Fatih İnternet Şifresi Olarak Bilinen Okul İnternet Şifreleri

Okullardaki ücretsiz internetin adı Fatih Projesi kapsamında Fatih İnternet olarak biliniyor. Bu internetin şifresi ise pek çok öğrenci tarafından araştırılıyor ve merak ediliyor. Okul internet şifresi olarak bildiğimiz Fatih internet şifresi 2023 yılında en güncel hali ile bu içerikte sizleri bekliyor!

İlk olarak Fatih internet şifresi olarak bilinen okul internet şifreleri hakkında bazı ek bilgilere yer vereceğiz. Sonrasında ise okuldaki interneti kullanmak için kullanacağınız şifreleri paylaşacağız.

Fatih Projesi İnterneti ile Hangi Sitelere Girilir?

Web’de yer alan neredeyse tüm güvenli sitelere Fatih projesinin interneti ile girebilirsiniz. Okuldaki internetlerin güvenlik ayarları resmi kurumlar ya da şirketler tarafından yapıldığı için normal internete göre daha güvenli olabilir. En azından öyle olması gerekir. Eğer bir site yasaklı değil ise okul interneti ile açılır.

Fatih Projesi İnterneti ile Hangi Sitelere Girilir?

Yasaklı siteler genel olarak engellenmiş olabilir. Türkiye genelinde engellenen siteler ve okul internetine özel olarak engellenmiş siteler Fatih Projesi internetinde açılmazlar.

Okul İnterneti Güvenli İnternet Midir?

Okul İnterneti Güvenli İnternet Midir?

Yukarıdaki sebeplerden dolayı okul interneti güvenlidir denilebilir. Yine de tam koruma için öğrencilerin güvenli internet kavramını bilmeleri gerekebilir. Fatih projesindeki okul interneti ön ayarları yapılmış ve güvenlik önlemleri alınmış bir internettir.

Okul İnternetine Nasıl Bağlanabilirim?

Okul İnternetine Nasıl Bağlanabilirim?

Telefon ya da tabletten Fatih projesi WiFi şifresini girerek okul internetine bağlanabilirsiniz. Bunu yapmak sıradan bir internete bağlanmak kadar kolaydır. Sadece Fatih Wifi okul şifresini bilmeniz gerekiyor. Bu içeriği ise bu sebeple size hazırlıyoruz. Sıra geldi Okul İnterneti Şifresi – Fatih İnternet Şifresi nedir sorusuna yanıt vermeye…

Okul İnterneti Şifresi – Fatih İnternet Şifresi 2023

Okulun internet şifresini biliyorsanız telefon, tablet ya da bilgisayarınızın kablosuz ağ ayarlarına giriş yaparak aşağıdaki şifreleri okulunuzun internet ağına yazarak ağa katılabilir, internete girebilirsiniz.

Bu şifreler okul internet şifresi olarak bilinir ve Fatih projesi interneti (WiFi) için kullanılır. Şifreler sürekli değişmektedir ve güncellenmektedir. Bu sebeple bu sayfayı sık sık ziyaret etmeniz ve yorum yaparak şifrelerin güncellik durumunu bildirmeniz gerekebilir.

Okuldaki Fatih İnterneti için DNS Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Okul ortamında erişmek isteyebileceğiniz tüm eğitim sitelerine kullandığınız mevcut DNS servisi ile erişemiyor olabilirsiniz. Cihazınızın DNS ayarlarını varsayılan olarak ayarladığınızda Fatih projesi için en uygun DNS ayarlarını uygulamış olursunuz.

Eğer DNS kaynaklı farklı sorunlar yaşıyorsanız kullandığınız cihazların DNS ayarlarını yapılandırmak isteyebilirsiniz. Bu ayarlar sırasında ise DNS hizmetlerini kullanmanız gerekebilir.

Fatih İnternet Şifresi Olarak Bilinen Okul İnternet Şifresi
Fatih İnternet Şifresi Olarak Bilinen Okul İnternet Şifresi

DNS konusunda daha fazla bilgi almak için bu başlıkları inceleyin:

Okul İnternetinden Yasaklı Sitelere Girilir Mi?

Okulda yasaklı sitelere girmek güvenli değildir. Bu yüzden resmi kurum ve kuruluşlar tarafından böyle bir koruma eklenmiştir. Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş için 10 Program ve Yasaklı Sitelere Giriş Yapma Yöntemleri başlıklarında detaylandırıldığı şekilde yasaklı sitelere girilmesi bir şekilde mümkün olabilir. Fakat bu okul ortamında okul interneti kullanılarak yapılmaması gereken bir eylemdir. Tespiti halinde idari işlem uygulanabilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın