En iyi 20 TV Markası ✔️ 2023 (Televizyon Markaları)

Hemen her evde bulunan bir elektronik eşya olan televizyonların üreticileri arasında kıyasıya mücadele bulunuyor. En iyi 20 TV Markası hakkında pek çok detay vereceğimiz bu içerikte televizyon markaları ile ilgili bir dizi bilgiye ulaşacaksınız. Sizler için hazırladığımız en iyi 20 televizyon markasını listelemeye başlayalım…

En iyi 20 TV Markası

En iyi 20 TV Markası

Hemen herkesin evinde olmazsa olmaz eşyalardan birisi de televizyonlardır. İnternet kullanımı ile azalan bir kullanımı olsa da televizyon kullanıcıları için televizyonlar halen vazgeçilmez bir eşya.

Evimizin baş köşesinde duran bu aygıtların üreticileri de oldukça önemli bir konu. Pek çok televizyon markası bulunsa da bizler sizin için en çok tercih edilen, en çok gördüğümüz, en çok bildiğimiz ve en iyi TV markalarını listeledik.

1. Samsung

Tüm dünyada ve ülkemizde büyük pazarı olan Samsung pek çok ürün çeşidinin yanı sıra Televizyon üretimi konusunda da oldukça başarılı. Malzeme ve görüntü kalitesi bakımından en çok tercih edilen televizyon markalarından biri olmayı yıllar içerisinde başarmış.

Türkiye’de iyi bir televizyon almak istediğinizde en iyi tv markalarından biri Samsung’dur.

Samsung TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

2. LG

Küresel bir şirket olan LG, televizyon pazarında oldukça güçlü bir marka. Ürettiği televizyon ve monitörlerin kalitesi oldukça met ediliyor. Üst segment televizyonlarında oldukça kaliteli görüntü veren modellerini kesinlikle incelemek gerekiyor.

LG, pazardaki en iyi tv markalarından biridir. Yeni modeller çıkarmaya devam etmektedir.

LG TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

3. Philips

Dünyadaki en büyük elektronik şirketlerinden biri olan Philips, 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Pek çoğumuzun yakından tanıdığı bu markanın üretmiş olduğu televizyonları piyasada bulmak oldukça kolay.

Üstün teknolojiye sahip televizyonlar üreten Philips’in tv ürünlerini incelemeden televizyon almaya karar vermemek gerekiyor.

Philips TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

4. Sony

Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden bir diğeri olan Sony, pek çok teknolojik ürünün yanı sıra televizyon üretimi konusunda da sektörün devleri arasında yer alıyor. Görüntüleme sistemlerindeki başarılarını sektöre kabul ettiren Sony, en iyi tv markaları arasında olmaya uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor.

Sony TV modellerini burada bulabilirsiniz.

5. Vestel

Türkiye’nin elektronik markası olan Vestel de en iyi tv markaları arasında yer alıyor. Özellikle ülkemizde oldukça büyük bir pazara payına sahip olan Vestel, ürettiği son teknoloji televizyonlar ile kullanıcılarının büyük bölümünü memnun etmeyi başarıyor.

Vestel, ürettiği televizyonları ve diğer teknolojileri yurt dışına ihraç ederek dünya pazarına açılmayı da ihmal etmiyor. Yerli firması olma sebebi ile garanti ve teknik servis konusunda ilk elden çözüm ürettiği için bu konuda rakiplerinden bir adım önde gibi göründüğünü söylemekte fayda var.

Vestel TV modellerini burada bulabilirsiniz.

6. Toshiba

Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden biri de Toshiba’dır. Pek çoğumuzun adını mutlaka duymuş olduğu bu marka televizyon üretimi konusunda da oldukça başarılı.

En son teknolojiyi televizyonlara uyarlayan bu markanın ürünlerini incelemeden televizyon almaya karar vermeyin.

Toshiba TV modellerini burada bulabilirsiniz.

7. Grundig

Eski ve köklü bir elektronik şirketi olan Grundig, tarih boyunca pek çok elektronik ürün üretmiştir. Bu ürünlerden bazıları radyo ve benzeri ürünlerdi. Günümüzde televizyon üretimi de yapan markanın pazardaki payı göz ardı edilecek gibi değil.

Piyasada 40’tan fazla televizyon modeli bulunan bu tv markasının ürünlerini incelemeden televizyon almayın.

