trendyol hediye çeki dolandırıcılığı
Genel, Haber

Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ✔️ 2022

Trendyol hediye çeki dolandırıcılığı tekrar gündemde! Trendyol üzerinden hediye çeki, indirim ya da kupon vaadi ile pek çok kişi dolandırılmaya devam ediyor. Bu dolandırıcılık türü ise en çok WhatsApp, Instagram, TikTok ve Twitter gibi platformlar üzerinden yapılıyor.

💡 Konu hakkında herhangi bir sorunuz olursa bu içeriği tamamı ile okuduktan sonra yorumlar bölümünden bize soru sorabilirsiniz.

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı mesajı whatsapp
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı mesajı whatsapp

WhatsApp üzerinden gelen mesajdaki link genellikle şu şekilde oluyor:

siteadresi.com /trendyol-qf/tb.php?spmtlzlc1649857975100

Özellikle WhatsApp üzerinden gönderilen yukarıdaki mesaja tıklayınca şu mesaj açılıyor:

Tebrikler!
Trendyol 12. Yıl Dönümü Hediyesi

Anket aracılığıyla Xiaomi 12 Pro (256GB) alma şansınız olacak.

Bu mesajın aslı yoktur! Tamamen sizi aldatmak için gönderilen bir mesaj.

💡 Mesaj içeriği ve gelen link biraz farklı olsa da senaryo muhtemelen aynıdır. Yeni senaryolar ve yeni dolandırıcılık yöntemleri geliştirilse de bu yöntem ile çok benzer olacağı için yöntemi iyi anlayın ve benzeri saldırılardan kendinizi koruyun. Yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.💡

Linke tıkladıktan sonra size birkaç soru soruluyor. Bu sorular aslında sizin dikkatinizi dağıtmak için. Sosyal mühendislik adı verilen bu aldatmacada saldırgan size kupon, indirim, 1000 TL hediye çeki gibi vaatlerde bulunuyor. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfadaki sorulardan biri şu şekilde:

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı - sorular
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı – sorular

Devamında gelen soru ise bu şekilde:

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı soruları
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı soruları

Aslında soruların tek amacı sizi oyalamak ve hediye çeki ya da kupon kazanacağınıza biraz daha inanmanızı sağlamak.

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı

Bir sonraki soru ise son soru. Bu soruyu da sizin için yanıtlıyoruz ve bir sonraki sayfayı bekliyoruz. Sorulara hangi yanıtları verdiğiniz kontrol edilmiyor bile. (Yazılımcılar olarak bunu tarayıcıdan anlayabiliyoruz)

trendyol hediye çeki dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki dolandırıcılığı

Soruları yanıtladıktan sonra ise bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

trendyol hediye çeki kupon dolandırıcılığı
trendyol hediye çeki kupon dolandırıcılığı

Burada bize 3 kere kutu seçme hakkımız olduğunu söylüyor. Aldatmaca olan hikayeye kanmış gibi devam edip kutuları açmaya başlıyoruz…

trendyol çekilişini kazanamadık :)
trendyol çekilişini kazanamadık 🙂

İlk seçimimiz yanlış. Şaşırdık mı? Tabii ki hayır 🙂 Tekrar deniyoruz.

bu sefer kazandık!
bu sefer kazandık!

Bu sefer sözde trendyol çekilişini kazanıyoruz. Bakalım bir sonraki aşama ne olacak? Acaba bizden hangi bilgilerimizi isteyecekler…

trendyol sahte çekiliş sonucu
trendyol sahte çekiliş sonucu

Sözde çekilişi kazandık fakat halen hediyemizi alamıyoruz. Çünkü daha çok kurban çekmeden bu sözde hediyeyi vermeyecekler. Bu sayfayı daha fazla kişiye göndererek daha çok kurban çekmenizi sağlayacaklar. Bunu asla ama asla yapmayın!

