Ana sayfa Mobil Cihazlar iPhone WiFi Sorunu

iPhone WiFi Sorunu

0

iPhone WiFi Sorunu son zamanlarda Apple kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi olmuştur. iOS 12 ile gelen WiFi iyileştirmeleri modem ile telefon arasındaki kablosuz bağlantıyı sürekli olarak kesmekte, kapatılan wifi’nin yeniden açılmasını sağlamakta ve tutarsız bir wifi deneyimi yaşatmaktadır. Bu yazıda iphone wifi sorunu ve kilit ekranı wifi kapanıyor gibi sorunların çözümlerini üreteceğiz…

iPhone WiFi Sorunu

iphone wifi sorunu
iPhone Wifi Sorunu

iPhone WiFi Sorununu çözmek için öncelikle sorunun tam olarak ne olduğunu anlamamız gerekiyor. iPhone wifi sorunları başlıca şöyledir;

  • WiFi Adaptöründen kaynaklanan sorunlar
  • iOS’dan kaynaklanan sorunlar
  • Modemden kaynaklanan sorunlar
  • Geçici wifi sorunları
iphone wifi sorunu

WiFi Adaptöründen kaynaklanan sorunlar

iPhone wifi sorunu genellikle wifi adaptöründeki arızadan kaynaklanır. WiFi adaptörünün çeşitli sebeplerle arızalanması wifi sorununa yol açabilir. Eğer telefonunuz hiç bir wifi aygıtına bağlanmıyor ise muhtemelen wifi adaptörünüzde sorun vardır. Yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için  farklı modemlere bağlanmayı deneyin. 

iOS 10.3 Yayınlandı ! işte yenilikler ve uyarılar !
iOS 10.3 

iOS’dan kaynaklanan sorunlar

WiFi sorunu bazen de iOS ile alakalı sebeplerle ortaya çıkar. Eğer iPhone’unuz hiç bir modeme bağlanmıyor ise telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatma sorununuzu çözmezse Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyerek Ağ Ayarlarını sıfırlayın. Bu işlem çoğunlukla wifi sorunlarını çözmektedir. Eğer modeme başkaları sorunsuz bağlanabiliyor ama siz bağlanamıyorsanız ve tüm çözüm önerilerini denediğiniz halde sorun devam ediyorsa telefonunuzu servise göndermenizde fayda var. Büyük olasılık ile wifi adaptörünüz bozulmuştur. 

Modemden Kaynaklanan Sorunlar

modem wifi

Bazı durumlarda ise modeme başkalarının da bağlanamadığını görebilirsiniz. Bu durumda sorunun modemden kaynaklı olduğu anlaşılır. Modemin wifi özelliği her ne sebepten çalışmıyor ise bu durumu düzeltmenin yollarını arayın. 

 

Geçici WiFi Sorunları

iphone wifi sorunu

Nadiren de olsa donanım, yazılım ya da modem arızaları geçici olarak baş gösterebilir. Bu durumda geçici olarak wifi bağlantınız kopabilir. Böyle durumlarda WiFi açıp kapatmak çözüm olabilir. Modemi yeniden başlatmak veya iPhone aygıtınızı yeniden başlatmak çözüm olabilir. 

 

WiFi bağlantısı kurmaya çalışırken Güvenlik Önerisi Sorunu yaşıyorsanız ilgili konuyu okumanızda fayda var. iPhone kilit ekranında wifi kapanıyor ise yukarıdaki çözüm yollarını denemeniz çözüme ulaşmanızın sağlayabilir. Wifi kendi kendine kapanıyor ise yine bu çözümleri uygulayabilirsiniz.

Eğer wifi kapanmıyor ise denetim merkezinden değil ayarlara girip wifi ayarlarından kapatmayı deneyin. iOS 12 sürümünde denetim merkezinden wifi ve bluetooth kapanmıyor sadece bağlantıları kesiliyor. Bu aygıtları kapatmak için ayarlara girip açık konumundan kapalı konumuna getirmeniz gerekir. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!