Grundig TV modellerini burada bulabilirsiniz.

8. TCL

Yakın zamanda Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan TCL’in 4K ve Full HD pek çok televizyonu bulunuyor. Rekabete sonradan katılan bu markanın ürünleri, üstün özellikleri uygun fiyata sağlıyor gibi görünüyor.

Uzun kullanım yorumları henüz oluşmamış olan bu tv markasının ürünlerine göz atmakta fayda var.

TCL TV modellerini burada bulabilirsiniz.

9. Arçelik

Türkiye’nin elektronik şirketlerinden biri olan Arçelik, pek çok teknolojinin yanı sıra televizyon üretiminde de Türkiye’nin önde gelen tv markaları arasında yer alıyor.

Pazarda 60’dan fazla televizyon modeli bulunan bu tv markasının ürünlerini görmeden televizyon almaya karar vermeyin.

Arçelik TV modellerini burada bulabilirsiniz.

10. Beko

Beyaz eşya ve elektronik üretimi konusunda Türkiye’nin en başarılı markalarından biri olan Beko, dünyaya açılmış bir marka. Televizyon üretimi konusunda da oldukça başarılı olan Beko, piyasada bulunan 60 dan fazla televizyon modeli ile piyasadaki en iyi tv markaları arasında yer almayı başarıyor.

Televizyon almaya karar vermeden önce Beko markasının tv ürünlerini mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Beko TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

11. Regal

Türkiye merkezli elektronik şirketlerinden biri olan Regal, Türkiye’de oldukça büyük bir pazar payına sahip. Pek çok eski televizyon kullanıcısının yakından tanıdığı bu markanın zamana ayak uydurup yeni televizyon teknolojilerine yatırım yaptığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Pazarda 30’dan fazla televizyon modeli bulunan Regal markasının ürünlerini mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

REGAL TV modellerini burada bulabilirsiniz.

12. Sunny

Piyasada uygun fiyatlı televizyon denince ilk akla gelen markalardan biri Sunny’dir. Eski VCD ve DVD playerların yanı sıra televizyon ürünleri ile hemen her eve girmeyi başarmış olan bu markanın 30 civarında televizyon modeli bulunuyor.

Televizyon almaya karar verdiğinizde Sunny markasının tv ürünlerini de mutlaka incelemenizi öneririz.

Sunny TV modellerini burada bulabilirsiniz.

13. Telefunken

Siemens & Halske ve Allgemeine Elektrizitäts-Gesellschaft’ın ortak girişimi olarak Almanya’da ortaya çıkan Telefunken markası, televizyon markaları listelerine her zaman girmeyi başarmıştır.

Türkiye’de de faaliyet gösteren bu tv markası 40 kadar televizyon modeline sahip. TV almadan önce incelemeniz gereken markalardan biri olan Telefunken’i ve televizyonlarını mutlaka inceleyin.

Telefunken TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

14. Skytech

Piyasadaki en uygun fiyatlı televizyonlar arasında araştırma yaparken Skytech markasına mutlaka rastlamışsınızdır. Her modeli olmasa da bazı modelleri oldukça uygun olan bu Tv markasının ürünlerini mutlaka incelemek gerekiyor.

Yeni teknolojiyi yeni modellerine adapte ederek ilerleyen bu TV markasının ürünlerini incelemeden TV almayın.

Skytech TV modellerini burada bulabilirsiniz.

15. Awox

Türkiye’nin yerli teknoloji şirketlerinden biri olan Awox 10 civarında televizyon modeline sahip. Bu televizyonları büyük market zincirlerinde kampanyalı fiyatlar ile ara sıra görüyoruz.

Uygun fiyatlı televizyon arayanlar için ideal bir TV markası olan Awox ürünlerini mutlaka inceleyin.

Awox TV modellerini burada bulabilirsiniz.

16. Profilo

Ülkemizde kurulan bir diğer beyaz eşya ve teknoloji firması da Profilo’dur. Yıllardır Türkiye’de beyaz eşya ve elektronik konusunda hizmet veren bu markanın 24’den fazla yenilikçi televizyon modeli bulunuyor.

Piyasada en çok tercih edilen tv markalarından biri olan Profilo’nun TV ürünlerini mutlaka inceleyin.

Profilo TV Modellerini burada bulabilirsiniz.

17. Altus

Türkiye’de en çok bilinen elektronik firmalarından birisi de Altus’tur. 10 dan fazla televizyon modeli bulunan bu markanın televizyonları genellikle uygun fiyatlı olur. Fiyat performans odaklı ürünler üreten Altus televizyonlarını mutlaka inceleyin.

ALTUS TV modellerini burada bulabilirsiniz.

18. Next

Özellikle televizyon, uydu alıcısı, çanak gibi ürünlerde Türkiye’de oldukça büyük bir pazar payına sahip olan Next markası bu gibi listelerde kendisine her zaman yer bulmayı başarıyor.

Yenilikçi 4K televizyon modelleri bulunan bu TV markasının akıllı televizyon üretimi konusunda oldukça büyük çalışmaları bulunuyor. Televizyon almadan önce Next ürünlerini de mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Next TV modellerini burada bulabilirsiniz.

19. Hi-Level

Piyasadaki en uygun fiyatlı televizyon markalarından biri de Hi-Level olarak bilinir. Özellikle A101 ve Bim gibi marketlerde kampanyalı televizyon satan bu markanın ürünlerini özellikle uygun fiyat odaklı düşünen ziyaretçilerimizin incelemesini öneriyoruz.

Hi Level TV modellerini burada bulabilirsiniz.

20. Woon

Sunny’nin alt kuruluşu olan Woon markası da Türkiye’deki en çok satış yapan TV markalarından biridir.

Uygun fiyatlı televizyon modelleri üreten bu markanın TV ürünlerini mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Woon TV modellerini burada bulabilirsiniz.

TV Ölçüleri: TV Ekran Boyutları (inç) ✔️

Önerilen İçerik

En iyi 20 TV Markası ile ilgili sıkça sorulan sorular

En iyi 20 TV Markası

Televizyonlar hakkında pek çok soru bulunur. Bu soruların bazıları sizin aklınızdaki bir soru olabilir. Aklınızdaki bir soruya çok benzeyebilir ya da bu soruların yanıtları size bir nebze de olsa fayda sağlayabilir. Bu sebeple sizler için en çok aldığımız soruları bu alanda yanıtlıyoruz.

En iyi televizyon markası (Yorumlar)

En iyi televizyon markası pek çok kişiye ve kritere göre değişiklik gösterir. En üst düzey televizyonları genellikle Samsung, LG ve benzeri markalar üretmektedir. Bütçe konusunda sorun olmadığı durumlarda Samsung, LG, Sony gibi markaların en yeni ürünleri incelenebilir.

Dünyanın en iyi televizyon markası sıralaması nedir?

Dünyada pek çok televizyon markası bulunur. Bu markaların bir kısmı görüntüleme sistemlerine odaklanmıştır. Alanında uzman olan bu markaların sıralaması şu şekildedir;

 1. Hisense
 2. LG
 3. Samsung
 4. Sony
 5. TCL
 6. Vizio

LG televizyon önerir misiniz? Sağlam mı?

LG televizyon modelleri oldukça tutulmaktadır. Kaliteli malzeme ve iyi görüntü teknolojileri ile LG markası tercih edilebilir bir televizyon markasıdır.

En iyi televizyon markaları ve fiyatları nedir?

Fiyatlar özellikle ülkemizdeki döviz dalgalanmalarına bağlı olarak çok fazla değişiklik göstermektedir. Beğendiğiniz ürünleri üreticilerin kendi web sitelerinde ya da mağazalarında görerek ve inceleyerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.

En iyi 20 TV Markası

Alman malı TV markaları nedir?

Alman malı TV markaları şunlardır;

 • Topas
 • Aurus
 • Alegra
 • Taris
 • Calea

En iyi televizyon fiyatları nedir?

Televizyon fiyatları ülkemizdeki döviz dalgalanmalarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle son zamanlardaki piyasaya bakılırsa televizyon fiyatlarının da yerinde durmadığını görmek mümkün.

Fakat amacınız en iyi televizyonu satın almak ise on binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerektiğini bilmeniz yeterli olacaktır.

Bu listede sizlerle birlikte en iyi 20 TV markası hakkında bazı yeni bilgiler öğrendik. Umarız bu süreçten keyif almışsınızdır. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın