Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone internet erişimi yok Wi-Fi sorunu kesin çözüm

iPhone internet erişimi yok Wi-Fi sorunu kesin çözüm

0

iPhone internet erişimi yok uyarısı son zamanlarda en çok görülen sorunlardandır. Bu sorunu nasıl çözeceğinizi hemen anlatalım…

iPhone internet erişimi yok sorunu nasıl çözülür?

iphone internet erişimi yok sorunu
iphone internet erişimi yok sorunu
  • Modeminizi yeniden başlatın ve yeniden bağlanmayı deneyin. Bu hata en çok modemin ip yapılandırmasının sağlıklı olmamasından kaynaklanır. Bu yüzden modeme bağlanan ve bağlanacak olan cihazların ip adresleri yeniden yapılandırılmalıdır.
  • Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın. Bunun için Ayarlar>Genel>Sıfırla(en altta)>Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyin ve ağ ayarlarını sıfırlayın. Daha sonra telefon yeniden başladığında wi-fi ağına yeniden katılmayı deneyin.
  • Yukarıdaki iki çözüm işe yaramaz ise başka bir cihaz ile aynı wi-fi ağına bağlanmayı deneyin ve wi-fi ağında sorun olup olmadığını öğrenin.
  • Eğer wi-fi ağında sorun yok ise iPhone cihazınızın en son sürüm iOS işletim sistemine sahip olup olmadığını öğrenin. Eğer güncelleme var ise güncelleme yapın ve wi-fi bağlantı sorununun giderilip giderilmediğine bakın.
  • Eğer wi-fi ağında sorun var ise modeminiz ve internet ayarlarınız için yardım alın yada müdahalede bulunun.

Yukarıdaki maddelerin her biri en az birere kere sonuç aldığım çözümlerdir. Bu yöntemler ile birlikte iphone wifi sorununa çözüm buldum. İlk madde ile en çok iphone cihazında wifi sorunu çözdüğümü söyleyebilirim. iPhone internet erişimi yok hatasının çözümü yukarıdaki maddeler ile mümkün. Lütfen anlatıma bağlı kalın ve sorunun giderilmemesi durumunda yorum yapın, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız…

iPhone wifi sorunu ile ilgili sıkça sorulan sorular;

iPhone wifi bağlanıyor ama internet yok?

Yazının içerisinde belirttiğim gibi modem ve internetinizde sorun olmadığından emin olduktan sonra güncelleme, ağ ayarları sıfırlama ve cihazı yeniden başlatma gibi işlemleri sırası ile yapın.

iPhone güvenli olmayan ağ nedir?

Bağlanmaya çalıştığınız internet şifre türünü WPA-2 olarak yapılandırın. Tahmin edilmesi kolay şifreleme türleri iphone wifi güvenlik önerisi ve güvenli olmayan ağ şeklinde uyarılara sebep olur. Bu uyarının sebebi bağlanmak istediğiniz wi-fi ağının şifreleme türünün WPA-2 olmamasıdır. Bu sorunu çözmek için internet şifreleme türünüzü WPA-2 yapınız. Konu hakkındaki detaylı bilgiyi iPhone wifi güvenlik önerisi sorunu nasıl çözülür adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!