından intikam arayışına girişi üzerinden sekiz yıl geçti. Ancak intikam zevki yıllar içinde pek değişmedi. İlk filmden bu yana giderek daha fazla bir kült klasiğine dönüşen John Wick serisi, yavaş yavaş haberleri gelmeye başlayan ve bir sinema fragmanı da yayınlanan dördüncü filmi ile dikkat çekiyor.

13. Scream VI – Çığlık 6 (Mart 2023)

 Scream VI – Çığlık 6 (Mart 2023)

Scream serisinin geçtiği Woodsboro kasabasına son gidişimizin üzerinden on yıldan biraz fazla zaman geçti. Wes Craven’in 2015’teki ölümünün ardından, yeni bir Scream filmi görebileceğimizi ve hatta arkasında Craven olmayan bir film izlemek isteyeceğimizi bile düşünmemiştik.

Ancak, “miraslar” ve nostaljinin sinema dünyasını giderek daha fazla ele geçirmesinden sonra yeni bir sayfa açma ihtiyacı sinema tutkunlarına kaçınılmaz gelmeye başladı. 2019’un sonlarında duyurulan ve ilk endişelere rağmen, yeni filmin geçmişi silip baştan başlatacağı haberi ile eleştirileri boşa çıkaran ve bir fragmanı da yayınlanan Scream VI, Wes Craven olmadan ikonik ve orijinal şöhretine tekrar ulaşıp ulaşamayacağını sorgulatacak.

14. Creed III – Creed III: Efsane Devam Ediyor (Mart 2023)

Creed III – Creed III_ Efsane Devam Ediyor (Mart 2023)

Önümüzdeki baharda çıkacak tüm büyük filmler arasında, okuyucularımızın pek çoğu “Creed III” yi en çok beklenen filmler listesine koymayabilir. Ancak belki de bu filmi bir daha düşünmemiz gerekiyor, çünkü filmin Michael B. Jordan’ın ilk yönetmenlik denemesi olması ve üçlemenin en iyi filmi olabileceği yönündeki söylentiler artıyor. Warner Bros. tarafından yapılan açıklamalara göre, “Creed III” için büyük bir başarı potansiyeli var. Film 3 Mart 2023 tarihinde vizyona girecek ve fragmanı da yayınlandı.

15. Ant-Man and The Wasp: Quantumania – Ant-Man ve The Wasp: Quantumania (Ocak 2023)

Ant-Man and The Wasp_ Quantumania – Ant-Man ve The Wasp_ Quantumania (Ocak 2023)

“Ant-Man and The Wasp: Quantumania” filmi, Marvel Sinematik Evreninin 5. aşamasını resmen başlatıyor. Filmin başrol oyuncuları Scott Lang (Paul Rudd) ve Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) olarak, Ant-Man ve Wasp karakterleri ile maceralarına devam etmek için geri dönüyorlar.

Hope’un ebeveynleri, Hank Pym (Michael Douglas) ve Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) ile birlikte Kuantum Diyarı’nı keşfetmeye ve orada yeni yaratıklarla tanışmaya başlarlar. Bu süreç, onları hayal gücü sınırlarının ötesinde gerçekleşecek bir maceranın ortasında bulmalarına sebep olur. Bu filmde Jonathan Majors de maceraya Kang karakteri ile katılıyor. Fragmanı yayınlanmış olan filmin yönetmen koltuğunda ise Peyton Reed oturmaktadır.

16. M3GAN – Megan (Ocak 2023)

 M3GAN – Megan (Ocak 2023)

2023 yılı Ocak ayında vizyona çıkacak olan 2022 yapımı bilim kurgu ve korku filmi MΞGAN, Akela Cooper’ın James Wan ile birlikte yazdığı hikayenin uyarlamasıdır. Filmin senaristliğini ise Cooper yapmıştır. Yönetmen koltuğunda Gerard Johnstone bulunmaktadır. Film 6 Ocak 2023’de sinemalarda gösterime girecektir ve başrolünde Allison Williams yer almaktadır. M3GAN, yapay zekâ ile tasarlanan bir gelişmiş oyuncak bebek olan Model 3 Generative Android (kısaca M3GAN) ile bir intikam hikayesini anlatmaktadır.

Yorum yapın