En iyi +11 Android Veri Kurtarma Programları ✔️ 2023

En iyi Android veri kurtarma programları sayesinde Android telefonunuzdaki verileri kurtarmak oldukça kolaydır. İstemeden telefondan silinen verileri kaybetmek istemiyorsanız geri döndürmek mümkündür. Telefon bozulduğu için kaybedilen ya da yanlışlıkla silinen pek çok şeyi harici uygulamalarla kurtarabilirsiniz.

En iyi Android Veri Kurtarma Programları
En iyi Android Veri Kurtarma Programları

En İyi Android Veri Kurtarma Programı

Telefonunuzdaki verileri kaybettiğiniz zaman root atmadan geri kurtarmanız mümkündür. Çünkü bu durumda root işe yaramayabilir, hatta hasar bırakabilir. Kesin olmayan bir yol olan root ile vakit kaybetmek yerine Android veri kurtarma yazılımları ile kaybettiğiniz verileri geri kurtarabilirsiniz. Hem telefondan hem de SD karttan veri kurtarmayı sağlayan uygulamalar mevcuttur. En iyi Android veri kurtarma programları olarak şunları kullanabilirsiniz:

1. Dr. Fone Recovery

Dr. Fone Recovery
Dr. Fone Recovery

Android işletim sistemine sahip pek çok cihazda kullanımı mümkündür. Uygulamanın güvenli olması sayesinde sadece telefondaki veriler okunarak kurtarılır. Kişisel verilerin ise sızdırılma ihtimali yoktur.

Bu özelliği ile tercih sebebidir. Kurtarılan dosyalar rehber, SMS, yazılım, resim, video, Whatsapp gibi oldukça çeşitlidir. Yani telefonunuzdaki hemen her şeyi kurtarmak mümkündür.

2. EaseUS

EaseUS
EaseUS

Android telefonunuzda hafıza kartı kullanıyorsanız veriler buraya kaydedilecektir. Verileri kaybettiğiniz zaman da SD kartı kurtarmak gerekir. Listemizdeki bu android veri kurtarma programı hafıza kartındaki verileri kurtarmak için işe yarar. Rootsuz olması sayesinde de daha avantajlıdır.

Mesajlar, kişiler, galeri, hatta arama geçmişi gibi bütün verileri kurtarmaktadır. Android işletim sistemine sahip olan pek çok markada çalışıyor olması ise diğer avantajıdır. Kurtarmak istediğiniz dosyaları önizleme yapmak mümkündür. Böylece size lazım olan dosyaları bularak sadece bunları indirebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir olması ile de en çok tercih edilenlerdendir.

Öncelikle bu uygulamayı indirerek bilgisayarınıza kurun. Kurtarmak istediğiniz hafıza kartını taktıktan sonra programı çalıştırın. Açılan ekrandan hafıza kartını seçin ve scan deyin. Program tarafından bulunan uygulamalar listelenecektir. Bunlar arasından kurtarmak istediklerinizi işaretleyin. Seçim tamamsa recover deyin. Kurtarılan dosyaları istediğiniz yere kaydetmeniz mümkündür.

3. Remo Recover for Android

Remo Recover for Android
Remo Recover for Android

Listemizdeki bu veri kurtarma uygulaması ise en iyi veri kurtarma programları listelerinde görmeye alışık olduğumuz uygulamalardandır. Android cihazlarda hem harici hem de dahili hafızanın kurtarılmasını sağlar. Silinen dosyalar tanımlanarak kurtarılır.

Bütün dosyaları kurtarmak hem zaman alır hem de yavaş işlem yapılmasına neden olur. Bu uygulamanın en avantajlı yanı kurtarmak istediğiniz dosyaları seçme şansınızın olmasıdır. Ancak kişiler, SMS gibi dosyaları kurtaramazsınız. Uygulamanın yavaş çalışması da bir dezavantajdır.

4. DiskDigger

DiskDigger
DiskDigger

Android veri kurtarma için en çok tercih edilen uygulamalardandır. Bu uygulama ile hem telefondan hem de SD karttan veri kurtarmak mümkündür. Öncelikle uygulamayı telefon da ya bilgisayara indirmelisiniz. Bilgisayardan bu işlemleri yapmak daha kolay ve hızlıdır.

Uygulamayı kullanarak verileri kolay bir şekilde kurtarabilirsiniz. Üstelik kurtarılan verileri istediğiniz yere kaydetmek gibi bir seçenek de sunulur. Ücretli sürümde daha fazla dosya kurtarmak mümkündür. Kurtarılan dosyalar FTP ile aktarılabilecektir.

5. Veri Kurtarma – Recovery Photo

Veri Kurtarma - Recovery Photo

Data Recovery: Deleted video recovery uygulaması, silinen fotoğrafları kurtarma yardımcı olur. Silinen resimleri, videoları, önemli belgeleri ve ses dosyalarını kolayca kurtarabilir ve geri yükleyebilirsiniz. Bazen istenmeyen medyayı temizlerken önemli dosyalarımızı siliyoruz. Silinen Medyanın derin diskten Kurtarılması için akıllı cihazınızı rootlamanıza gerek YOKTUR.

Geri recovery photo uygulamasında, silinen dosyaları geri getirebilir ve silinen videoları ve resimleri kolayca geri yükleyebilirsiniz. İstenmeyen herhangi bir veri varsa, boş disk alanı oluşturmak için silinen medyayı kalıcı olarak temizleyebilirsiniz.

6. UltData

Tenorshare UltData, Android dahili belleğinden ve SD kartından silinen fotoğrafları, videoları ve WhatsApp dosyalarını kurtarmanıza etkili bir şekilde yardımcı olabilecek mükemmel bir Android veri kurtarma aracıdır.
Yukarıdaki veri türlerini her sildiğinizde, bu uygulamayı kullanarak bunları hemen kurtarmak için kullanabilirsiniz, root gerekmez.

UltData ile Android Verileri Nasıl Kurtarılır?
Bu en kolay Android veri kurtarma uygulaması, bilgisayar olmadan Android’de silinen dosyaları yalnızca 3 adımda kurtarmanıza olanak tanır.

  • Yükle: Uygulamayı yükleyin ve Uygulamanın ana arayüzünden bir özellik seçin.
  • Tarama: Bu uygulama, cihazınızdaki tüm verileri dakikalar içinde tarar.
  • Kurtar: Cihazınıza geri yüklemek için istediğiniz verileri önizleyin ve seçin.

7. Photo Recovery: Data Recovery

Silinen fotoğrafları, videoları ve diğer belgeleri kurtarmak ve geri getirmek için kullanabileceğiniz en iyi android veri kurtarma programlarından biri Photo Recovery: Data Recovery isimli bu uygulamadır.

Uygulamayı kullanarak video, fotoğraf, belge gibi önemli dosyalarınızı geri getirebilirsiniz. Kurtarma için ek ücretler talep edilebilir. Uygulama içi satın alma ve reklam içerir.

Google Play Store

8. Recover Deleted Photos & Video

Son silinen fotoğraf kurtarma uygulaması olarak bilinen bu uygulama ile son silinen dosyaları kurtarabilir ve geri getirebilirsiniz. Android için en iyi veri kurtarma programlarından biri olan Recover Deleted Photos & Video ile son silinen verilerinizi geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

Özellikle resim ve video odaklı kurtarma yapmaya çalışan bu uygulama yeni silinmiş verilerde işe yarayabiliyor.

Google Play Store

9. Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu

Eğer verileri sürekli silmekten rahatsız iseniz Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu veri kurtarma uygulaması tam size göre. Çünkü bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra telefonda ne silerseniz silin veri kurtarma yapabiliyorsunuz.

Yani bu uygulamayı indirdikten sonra silinen dosyalar tekrar kurtarılabiliyor. Uygulamayı ücretsiz olarak Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda uygulama linki mevcut.

Google Play Store

10. Veri Kurtarma – Recovery Photo

Silinen fotoğraflar, ses dosyaları, videolar ve belgeleri kurtarmak için kullanılan Android uygulamalarından bir diğeri de Veri Kurtarma – Recovery Photo adındaki bu uygulama.

Diğer veri kurtarma uygulamaları gibi bu uygulama da silinen resim, video, ses dosyaları, müzikler vb. dosyaları geri getiriyor.

Google Play Store

11. Recover Deleted Photos & Video

Silinen kişi, belge, video, fotoğraf (resim), ses gibi verileri kurtarabilen Recover Deleted Photos & Video adındaki bu uygulama da oldukça iddialı. Veri kurtarma işlemi neredeyse aynı algoritmalar ile yapılıyor olsa da bazı uygulamalar kendi algoritmalarını geliştirip rakiplerinden sıyrılabiliyor. İlgili uygulama da 100 bin üzeri indirme ile bunu yaptığını vaat ediyor.

Google Play Store

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın