Kargo Firmaları: Türkiye’nin en iyi 20 Kargo Firması

Türkiye’de gelişmekte olan E-Ticaret sektörünün doğrudan etkilediği bir sektör de kargo sektörü. Tek tuşla sipariş ettiğimiz ürünlerin evimize kadar gelmesini sağlayan kargo firmaları, özellikle pandemi sürecinde tüm Türkiye’nin kargo ihtiyacını gidermeyi başardı. Bu alanda yapılan çeşitli yatırımlar ise kargo sektörünün daha iyi yerlere gelmesini sağlayacak gibi.

Türkiye’de hizmet veren kargo firmaları gün geçtikçe artıyor. Özellikle pazar yeri sitelerinin yeni kargo oluşumları kargo firmalarının sayısını arttırıyor. Bizler de sizin için eski ve yeni kargo firmalarının yer aldığı bu listeyi hazırladık. Ayrıca Türkiye’de hizmet veren kargo firmaları hakkında çeşitli bilgileri yine bu liste içerisinde bulabileceksiniz.

Türkiye’nin En iyi Kargo Firmaları 2023 [Güncellendi]

Türkiye’de hizmet veren bu kargo firmalarının kimisi yerli kimisi ise yabancı kargo firmaları. Bu firmaların bir kısmı sadece yurt içi, kimisi sadece yurt dışı, kimisi ise hem yurtiçi hem de yurtdışı taşıma yapabiliyor. Aşağıdaki kargo firmalarının listesi tamamen rastgele oluşturulmuştur. Herhangi bir sıralama kriteri bulunmamaktadır.

Sendeo (Eski Ay Kargo)

Sendeo (Ay Kargo) - Kargo Firması
Sendeo (Ay Kargo) – Kargo Firması

Sendeo eski adı ile Ay Kargo, 81 ilde 1025 teslimat noktasına sahip olan yerli bir Kargo firmasıdır. Sendeo ile firma gönderilerinizi göndermek için anlaşma yapabilirsiniz. Ayrıca bu kargo firmasının acentesi olabilir, teslimat noktası olarak anlaşabilirsiniz. Yenilikçi bir kargo firması olan Sendeo, yüksek teknoloji kullanarak rakiplerinden farklı hizmet verdiğini iddia ediyor.

Sendeo firması şikayet var sitesinde bu yazı tarihi ile 546 şikayet almış. 295 tanesini çözümlendirmiş ve ortalama 3.9 puana sahip. (5 puan üzerinden)

Git kargo

Git Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Git Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Yeni nesil kargo deneyimi sloganı ile kargo hizmeti veren kargo firması Git kargo, standart teslimat, gün içi teslimat ve VİP teslimat olmak üzere 3 farklı türde teslimat yaptığını iddia ediyor.

Standart teslimat türündeki gönderileri Saat 20.00‘a kadar kabul ediyor ve ertesi gün 19.00‘a kadar teslim ediyor. Firmanın iddiası bu yönde.

Gün içi teslimat türündeki gönderileri saat 13.00‘a kadar kabul ediyor ve bu gönderiyi aynı gün saat 21.00‘a kadar teslim ediyor. Firmanın iddiası bu yönde.

VİP Teslimat türündeki gönderiler ise gün içinde, hafta sonu veya gece işleme alıyorlar. Süreden ve yerden bağımsız olarak VİP kargo imkanı hakkında detaylar için Git kargo firması ile görüşülmesi gerekiyor.

Git Kargonun şikayet var sitesinde 67 şikayeti bulunuyor. 35 şikayeti çözümlendirmiş olan bu kargo firması 3.9 ortalama puana sahip. (5 puan üzerinden)

Kargo Türk

Kargo Türk Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Kargo Türk Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Sıradaki kargo firması Kargo Türk. Kargo Türk, İstanbul içi aynı gün teslimat konusunda oldukça iddialı bir firma. İstanbul içi 4 saat içinde teslimat yaptığını iddia ediyor olması dikkat çekici. Bu hizmet şimdilik sadece İstanbul içi geçerli.

