Turkcell Mobil Ödeme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Turkcell mobil ödeme kapatma, dijital dünya üzerinde hizmet veren firmalardan alınacak olan ürün ve hizmetlerde kullanılması için geliştirilen Paycell mobil ödeme siteminin devre dışı bırakılması için uygulanmaktadır. Alternatif bir ödeme yöntemi olarak aktif duruma getirilen Paycell, belirli bir süre sonucunda pek de ihtiyaç duyulmadığı düşüncesiyle devre dışı bırakılmak istenmektedir.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma
Turkcell Mobil Ödeme Kapatma

Turkcell, yalnızca iletişim kurma konusunda başarılı hizmet vermeyi hedefleyen bir operatör şirketi olarak görülmemelidir. İletişimin temel unsuru olan teknolojik gelişmeleri de takip eden, uyum sağlamak adına sürekli olarak yeniliklere imza atan bir şirket olarak görülmelidir. Bugüne kadar sunmuş olduğu hizmetlerle de bu düşünceyi doğrular nitelikte eylemler gerçekleştirdiği kolaylıkla görülebilmektedir. Kullanıcılarının dijital dünya üzerinde ihtiyaç duyabileceği her türlü konuda bir hizmet sunmaya çalışmaktadır. Dijital ödemeler konusunda geliştirmiş oluştuğu Paycell mobil ödeme sistemi de bu kapsamda hizmete sunulmuştur. Kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek hedefiyle hizmete sunulsa da memnun kalmayan kullanıcılar olmuştur. Bu sebepten ötürü Turkcell mobil ödeme kapatma işleminin nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi ihtiyacı doğmuştur.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir?

Turkcell ile anlaşan firmalar tarafından satışı gerçekleştirilen ürünlerin ve hizmetlerin alımında kullanılabilen bir ödeme yöntemidir. Paycell mobil ödeme olarak adlandırılan ödeme yöntemi, kredi kartı ve nakit kullanılarak ödeme yapılması mecburiyetini ortadan kaldırmaktadır. Turkcell hat sahibi olan kullanıcıların hatları aracılığıyla ödeme yapabilmesinin önünü açmaktadır. Hazır kart kullanan aboneler TL bakiyeleri üzerinden ödeme yaparken, faturalı hat kullanan aboneler faturaları üzerinden ödeme yapmaktadır. App Store, Google Play Store, Facebook, PUBG, League of Legend gibi sanal hizmetlerle ilgili ödemelerin yanında Burger King ve Kahve Dünyası gibi yiyecek hizmetlerindeki ödemelerde de kullanılabilmektedir.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda internet üzerinden alışveriş yapma durumu giderek popüler hale gelmektedir. Fiziksel olarak herhangi bir zahmete girmeden, internet üzerinden yapılabilen alışverişler, ödeme aşamasında bir kredi kartına sahip olmayı gerektirmektedir. Kredi kartı sahibi olmayan kullanıcılar için alışveriş yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Böyle bir durumda ödeme için kullanılabilecek alternatif yöntemler devreye girmektedir. Turkcell operatör şirketi de bu duruma alternatif olması açısından geliştirmiş olduğu Paycell ile hizmet sunmaktadır. Zaman içerisinde bir kredi kartı edinen ve Paycell kullanımına artık ihtiyaç duymayan kullanıcılar olabilmektedir. Bu durumda da Turkcell mobil ödeme kapatma işlemi uygulanarak Paycell aboneliği iptal edilmektedir. Abonelik iptali için yapılması gerekenler şunlardır:

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma
Mobil Ödeme Kapatma
 • Cep telefonunuzun mesajlar kısmına giriniz. “MOBILODEMEKAPAMA” yazarak 5522’ye SMS gönderiniz.
 • Bireysel hat sahibiyseniz 0850 622 6060 numarasını tuşlayarak Paycell’e kendisine ait müşteri temsilcisiyle görüşünüz. Aboneliğinizin iptali için gerekli işlemleri başlatmasını isteyiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? – Dijital Operatör Uygulaması

Paycell mobil ödeme yönteminin kullanıldığı hat üzerinden arama ve mesaj yoluyla kapatma işleminin kolayca yapılabilmesi mümkündür. Fakat hatta erişim sağlanamaması durumunda bu yolları kullanarak kapatma işleminin yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Böyle bir durumda devreye alternatif yollar girmektedir. Bu kapsamda belirtilecek olan alternatif yöntemin kullanılabilmesi için Turkcell şifresinin bilinmesi gerekmektedir. Turkcell şifresini bilen bir kullanıcı Turkcell mobil ödeme kapatma işlemini şu adımları uygulayarak gerçekleştirebilmektedir:

 • Herhangi bir cep telefonundan Dijital Operatör uygulamasını açınız.
 • Aktif bir hesap varsa çıkış yapınız.
 • Sonrasında kendi hesabınıza girmek “Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
 • Giriş yapmak için açılan ekrana numaranızı giriniz ve “Devam” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında “Şifre ile Giriş” butonuna tıklayınız.
 • Turkcell şifrenizi kullanarak giriş yapınız.
 • Giriş işleminin ardından açılan pencerenin alt kısmındaki “İşlemler” kısmına tıklayınız.
 • Sayfayı aşağıya doğru çekerek “Ödeme Tercihlerim” başlığını bulunuz.
 • Bulduğunuz başlık içerisindeki “Turkcell Mobil Ödeme” seçeneğine tıklayınız.
 • Açık” olarak görülen seçeneği “Kapalı” konuma getiriniz.

İlgini Çekebilir: Özel Numara Kapatma Turkcell için Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda işlemi zorlaştırmak adına kapalı konuma getirilmesine izin verilmemektedir. Turkcell mobil ödeme kapatma için Paycell müşteri hizmetlerini aramalısınız tarzında bir uyarı verilmektedir. Böyle bir uyarıyla karşılaşılması durumunda müşteri hizmetlerini aramaktan başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Yorum yapın