Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme Yöntemi ✔️ 2023

Tiktok yabancı videoları görüntüleme, yalnızca kendi diline ait videoları görüntülemek istemeyen kullanıcıların uygulamak istediği bir işlemdir. Farklı dil ve ülke mensubu kullanıcıların da üretmiş olduğu videoları görüntülemek adına sıklıkla tercih edilmektedir.

Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme
Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme

Dünyanın geneline bakıldığında hizmet sunan tüm firmaların etkileşimi yükseltmek adına kullanıcıların ilgi alanlarını dikkate aldığı gözlenmektedir. Sosyal medya platformları da aynı şekilde hizmet vermektedir. Kullanıcılarının ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik önerilerde bulunarak daha fazla etkileşim sağlamayı hedeflemektedir.

Böylelikle kullanıcılar platformlar üzerinde daha fazla vakit geçirmekte ve platform üreticilerinin hedefledikleri şekilde yükselebilmelerini sağlamaktadır. Tiktok da bu duruma uygun olarak davranmakta ve kullanıcıların dil ve ülke kriterlerine bağlı olarak video önerilerinde bulunmaktadır. Fakat bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız olarak Tiktok yabancı videoları görüntüleme isteğine kapılmaktadır. Ve bu doğrultuda da nasıl bir adım atılması gerektiğini araştırmaktadır.

Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme

Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme – 1. Yöntem

Cep telefonunu ve sosyal medyayı sıklıkla kullanan, boş vakitlerini burada değerlendiren kullanıcılar için farklı özellikler ve farklı içeriklerin görüntülenebilmesi son derece önemli olmaktadır. Buralarda geçirilen süreye de bağlı olmak üzere içerikler yetersiz gelebilmektedir.

Böyle bir durumda da farklı kültürlere yönelik olarak sunulan içeriklerin görüntülenebilmesi istenmektedir. Bu isteğin karşılığını almak adına Tiktok uygulaması üzerinden uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

  • Tiktok yabancı videoları görüntüleme işlemini yapmak istediğiniz telefondan Tiktok uygulamasına giriniz.
  • Kullanmakta olduğunuz hesaba giriş yapınız.
  • Giriş işleminden sonra görüntülenen ana ekranın sağ kısmında bulunan “Ben” butonuna tıklayınız.
  • Tıkladıktan sonra profil sayfanız karşınıza gelecektir. Sayfanın sağ üst kısmındaki üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Hesabınızla ilgili çeşitli değişiklikler yapabileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa içerisinde bulunan “İçerik tercihleri” seçeneğine tıklayınız.
  • Hemen ardından ise “Video dilleri” seçeneğine tıklayınız.
  • Öneriler vasıtasıyla görüntülemekte olduğunuz videoların dil tercihleri görüntülenecektir. “Dil Ekleme” isimli seçeneğe tıklayınız.
  • Karşınıza gelen diller arasından size uygun olanları seçerek “Tamam” butonuna tıklayınız.
TikTok

İlgini Çekebilir: En iyi instagram Video İndirme Uygulamaları

Dil tercihlerinizi yaptıktan sonra karşınıza çıkan video önerilerinde değişimler yaşandığını göreceksiniz. Kendi dilinize oranla daha düşük sayıda öneri sunulacaktır. Sunulan öneriler izleme oranınıza göre zaman içerisinde daha da genişleyecektir.

Video önerileri içerisinde sunulan yabancı videolardan rahatsızlık duymanız durumunda ise yine aynı adımları uygulayarak dil tercihlerinizde değişiklik yapabilmeniz mümkündür.

Tiktok Yabancı Videoları Görüntüleme – 2. Yöntem

Yalnızca kendi ülkesinde ve dilinde üretilen video içeriklerini izlemek istemeyen kullanıcılar için alternatif bir yöntem daha bulunmaktadır. İlk olarak sunulan yöntemden yeterince verim almadığını düşünen kullanıcılar bu yöntemi tercih edebilmektedir. Bunun için yapılması gereken oldukça basittir.

TikTok

Tiktok, diğer tüm platformlarda olduğu gibi kullanıcının kullanım tercihlerine bağlı olarak öneriler sunmaktadır. Kullanıcının dili ve ülkesi farklı olsa bile izlemiş ve beğenmiş olduğu videolar, yeni video önerilerinde dikkate alınan hususlardan biri olmaktadır.

Bu sebeple Tiktok yabancı videoları görebilmek için yabancı hesapların takip edilmesi gerekmektedir. Eğer bir kullanıcı yabancı hesapları takip eder ve sürekli olarak onların videolarını izlerse, yeni önerilecek olan videolar da yabancı kaynaklı videolar olur. Böylelikle kullanıcı farklı ülkelerin ve kültürlerin üretmiş olduğu video içeriklerini de görüntüleyebilir.

Daha fazla TikTok içeriği;

Yorum yapın