Kargo Türk’ün Hemen Gelsin adında özel bir kargo – paket getirme, kurye hizmeti bulunuyor. Bu hizmet sayesinde alacağınız herhangi bir ürünü Hemen Gelsin ile satın aldığınızda, Kargo Türk ekibi size bu siparişi temin ediyor ve ulaştırıyor. Bir nevi getir hizmeti gibi. Ayrıca Kargo Türk, acente olmanız için bir imkan sağlıyor. Diğer yandan bu firma ile adresinize kurye çağırıp paketinizi doğrudan adresinizden gönderebiliyorsunuz.

Kargo Türk şikayet var sitesi üzerinde 52 adet şikayet almış ve bunların 3 tanesini çözümlemiş. Firmanın ortalama puanı ise 1.6. (5 puan üzerinden)

Iyi kargo

İyi Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
İyi Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

İyi Kargo, 34 ilde teslimat noktası bulunan ve gelişmekte olan bir kargo firması. Bu kargo firması ayrıca alibaba, n11, aktüel ofis, gitti gidiyor, minik terzi, akakçe, morhipo ve STF kargo ile iş ortağı.

İyi Kargo Yurtiçi ve yurtdışı gönderi kabul ediyor. Acente, esnaf kurye ve teslimat noktası olmak için firma ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

İyi kargo firmasının şikayet var sitesi üzerindeki toplam şikayet sayısı 9. Bu şikayetlerden 2 tanesini çözüme kavuşturmuşlar. Ortalama puanları yeterli oylama olmadığı için oluşmamış.

Ups kargo

UPS Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
UPS Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

UPS Kargo Türkiye’de en çok tercih edilen ve en iyi kargo firmaları arasında gösterilen firmalardan biridir. Açılımı United Parcel Service olan UPS, United Parcel Service of Amarica Inc. iştirakidir. 100 yılı aşkın süredir hizmet veren bu kargo firmasının tüm şehirlerimizde şubesi ve hizmeti bulunuyor.

Yurtiçi ve yurtdışı kargo gönderimi yapan UPS, kurye istemenize olanak sağlayan kargo firmalarından biri.

UPS kargo, şikayet var sitesi üzerinde 14.847 şikayet almış ve bunlardan 937 tanesini çözüme kavuşturmuş. 1.7 ortalama puana sahip olan bu kargo firması aktif olan şikayet konularını son zamanlarda hızla çözüme kavuşturmuş görünüyor.

Ptt kargo

PTT Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
PTT Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Türkiye’nin resmi kargo firması olan PTT kargo pek çok açıdan rakiplerinden farklı bir kargo firması. Özellikle özel paketleri taşımadaki yasal düzenlemeler nedeni ile ilk tercih sebeplerinden biri olan PTT kargo’nun kargo hacmi bir hayli büyük.

Türkiye’de en çok tercih edilen, fakat en çok eleştiri alan kargolardan bir tanesi PTT kargo. Pazar yeri müşterileri başta olmak üzere pek çok alıcı, PTT kargonun kargoyu geç getirdiğinden şikayetçi. Ayrıca yurt dışından gelen paketler (aliexpress gibi) anlaşmalı olarak PTT kargo ile gelmek durumunda. 5 Günde Çin’den gelen paketin 15 – 30 gün PTT kargo’da beklemesi ve bir ayda teslim edilmemesi durumu oldukça sık yaşanıyor.

PTT kargo, şikayet var sitesi üzerinde 20.933 şikayet almış ve bunların 1.180 tanesini çözüme kavuşturmuş. Bu kargo firmasının ortalama puanı ise 1.8. (5 puan üzerinden)

Yurtiçi kargo

Yurtiçi Kargo - Türkiye'nin en çok tercih edilen kargo firmalarından biri
Yurtiçi Kargo – Türkiye’nin en çok tercih edilen kargo firmalarından biri

Yurtiçi Kargo, Türkiyenin en çok tercih edilen kargo firmalarından biridir. Dağıtım hızı diğerlerine nazaran biraz daha iyi olsa da bu durum şubeden şubeye değişiklik göstermektedir.