Biz test amaçlı sırf bu süreci görün diye tüm söylediklerini yapıyoruz. Muhtemelen bu kısımda whatsapp paylaşma kontrolü yok. Yani butona tıklayıp WhatsApp’tan kimseye mesaj göndermeden tekrar buraya döndüğümüzde sayaç çalışacak. Göndermiş gibi algılayacak. Deniyoruz…

whatsapp mesajı gönderip göndermediğinizi kontrol edemiyor
whatsapp mesajı gönderip göndermediğinizi kontrol edemiyor

Hemen yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi paylaşım başarısız oldu diyor. Fakat arkaplandaki kısma dikkat ederseniz %50lik kısmını yapmışız. Aslında kimseye göndermedik. Fakat yine de arada hata veriyor ki siz göndermiyorsanız bile bunu anladıklarını düşünün, gerçekten göndermeyi deneyin. Bunu yapmanızı istedikleri çok belli. Tekrar gönderiyormuş gibi yapıp sistemi kandırmaya devam edelim…

trendyol dolandırıcılığı
son ekrana geldik

5 kişiye göndermemiz gereken sözde çekilişi 10 kere gönderdikten sonra anca bu ekrana gelebildik. Aslında mesaj göndermedik, mesaj göndermiş gibi yaptık. Yine de 10 kere gönderince anca bu ekran geldi. Başta 5 kişiye gönderin dediklerini unutmuş olmalılar. 🙂 şimdi sıradaki ekranı geçelim…

trendyol dolandırıcılık
güvenlik kodu girmek için tıkladığınızda bir bağlantı açılacak

Hemen yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi son aşamaya geçmek için bir güvenlik kodu girmemiz isteniyor. Fakat güvenlik kodu girilecek alana fare ile gelip beklediğinizde sol altta buraya tıkladığımızda açılacak link beliriyor. Telefonda bunu görmeyeceğiniz için kafaları rahat olmalı.

Güvenlik kodu giriş alanı gibi görünen yer aslında bir kod giriş alanı değil. Sadece oraya tıklamanızı sağlamak için tasarlanmış bir alan. İlgili alana tıklıyoruz…

trendyol çekiliş kupon dolandırıcılık
reklam açıldı

İlk tıklamamızda yeni sekmede bu sayfa açıldı. Aslında tüm senaryonun amacı sizlere bir reklam tıklatmakmış. İlgili alana tekrar tıklayınca tekrar yukarıdaki sayfa açılıyor. Açılan sayfanın linki ise şu şekilde:

https://burasisansurlenmistir.com/land/start-trading/tr/?aff=63481

Linkin hemen sonunda bir affiliate yani satış ortaklığı (gelir ortaklığı) kodu var. Yani tüm bu trendyol hikayesinin amacı şu:

Saldırganlar bu saldırı türünü affiliate linklerine tıklatmak için geliştirmiş. Bu hikayeye inanan milyonlarca kişi şuan bu mesajı 5 kişiye göndermeye çalışıyor. Tabii 5 kişiye gönderdiğinizi bırakın, bir kişiye gönderip gönderemediğinizi dahi anlayamayacakları için ilgili kısma sahte bir sayaç koyuyorlar ve 10 kere gönder butonuna basınca sonraki sayfaya geçiyorsunuz. Bu sayede 10 kişiye mesajı gönderiyorsunuz. Böylece daha fazla kişi bu saldırıya kurban gidecek.

Saldırganın linkine tıklayıp sisteme üye olan herkes için saldırgana üyelik komisyonu veriliyor. Saldırganın bu senaryodaki kazancı ise bu olmuş oluyor. Siz de bu sayfaya bilgilerinizi girerek kişisel verilerinizi tehlikeye atmış oluyorsunuz.

Trendyol 12 Yıl Dönümü Hediyesi!

Bu saldırı trendyol 12. yıldönümü hediyesi başlığı ile gönderiliyor. Fakat diğer saldırılar aynı başlıkla gönderilmeyebilir. Bu saldırı türü uzun zamandır var. Fakat başlığı değiştirip tekrar gündeme getiriyorlar. Ve bu günlerde bu saldırı trendyol 12. yoldönümü hediyesi başlığı ile gönderiliyor. Farklı zaman dilimlerinde farklı başlıklar ile benzeri mesajlar alırsanız, bu yazıda anlatılanları harfiyen uygulayın ve herhangi bir bilgi göndermeyin. Bilgilerinizin güvenliği sandığınızdan daha önemli.

Tekrar tekrar uyarıda bulunuyoruz. Bu tür saldırılara karşı çok daha dikkatli olun. Kişisel bilgilerinizi böyle saldırganlara kaptırmayın. Bu saldırının bir benzeri A101 Hediye çeki dolandırıcılığı olarak karışımıza çıkıyor. İlgili içeriğe giderek bilgi alabilir ve etrafınızdaki insanları bilgilendirebilirsiniz. Telefon hattınızdan ya da kredi kartınızdan 500 TL civarında para çektikleri A101 hediye çeki dolandırıcılığı ile Trendyol hediye çeki dolandırıcılığı birbirine çok benziyor. Her biri için dikkatli olmakta fayda var.

Bu içeriği sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp daha fazla kişiye yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi arkadaşlarınıza bu mesajın gittiğini bilemezsiniz. Bu yüzden sizi tanıyan herkesin görmesi için bu yazıyı arkadaşlarınızın görebileceği her yerde paylaşıp onları bu saldırıdan koruyabilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra ne yapılmalı?

Linke tıkladıktan sonra sonuna kadar gitseniz de gitmeseniz de kesinlikle şunları yapın:

 • Google Chrome, safari ya da hangi tarayıcı kullanıyor iseniz tarayıcı verilerinizi temizleyin.
 • Bu linki arkadaşlarınıza gönderdiyseniz kesinlikle mesajınızı onlardan silin. Onları uyarın ve bu içeriği onlara gönderin ki aynı hatayı onlar yapmasın.
 • Arkadaşlarınızı uyarmanız önemli, siz nasıl 20 kişiye gönderdiyseniz onlar da 20 kişiye gönderecek. 20 kişinin her biri 20 kişiye gönderse 400 kişi yapıyor. 400 kişinin her biri 20 kişiye gönderince 8.000 kişiye gitmiş oluyor. Buna sebep olmayın!
 • Hattınıza ait operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayın ve faturanızı kontrol ettirin. Bu linke tıklayıp numara girmişseniz faturanıza 75 TL ile 500 TL arasında tutar yansıyabilir. Bu parayı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Mutlaka fatura detaylarınızı, aboneliklerinizi kontrol ettirin ve abonelik yapılmışsa iptal ettirin.
 • Eğer linke tıkladıktan sonra tarayıcı bildirimlerine izin vermişseniz size sürekli bahis reklamları gelecektir. Ya da bu tür dolandırıcılık içerikleri, reklamları gönderilecektir. Bunu engellemek için tarayıcı verilerinizi silmeniz gerekebilir. Tarayıcı bildirim ayarlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.
 • Bir linke tıkladığınızda cihazınıza erişim vermiş olabilirsiniz. Herhangi bir uygulamaya erişim sağlayabilirler. Bu yüzden önemli uygulama ve hesaplarınıza güvenlik önlemi alın. (2 aşamalı doğrulama, eposta güvenliği vb.) Detaylı rehber için İnternette Güvende Olmanın 14 Yolu başlıklı içeriğimizi de okuyun. Güvenlik her zaman lazım!
 • Telefonunuzdan ödeme alınmış ise müşteri hizmetlerini arayıp mutlaka mobil ödeme kapatma talebinde bulunun. Bu ve benzeri saldırılarda telefon numaranız üzerinden ödeme almalarını bir nebze engellemiş olursunuz. Turkcell kullanıcıları için: Turkcell Mobil Ödeme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Son olarak: Bu tür saldırılara karşı daha dikkatli olmanız gerekiyor. Kimse size 100 TL değerindeki bir ürünü 50 TL’ye vermez. Buna inanıyor olmanızdan faydalanıp cebinizdeki 50 TL’yi alıyorlar. İnanın sizin zor durumda olmanız onların hiç umurunda değil. Son paranız da olsa onu alırlar, hatta üzerine kredi çektirir onu da alırlar. Doğa ne kadar vahşi ise dijital dünya da bir o kadar vahşi…

Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Dolandırıcılar hız kesmeden insanları dolandırmaya devam ediyor. Trendyol hediye çeki adı altında yapılan bu dolandırıcılığın önüne bir nebze geçebilmek için pek çok faydalı olduğuna inandığımız içerik yayınladık ve yayınlamaya devam ediyoruz.

Bu içeriklerden aldığımız yorumlarda kullanıcılarımızdan en çok aldığımız şikayet ve soruları bu bölümde topladık. Kullanıcılarımızdan gelen bu sorular ve verdiğimiz yanıtlar işinize yarayabilir.

Trendyol dolandırıcılığı son dakika! Dolandırılanlar ne durumda?

Trendyol hediye çeki adı altında insanlara mesaj gönderilmeye devam ediyor. Bu mesajlar içerisindeki linklere tıklayıp çekilişe katılmanız bekleniyor. Bunu yapmamanız gerektiğini bu yazıda uzun uzun anlattık. Detayları görmek için lütfen bu içeriği tamamı ile okuyun ve dolandırılmayın.

Bu saldırıda dolandırılan kişilerin faturalarına ek ücretler yansımaya devam ediyor. Pek çoğu operatörünü arayarak abonelik iptali yapsa da bazıları halen abonelik iptali yapmış değil. Yeni mesaj türleri geldiğinde Trendyol dolandırıcılığı son dakika başlığı altında inceleyeceğiz.

Trendyol 12 yıl hediyesi dolandırıcılığı devam ediyor mu?

Bu dolandırıcılık halen devam etmektedir. Pek çok kişi ilk iki saldırıdan etkilendi. Bu saldırı dönem dönem tekrar edecektir. Saldırganlar kendisini ve yöntemi unutturmak adına ara ara duruyor ve tekrar link göndermeye devam ediyor. Dalgınlığınıza gelip tıklamanızı sağlamak için bu tür girişimlerde buluyorlar. Devam eden bu saldırıdan korunmak için dikkatli olmanızda fayda var.

Hediye çeki dolandırıcılığı Instagram üzerinden de yapılıyor mu?

Evet, Instagram, TikTok ve Whatsapp üzerinden mesajlar gönderiliyor. Bu tür hediye çekilişi mesajlarına kanmayın. Trendyo.com gibi büyük firmalar sizinle doğrudan Sosyal Medya ve telefon üzerinden değil, sisteme kayıtlı e-posta adresiniz ve trendyol.com üzerindeki kullanıcı hesabınız üzerinden iletişime geçer.

Ya da kendi resmi telefon numaraları üzerinden ararlar.

Hediye çeki dolandırıcılığı WhatsApp üzerinden de yapılıyor mu?

Evet, Instagram, TikTok ve Whatsapp üzerinden mesajlar gönderiliyor. Bu tür hediye çekilişi mesajlarına kanmayın. Trendyo.com gibi büyük firmalar sizinle doğrudan Sosyal Medya ve telefon üzerinden değil, sisteme kayıtlı e-posta adresiniz ve trendyol.com üzerindeki kullanıcı hesabınız üzerinden iletişime geçer.

Ya da kendi resmi telefon numaraları üzerinden ararlar.

Trendyol 12 yıl dönümü hediyesi gerçek mi?

Trendyol.com üzerinde her yıl yıldönümü hediyeleri veriliyor. Bu hediyeler çekiliş de olabiliyor. Fakat bunu fırsat bilen dolandırıcılar size gerçek çekilişmiş gibi gösterip çeşitli linkler gönderiyor. Gerçekte böyle çekilişler var fakat size ulaştırılan çekilişler gerçek değil. Sadece trendyol.com resmi mobil uygulaması ve web sitesi üzerindeki çekilişler ve şartlar doğrudur.

Trendyol 12. yıl hediye çeki ile neler vaat ediliyor?

Genellikle telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri ürünler vaat ediliyor. iPhone gibi göz alıcı modeller ile dikkatiniz dağıtılıyor ve linke tıkladıktan sonra olabildiğince para koparılmaya çalışılıyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[81 kişinin oyu: 4.8]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

231 yanıtla Trendyol Hediye Çeki Dolandırıcılığı ✔️ 2022

 1. Merhaba ben telefon numaramı verdim onay kodu geldi onu girmedim sonra kapattım bir sey olur mu?

 2. Merhaba ben telefon numaramı verdim onay kodu geldi onu girmedim sonra kapattım bir sey olur mu?

 3. Merhaba bugun bu olayı ögrendim hediye kutucuklarini açtım 20 kisiye gönderdim ancak telefon no mu vermedim çok tedirginim ne yapmam lazım

 4. Kolay gelsin peki hangi numarayı aramamız gerekiyor aboneliğin iptali için. Turktelekomu aradığımda bunu biz görüntüleyemiyoruz denildi. İptal yaptım Cepzone aboneliAYiniz iptal edilmiAYtir. 14.05.2022 tarihine kadar Acretsiz iAerik kullanma hakkAnAz vardAr. Yeniden abonelik baAYlatAlmadAAYA sArece bu servisten Acretlendirilmeyeceksiniz. MH:08505454222 B001
  Bu mesaj geldi çok endişeliyim turktelekomun bayisine gitsem olur mu

  1. bunu müşteri hizmetleri göremiyor olamaz. ya da olmamalı diyelim. yetkililer buna uzun süredir müdahale etmiyor maalesef. Türk Telekom müşteri hizmetlerinden, şehrinizdeki müdürlükten ya da büyük mağazalardan yardım almaya çalışın.
   form göndermediyseniz, telefon numarası doğrulamadıysanız ya da tarayıcı bildirimleri aktif etmediyseniz sorun olmayacaktır.

 5. Selamın aleyküm ben bu trend yol mesajın kutusuna sadece tıkladım hemen sildim birşey olur mu

   1. Peki virüs girdi diyelim ne yapılıyor
    Nasıl zararlar ile karşılaşırız sadece operatöre ek ücret mi geliyor

    1. virüs girdi ifadesi çok genel bir ifade.
     telefona virüs girmesi çok başka bir konu.
     eğer bir telefona virüs girerse o telefon sizin elinizde olduğundan daha çok saldırganın elinde demektir. tüm uygulamalara, dosyalara, mesajlara, tümü ile telefonun her yerine erişebilir.

     bu saldırıda doğrudan virüs izine rastlamadık fakat gelen yorumlara göre farklı senaryolardan haberimiz oluyor.

     1. Çok teşekkür ederim herşey için son sorum peki bu trend yol uygulamasına tıklama yapıldıktan sonra bize ne gibi zararları oluyor sadece telefon faturanın üstüne paramı ekleniyor

     2. sorunuzu tam olarak anlayamadım
      gerçek trendyol uygulamasına tıklarsanız sorun olmaz. sahte trendyol linkine tıklarsanız her şey olabilir sonu yok

     3. Sadece sahte trend yol uygulamasını tıklanır ise nasıl bir yol izlenir yada nasıl anlaşılır ne kadar bir miktar da paramız gider yada sadece faturaya mi yansır İnternet bankacılığına ulaşabilirler mi

 6. Ben girdim 10. Kişiye (ya daha az ya daha fazla) gönderdim %50 doldurdum sorun olurmu
  Ve ardından herkesten sildim bir kişiden silemedim onuda sonra sildim o kişi hiçbir işlem yapmamıştı sorun olur mu olmaz mı

 7. Merhaba. Bana da az önce whatsapp’tan geldi, linke tıkladım ama hiçbir işlem yapmadan hemen kapadım. Umarım bir sorun olmaz.

 8. İlk başta girdim soruları cevapladım 10 kişiye gönderdim(daha az daha fazlada olabilir)
  %50 olduktan sonra çıktım sorun olurmu?
  Ve gönderdiğim kişilerden mesajları sildim
  Sadece bir kişiyi silemedim sonra ondan da sildim o kişiye zarar gelirmi yada diğer gönderdiklerime

  1. gönderdiğiniz kişilere bu içeriği gönderin lütfen. ne yapmaları gerektiğini bilsinler. sizin gönderdiğiniz linke inanıyorlarsa herkesin gönderdiğine inanıp sürekli tehlikede olurlar.
   form göndermediyseniz, telefon numarası doğrulamadıysanız ya da tarayıcı bildirimleri aktif etmediyseniz sorun olmayacaktır.

 9. Merhaba ben girdim 4 kişiye de gönderdim fakat bilgi falan hiçbir şey yazmadım sadece kutu açıp paylaştımm ve hemen herkesten sildim bir sıkıntı olur mu acaba ?

 10. merhaba iyi günler kolay gelsin
  bana bu mesajı sevgilim attı bende olayı anlayıp onu uyardım ama çoktan faturasına ücret yansımıştı üstteki mesajları okudum gönderdikleri mesajı iptal cepzone dedi 14.05.2022 tarihine kadar üyelik kullanma hakkınız vardır falan dediler talep ettiğimiz gibi iptal olmuş oldu galiba şimdi müşteri hizmetlerinden mobil ödemeleri kapattırıyoruz yapmamız gereken başka bir şey var mıdır yardımcı olursanız çok seviniriz
  iyi günler dilerim

 11. Sabah benim başıma geldi 12. Yıla özel diye girip tıkladım linki level level bütün soruları yanıtladım sonra numara istenildi girdim şifre geldi onayladım 78₺ cepzonedeye üye olmuşum. Sonra iptalini yaptım. Fakat tekrardan her ay faturama yansır mı bilmiyorum

  1. abonelik iptali için müşteri hizmetlerini arayın. telefon numaranızı büyük ihtimalle veritabanlarında tutuyorlar. zaman zaman size bu tip mesajlar gönderebilirler.
   yazının son kısmını güncelledim. o kısmı tekrar okursunuz.

 12. merhaba sevgilim bana mesajı attı bende tıkladım anladım ki bir kıllık var uyardım onu ama çoktan telefonunu girmiş ve faturasına 80 tl ye yakın bir para yansıdı onu iptal edebilir miyiz yada iptal olmuyorsa ne yalmamız gerekiyor yardımcı olursnız çok seviniriz

  1. merhaba, yazının son kısmını güncelledim. o kısma tekrar bakarsanız neler yapmanız gerektiği yazıyor.
   abonelik iptali için uğraşmanız gerekebilir.

 13. Merhabalar. Ben 4 soruya cevap verdim IP adresi alınıyor yazdı. önüme kutu seçme geldi ama ben sayfayı tamamen kapatıp çıktım😞 telefonumda 2 faktörlü doğrulama var sizce bişey olur Mu

  1. 2 faktörlü kimlik doğrulama telefonunuzda olmaz. uygulamalarınızda olur. yani telefonunuza erişmek için 2 faktörlü kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymazlar. bankacılık uygulamanıza girmek için 2 faktörlü kimlik doğrulama çalışır. uygulamalarınızın her birinde 2 faktörlü kimlik doğrulamayı açın ve şifrelerinizi daha güvenli hale getirin.
   daha fazla detay için:
   https://webdeyazilim.com/en-etkili-sifre-kirma-yontemleri.html
   https://webdeyazilim.com/internette-guvende-olmanin-14-yolu.html

   1. Tekrar merhaba. Bu verdiğiniz linke baktım telefonumda da araştırdım uygulamalara nasıl doğrulama koyacağımı bulamadım. iPhone kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

    1. her uygulamanın kendi güvenlik ayarı vardır. her uygulamanın güvenlik ayarlarına girip tek tek yapmanız gerekir.
     lütfen aynı yorumu birden fazla kere göndermeyin. diğer insanların yardım haklarına saygılı olalım.

 14. Merhaba bana birisi attı iki kutu açtım ama hiç bir işlem yapmadım geri çıktım hemen Googledan arastima yaptım sizi okuyunca sayfaya geri dönüp kapatayım dedim ama sekme kapanmıştı herhangi bişey olur mu form yada bilgi vs. Msj göndermedim kimseye

 15. Merhaba ben kodu girdim sonra nerden teslim almak istersiniz dendi bende ev işaretledim sonra ups kargo bi sonraki adımda bilgilendirinizi girin dendi ona bastım uygulama başka yerlere açıldı işte bahis gibi sayfa çıktı bende çıkış yaptım telefon numarası veya bi iletişim bilgisi girmedim sorun olurmuuu

 16. Merhaba banada bu anket geldi12 yıl hediyesi diye kutuyu actım 2.sinde çıktı x bisey telefon diye 20 kişiye defalarca gönderdim mavi çubuk 100 /100 oldu daha sonra tel .no yazdım kot geldi 2 tane birini yazdım diyerini yazmadım ama 78 tl abonelik filan birsey diyordu bianda kayboldu gonderdigim kisilerden sildim musteri hizmetlerini aradım herhangi birsey gözük muyor dediler sizce birsey olurmu korkuyorum hattım faturalı🤦‍♀️yandım ben

  1. Hattınıza ait online işlemlerden kontrol sağlayın aboneliğin olmadığını garanti edin yoksa her ay 78 lira fazladan ödeme yapabilirsiniz.

   1. Müşteri hizmetlerini aradım birşey gözükmediğini söylediler nasıl öğrenebilirim her ay 78 tl ödeğeceğimi yada iptal filan edilebiliyordu lütfen yardım edin zaten benim faturam 56 lira onu bile zor ödüyorum telefonumun camını oğlun düşürmüştü kırık her yeri annem linki göndermiş onada başka biri bende bian telefon gelir diye sevindim düştüm tongaya rica ediyorum yardım edin eşim de sınırlı biri duyarsa çok kızaracak bana

 17. Merhaba ben numaramı girdim sonra onay kodu geldi iki tane verdim sitenin erişimine izin verdim acaba bir sorin olur mu cunki başıma ilk defa böyle bir şey geldi 😢

 18. Şey ben şimdi telefon numaramı
  Onaylattim onay kodlarını da yazdım 78 TL yi görünce onaylamadim sitenin erişimine de izin verdim acaba kötü bir şey olur mu?

  1. SMS onayı yapmadıysanız faturanızda 78 lira görmezsiniz. Teyit etmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Sitenin bildirim izinlerini de sıfırlamanızda fayda var.

 19. İki kutu açtım hatta iki üç defa denedim ilkin başarısız ikincisi tebrikler tlfon kazandınız dediler sonra kişilere gönderdim ve sildim tekrardan bir şey olurmu

   1. Linki kimseye yollamadım oraya kadar gelip içim rahat etmeyip araştırdim buraya geldim bisey olurmu sizce yani devam et tuşuna basmadim bilgileri girmedim

 20. Merhaba ben tıkladım anket sordu bana yaptım anketi sonra 5 guruba veya yirmi kişiye gönder dedi yaptım mavi alan dolmadı sonra iptal ettim bilmiyorum yani bir şey ölurmu hesaplarima ulasabilirlermi tskrler

 21. Ben hepsini yaptım link geldi tıkladım gönderdim 20 kişiye sonra iPhone pro çıktı bana soru geldi yaptım yanıtlamak için sms gönderdim değişik numaralara mesaj gönderdim soruların yanıtını ve faturama yansıdı herhangi bi bilgi vermedim ama mesaj attım sonra anladım daha işlem yapmadım bişey olurmu acaba

 22. Merhaba ben kayıt işlemini tamamlayınca bastım. Sonra çıktım sizce bişey olmuş Müdür, nasıl öğrenebilirim.

 23. Merhaba ben bu linke tıkladım sonra kutuları açtım 4 kişiye WhatsApptan yolladım fakat bu insanlar niye bmyle bir saçmalık yapsınlar ki dedim ve geri attığım linkleri sildim ve siteden çıktım herhangi bir sorun olurmu acaba ?herhangi bir bilgimi fln girmedim zaten chrome bu linki benim için engelledi.

 24. merhaba benim bir arkadaşım kendi telefonuyla yapmış en sonda benim numaramı vermiş ama bana gelen onay kodunu söylemedim benim paycell ödemede kapalı zaten mesajda öyle yazıyor.kendi telefonumlada hiç o siteye girmedim acaba benim telefona virüs bulaşırmı veya bir sıkıntı yaşarmıyım

 25. Merhaba ben linke girdim başta trendyolu beğendinizmi sorularını direk geçtım ip adresi alınıyor dedi sonra paylaşma yeri geldi fake grup açıp %100 ettim sonra gerçekmi diye araştırayım dedim bu siteye geldim acaba bişe olurmu ?

 26. merhaba benim bi arkadasım yapmış kendi telefonundan ve en sonda benim numaramı girmiş bana onay kodu geldi ama söylemedim onay kodunu paycell ödemem kapalı zaten kendi telefonumla hiç girmedim o siteye ben bir sıkıntı yaşarmıyım veya telefona virüs bulaşmışmıdır

 27. merhaba benim bi arkadasım yapmış benim numaramı vermiş bana paycellden mesaj geldi onay kodu söylemedim onay kodunu bide payceel ödeme kapalı zaten diyor ben kendi telefonumla felanda hiç girmedim bi sıkıntı olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.