WhatsApp iki Telefonda Kullanma Yöntemi ✔️ 2023

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı birden fazla telefonda kullanma sayesinde çok daha hızlı ve pratik olabilirsiniz. Şimdilerde whatsapp telefonda en çok kullanılan uygulamadır. Hem kişisel mesajlaşmalar için hem de grup muhabbetlerine katılmak için kullanılır. Sesli ve görüntülü arama, durum paylaşma gibi özellikler de düşünüldüğü zaman bir telefonda en çok kullanılan uygulamadır. Bazı durumlarda WhatsApp iki telefonda kullanma ihtiyacı hissedebiliriz. Bu yazıda sizlere bir WhatsApp hesabını birden çok telefonda çalıştırma hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp üzerinde böyle bir özellik maalesef ki yoktur. Bir Whatsapp hesabı için bir telefon numarası doğrulama gerekir. Hatta çift SIM kartı olan bir telefon kullanıyorsanız bile iki numarada aynı anda Whatsapp kullanmak mümkün değildir. Farklı cihazlar ve telefon numaraları arasında sürekli Whatsapp üzerinden geçiş yapılıyorsa kullanıcılar güvenlik nedeniyle bir süre sonra engellenebilecektir.

WhatsApp iki Telefonda Kullanma Yöntemi
WhatsApp iki Telefonda Kullanma Yöntemi

Yöntemleri anlatmadan önce whatsapp açmak istediğiniz 2 ayrı telefon numarasının aynı telefonda kullanılmıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Telefonunuzda 2 hattı çift SIM özelliği ile kullanıyorsanız bu özellikler işe yaramayacaktır. 2 farklı 2 farklı telefonda kullanılıyor olmalıdır.

Misafir Kullanıcı Olarak Birden Fazla WhatsApp Kullanma

İki telefon birden kullanan kişiler için Whatsapp iki telefonda kullanma bir ihtiyaç değil zarurettir. Ancak bu özelliği kullanmak için bazı girişimlerde bulunmak gerekir. En kolay yolu android telefonlarda misafir kodunu kullanmaktır. Şu adımları takip etmelisiniz:

 1. Android cihazınızda bir misafir hesabı oluşturun. Telefon>ayarlar>kullanıcılar>misafir hesabı şeklinde ilerleyerek bu hesabı oluşturabilirsiniz.
 2. Bu misafir hesabını yeni bir e-posta hesabına bağlayın. Bu hesap ile Google Play’de oturum açın.
 3. Artık kullanıcı değiştiği için misafir hesabından Whatsapp kullanabilirsiniz.
 4. Whatsapp açarken sizden telefon numarası isteyecektir. Diğer cihazınızın telefon numarasını girin. O telefona gelen onay kodu ile bu telefondaki Whatsappı açın.
 5. Bu adımlardan sonra kullanıcı adlarını değiştirerek iki Whatsapp hesabını tek telefonda kullanmak mümkündür.
whatsapp 2 telefonda kullanma
whatsapp 2 telefonda kullanma

Uygulama ile Whatsapp Hesabını İki Telefonda Kullanmak

Farklı telefonlarda aynı Whatsapp kullanma yöntemi olarak uygulamalar da işe yarar. Parallel Space uygulaması sorunu çözecektir. Bu uygulamayı kullanarak sosyal medya hesaplarını ya da mesajlaşma uygulamalarını farklı hesaplardan kullanmak mümkündür. tamamen ücretsiz olması sayesinde de herkese hitap edecektir.

 1. İlk olarak mağazanızdan Paralel Space uygulamasını indirin. ApplePlay Store
 2. Uygulamayı başlatın ve karşınıza çıkan seçenekler içinden Whatsapp seçin.
 3. Uygulama telefonunuza kurulmaya başlar. Uygulamayı kurun ve sizden numara istediğinde diğer telefona ait numarayı girin.
 4. Bundan sonra whatsapp hesabınız açılacaktır. İsterseniz önceki konuşmalarınızı buraya kopyalayarak da devam edebilirsiniz.

Whatsapp  Çalışmalar Yapıyor

Whatsapp’ı birden fazla telefonda kullanma için Whatsapp da çalışmalara başlamıştır. Çalışmaların tamamlanarak hayata geçirilmesi ile kullanıcılar harici bir uygulamaya gerek olmadan tek uygulamayı birden fazla telefonda kullanabilecektir. Ancak bu özelliğin kısa vadede gelmesi beklenmiyor. Kolay bir özellik olan karanlık mod özelliğinin devreye girmesi bile oldukça uzun sürmüştür. Dolayısıyla kullanıcıların bir müddet daha beklemesi gerekecektir. Beklemek istemeyenler sizin için yukarıda sunduğumuz yöntemleri deneyebilir.

Güncelleme: WhatsApp bir süredir beta olarak test ettiği birden fazla telefonda özelliğini kullanıma sundu. Bunun için WhatsApp uygulamalarınızı güncelleyip birden fazla cihazda oturum açmayı deneyebilirsiniz. Aynı WhatsApp hesabını WhatsApp desktop uygulaması üzerinden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Diğer WhatsApp içeriklerimizi de mutlaka inceleyin:

“WhatsApp iki Telefonda Kullanma Yöntemi ✔️ 2023” üzerine 2 yorum

 1. Emeğinize sağlık. Fakat 1 hesabı 2 cihazda kullanmak mümkün mü? Yani ben kendi cihazımda 2 farklı WhatsApp kullanırken, bu hesaplardan biri farklı bı cihazda açık olurmu? Yada açıksa oturumu sonlardirirmi

  Cevapla

Yorum yapın