Yurtiçi Kargo, pazar yeri siteleri ve e-ticaret altyapıları ile entegre olabilecek teknolojiye sahiptir. Bu sayede otomatik kargo takibi imkanı sunar. Eğer bir e-ticaret projeniz var ise kargo firması olarak Yurtiçi kargo şartlarını incelemeniz tavsiye edilir.

Sektördeki tecrübesi ve Türkiye genelindeki şube sayısı ile rakiplerine karşı üstünlük elde eden bu kargo firması şikayet var sitesi üzerinde 13.853 şikayet almış ve bu şikayetlerin 5.603 tanesini çözümlemiş. Ayrıca 3.7 puan almayı başarmış. (5 puan üzerinden)

Sürat kargo

Sürat Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Sürat Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Türkiye’de en çok kullanılan ve tercih edilen kargo firmalarından bir tanesi de Sürat Kargo‘dur. Sürat Kargo’nun genel hizmetleri; Sürat global, Sürat gönder-al, Sürat Tahsilatlı, Sürat kredili kargo, Sürat bilgilendirme ve Sürat ambalaj olarak listelenebilir. Hizmetlerin detaylarına ise Sürat Kargo’nun resmi web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sürat Kargo, Türkiye’de en çok tercih edilen firmalardan olması sebebi ile pek çok e-ticaret altyapısı ve pazar yeri ile entegre olabiliyor. Bu kargo firması şikayet var sitesi üzerinde 18.052 şikayet almış ve bu şikayetlerin 7.909 tanesini çözüme kavuşturmuş. Ortalama 3.7 puan ile şikayet çözümlemeye devam ediyor.

Aras kargo

Aras Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Aras Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Bir diğer popüler kargo firması olan Aras Kargo, Türkiye’de pek çok işletmenin, kurumun, şirketin ve bireyin ilk tercih ettiği kargo firmalarından biri.

Aras Kargo, şikayet var sitesi üzerinde 39.753 şikayet almış ve bu şikayetlerin 5.383 tanesini çözüme kavuşturmuştur. Ayrıca 2.3 ortalama puan almayı başarmıştır. (5 Puan üzerinden)

Mng kargo

Mng Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Mng Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

MNG Kargo, bir önceki kargo firması gibi oldukça popüler ve hemen hepimizin bildiği, sıklıkla tercih ettiğimiz ya da tercih etmek zorunda kaldığımız bir kargo firması. Standart bir kargo firması olmamak için güncel teknoloji, entegrasyon sistemleri ve altyapılar kullanan MNG kargo, yenilikçi kampanya fırsatları ile öne çıkıyor. (Örn. Youthall)

MNG kargo Garanti BBVA POS Kobi Kampanyası, PAYTR üye iş yerlerine özel MNG Kargo kampanyası, Ekvator Enerji Kampanyası, PAYTR Kampanyası, Visa Kart Kampanyası, Yöresel Kampanyalar, Barınak Kampanyası, Kobi Vitamin ile Kobi’lere Destek kampanyası, TEB üyelerine özel indirim kampanyası, Eğitime Destek Kampanyası, Türk Telekom Bireysel Kampanyası ve Banabak Kampanyası gibi pek çok kampanya sunmaktadır. (Detaylarına web siteleri üzerinden erişebilirsiniz.)

MNG Kargo, şikayet var sitesi üzerinde 29.949 şikayet almış ve bu şikayetlerin 8.605 tanesini çözümlemeyi başarmış. Ayrıca site üzerinde 2.9 ortalama puana sahip. (5 Puan üzerinden ortalama)

Fillo kargo

Fillo Lojistik Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Fillo Lojistik Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Fillo Logistics, (fillo kargo ya da fillo lojistik) 1998 yılında hayata geçmiş bir kargo projesi. 2003 yılında Aras Holding bünyesine giren Fillo, 2013 yılında yine Aras Holding‘in bünyesinde olan Aras Logistics bünyesine girmiş ve adını Fillo Lojistik olarak değiştirmiştir.

Fillo Lojistik, 800 personel, 3 nakliye ofisi, 27 crossdock, günlük 7000 teslimat noktası ve 8.000 m3‘lük parsiyel sevkiyat kapasitesi ile 81 ilde yaygın dağıtım ağına sahip bir kargo firması.

Bu kargo firmasının hizmetleri ise şu şekilde:

 • Ülke genelinde parsiyel dağıtım
 • AVM – Perakende lojistiği
 • Şehir içi- şehirler arası dedike dağıtım
 • Yurtiçi karayolu nakliye
 • Özel Projeler
 • Fillo XL Dağıtım
 • Bilişim & elektronik
 • E-Ticaret
 • Gıda
 • Yapı & inşaat
 • Promosyon

Fillo Lojistik firmasının şikayet var sitesi üzerinde 6 şikayeti bulunuyor. Bu şikayetlerin 1 tanesine çözüm üretmiş görünüyorlar. Yeterli değerlendirme olmadığı için ortalama puanları oluşmamış.

Tnt kargo

TNT Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
TNT Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

TNT, 200 den fazla ülkede faaliyet gösteren oldukça büyük ve köklü bir kargo firmasıdır. yurtiçi gönderiler, Türkiye’den ihracat ve Türkiye’ye ithalat durumlarında TNT tercih edilebilir. Firmanın sektörde +70 yıl tecrübesi bulunmaktadır. Eğer sık sık gönderim yapıyorsanız size özel indirim fırsatlarından da yararlanabilmenize olanak sağlanıyor.

TNT ile kapıdan kapıya paket, koli ya da belge gönderilebiliyor. Ağır hava kargo gönderileri ve ağır palet gibi gönderimler de TNT ile mümkün. Kargoculuğu profesyonel hali olan TNT, önemli kargo ve gönderilerde tercih edilmesi gereken ciddi firmalardan biri.

TNT Express için şikayet var sitesinde 89 şikayet kaydı açılmış ve bunlardan 2 tanesi çözüme kavuşturulmuş. Bu kargo firması şikayet var üzerinde ortalama 1.3 puan almış. (5 puan üzerinden ortalama değer)

DHL kargo

DHL Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
DHL Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

DHL, kargo hizmetinin yanı sıra depolama, taşıma ve dağıtım, entegre lojistik, gümrük, güvenlik ve sigorta, çevre dostu lojistik ve görünürlük ve risk yönetimi gibi alanlarda da hizmet veren köklü bir firmadır. Büyük işletmeler için entegre navlun lojistiği hizmeti de vermektedir.

DHL ile belgeler ve koliler, paletler, konteynerler ve diğer kargolar, kurumsala yönelik doğrudan posta gibi gönderi türleri için hizmet anlaşması yapabilirsiniz.

DHL kargo için şikayet var sitesi üzerinde 319 şikayet kaydı oluşturulmuş. Bu şikayetlerin 20 tanesi çözüme kavuşturulmuş. Kargo firmasının ortalama puanı ise 5 üzerinden 1.7.

Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Kuehne+Nagel Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Kuehne + Nagel Schindellehi, İsviçre merkezli bir küresel taşımacılık lojistik şirketidir. Türkiye de dahil olmak üzere 100’den fazla ülkede 1300’den fazla ofisi bulunan bu kargo firması 78.000’den fazla personele sahip. Dünya genelinde oldukça tanınan bu kargo firmasının Türkiye’deki operasyonu da oldukça başarılı.

Kolay bozulabilir ve soğutulmuş ürün lojistiği, ilaç ve medikal lojistiği, deniz taşımacılığı Reefer lojistiği gibi alanlarda hizmet veren firma, bu hizmetler için anlık fiyat teklifi almanıza yarayan online servise de sahiptir.

Kuehne + Nagel firması ağırlıklı olarak yurt dışı gönderileri için faaliyet gösterdiği için şikayet var sitesi üzerinde sadece 4 şikayet almış ve bunların 1 tanesini çözümlendirmeyi başarmış. Henüz yeterli oylama olmadığı için ise ortalama puanı oluşmamış.

Kolay gelsin

Kolay Gelsin Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Kolay Gelsin Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Kolay Gelsin, E-Ticaret odaklı taşımacılık sektöründe yenilikçi ve inovatif çözümler sunmak üzere 2018 yılında kurulmuş bir kargo firmasıdır.

Maksimum 30 kilograma kadar gönderi taşıyan bu kargo firması tamamen e-ticaret odaklı çalışıyor. Genellikle Amazon gönderilerini taşıyan firma, şikayet var sitesi üzerinde 637 şikayet almış ve bu şikayetlerin 232 tanesini çözüme kavuşturarak 3.6 puan elde etmeyi başarmış. (5 Puan üzerinden ortalama değer)

Trendyol Express

Trendyol Express Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Trendyol Express Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Trendyol Pazaryeri‘nin kargo dağıtım organizasyonu olan Trendyol Express, Trendyol gönderilerini avantajlı fiyatlarla taşıyor. Trendyol hepimizin bildiği bir pazar yeri sitesi. Bu denli büyük bir oluşumun kendi kargolarını taşıması fikri 2018 yılında ortaya çıkmış ve hayata geçmiş. O gün bu gündür Trendyol satıcıları arasında en çok tercih edilen kargo firmaları arasına girmiştir.

Her şehirde taşıyıcısı olan Trendyol Express, anlaşmalı kuryeleri ile Türkiye’nin dört bir yanında oldukça hızlı şekilde dağıtım ağına sahip oldu. Bu kadar dağıtım ağına bu kadar hızlı sahip olmasının en temel sebeplerinden biri kuryeler ve taşıyıcılar ile komisyonlu şekilde anlaşması. Trendyol Express aynı zamanda 1 milyondan fazla Trendyol satıcısına özel avantajlı fiyatlar ile kargo hizmeti sağlıyor.

Trendyol Express şikayet var sitesi üzerinde 4.445 şikayet almış ve bu şikayetlerin 337 tanesini çözüme kavuşturmuş. Firmanın site üzerindeki puanı ise 5 üzerinden 1.9 olarak güncellenmiş.

Hepsijet

HepsiJET Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
HepsiJET Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Hepsijet ise Trendyol Express gibi bir pazar yeri kargo firması. HepsiBurada’nın kargo organizasyonu olan HepsiJet, bugün randevulu, ertesi gün randevulu ve standart plus olmak üzere 3 farklı gönderi türünde hizmet veriyor. Avantajlı fiyatları sayesinde HepsiBurada satıcılarının en çok tercih ettiği kargo firmaları arasında bulunuyor.

HepsiJet de taşımacılar ile anlaşarak her şehirde kargo taşımayı hızlandıran bir dağıtım ağı kurmuş. Taşımacılar ile komisyonlu şekilde çalışan HepsiJet, Şikayet var sitesi üzerinde 7.588 şikayet talebinin 1.416 tanesini çözümlemeyi başarmış. Bu kargo firmasının ortalama puanı ise 2.5 olarak güncellenmiş.

Kargoist

Kargoist Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Kargoist Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Aynı gün teslimat, yüksek kapıda ödeme teslim oranı ve hasar görmeden teslimat imkanı ile öne çıkan Kargois firması, Türkiye’de faaliyet gösteren bir diğer kargo firması. Bu firma 2012 yılında faaliyet göstermeye başlamış ve IKEA, FLO, LC Waikiki gibi markaları referans olarak kazanmış.

Kargoist firmasının Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Samsun, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da şubeleri bulunmaktadır.

Kargoist firmasının şikayet var sitesi üzerinde 3.646 adet şikayeti bulunmaktadır. Bu şikayetlerin 1.040 tanesine çözüm üreten firma, ortalama 3.2 puan almayı başarmıştır. (5 Puan üzerinden ortalama)

Agt kurye – kargo

Agt Kurye Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
Agt Kurye Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Aynı gün teslim, ertesi gün teslim, nitelikli teslim, güvenli teslim ve express teslim gibi hizmetler sunan Agt kurye – kargo, Türkiye’de faaliyet gösteren bir diğer kargo firması. 1993 yılından bu yana bankacılık ve finans sektöründe, son 9 yıldır ise E-Ticaret taşımacılığı sektöründe tecrübe sahibi olan Agt, oldukça güçlü referans listesine sahip.

Resmi web sitesindeki verilere göre ayda 2.760.000 teslimat gerçekleştiren bu kargo firması, %98,5 günlük teslimat başarısına sahip. 2400 kurye ile 68 müşteriye 81 ilde hizmet veren firmanın şikayet var sitesi üzerinde 12.192 adet şikayeti bulunuyor. Bu şikayetlerin 1.377 tanesini çözen firma ortalama 2.1 puana sahip olmayı başarmış.

fedEX – Uluslararası Kargo

FedEx Kargo Firması - Türkiye'de hizmet veren bir kargo firmasıdır
FedEx Kargo Firması – Türkiye’de hizmet veren bir kargo firmasıdır

Avrupa ve Dünya geneli gönderilere sahipseniz muhtemelen tercih edeceğiniz kargo firmalarından biri FedEx olacaktır. Türkiye’de hizmet veren ve yurt dışı gönderileri için en çok tercih edilen kargo firmaları içerisinde olan FedEx, ister bölgesel, ister uluslararası olarak önemli veya sıradan belgeler, paketler veya kargolar göndermenize olanak sağlıyor.

FedEx ile gönderilen paketler 68 kilodan az ve 68 kilodan fazla olmak üzere iki farklı şekilde gönderiliyor ve ücretlendiriliyor. Bu kargoların ortalama gönderim sürelerinin 1-3 iş günü olarak belirtilmesi de oldukça dikkat çekici. Bazen Türkiye içinde 1-3 iş gününde teslimat yapılamıyor olması gerçeği, bu teslim süresine inanmamızı biraz güçleştiriyor olsa da iddialarının bu yönde olduğunu belirtmemizde fayda var.

FedEx kargonun şikayet var sitesi üzerindeki 171 şikayetinden 22 tanesi çözüme kavuşturulmuş ve firma bu çözümler ile 2.1 ortalama puana layık görülmüş.

En iyi Kargo Firmaları – Özet

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok kargo firması var. Bu firmalar genellikle doğrudan müşteriye hitap etseler de bazıları sadece firmalara hizmet veriyor. Özellikle kurye sistemine geçen firmaların hızla büyüdüğünü görmek mümkün. E-Ticaret ile tam entegre olan kargo firmalarının sektörde daha büyük hacimlere sahip olduğunu da ayrıca belirtmek gerekiyor.

Kargo firmalarının performansını belirleyen etmenlerden biri kargo teslimatı yapan ekip. Her ne kadar pek çok kargo firması bulunsa da en önemli kriterlerden biri personel. Kargo firmalarının dağıtım personelleri ne kadar saygılı, ilgili ve çalışkan olursa, müşteri bu kargo deneyiminden o kadar keyif alıyor. Firmalar bu konuda ne kadar dikkatli olursa o kadar iyi puanlar elde ediyor.

Uyarı! Kargo firmaları listelerinde sıkça bahsedilen Vatan Kargo hakkında, pek çok kaynakta (ekşi, şikayet var) birden ortadan kaybolduğuna dair bilgiler yer alıyor. Bu yüzden listemizde Vatan Kargo firmasına yer vermedik. Resmi web siteleri de uzun süredir bakımda görünmekte. Tüm bunları göz önüne alınca bu uyarıyı yapmakta fayda olduğunu düşündük. Eğer kargo göndermek, kargo anlaşması yapmak ya da kargo acentesi anlaşması yapmak için listedeki firmalardan biri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Bu listede sizler için en iyi kargo firmalarını listeledik. Umarız listede işinize yarayacak bir kargo firmasına rastlamışsınızdır. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın