Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma nasıl yapılır?

Orijinal olmayan ya da lisans etkinleştirilmemiş Windows bilgisayarlarda sağ alt köşede ‘Windows’u Etkinleştir’ ifadesini görürüz. Windows’u etkinleştirme yazısını kaldırma nasıl yapılır bu içerikte sizlere anlatıyor olacağız.

Öncelikle Windows Etkinleştirme yazısı neden çıkar bunu bir anlayalım:

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların bazılarında Windows’u etkinleştir ifadesi görebiliriz. Bu ifadeyi görürsek bilmeliyiz ki Windows orijinal değil ya da deneme sürümü etkinleştirilmiş. Bu yazıyı silmenin birden farklı yolları vardır.

Windows’u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma nasıl yapılır?

Bilgisayarınızda ekranın sağ alt köşesinde bulunan Windows‘u etkinleştirme yazısını kaldırmak için Windows’u etkinleştirmeniz gerekir. Windows’u etkinleştirmenin birden farklı yolu vardır. Bu yollar ise şu şekildedir;

  1. Windows ürün anahtarı ile etkinleştirme
  2. Crack ile etkinleştirme
  3. Retail lisans ile etkinleştirme
Windows'u Etkinleştirme Yazısını Kaldırma nasıl yapılır?

1. Windows ürün anahtarı ile etkinleştirme

Orijinal Windows ürün anahtarı satın alarak Windows etkinleştirme yazısını kalıcı olarak kaldırabilir ve silebilirsiniz. Bunun için Windows’un resmi sitesinden işletim sistemi sürümünüze göre lisans satın alabilirsiniz.

2. Crack ile Windows Etkinleştirme

İnternette en çok karşımıza çıkan Windows etkinleştirme yazısı silme yöntemi Crack yöntemidir. Bu yöntem, bilgisayarınıza indireceğiniz bir uygulama ile Windows’un etkinleştirilmesini ifade eder.

Crack ile Windows etkinleştirmenin riskleri vardır. Bu tür Crack uygulamaları genellikle virüs içerir. Bu dosyalar pek çok bilgisayarda kullanılacağı için Crack yapan kişiler genellikle içine virüs yerleştirir. Böylece virüsleri daha fazla kullanıcıya bulaşmış olur. Bunu engellemek için en bilindik Crack uygulamaları kullanılır.

Bizler ise lisans yöntemi ile Windows etkinleştirme yazısını kaldırma yöntemlerini tavsiye ediyoruz. Özellikle retail windows lisansı ile en ucuz şekilde Windows lisansı satın alıp ömür boyu kullanabilirsiniz.

3. Retail lisans ile Windows etkinleştirme

Eski ve kullanılmış Windows lisansları reatil lisansları olarak bilinir. Bu lisanslar çeşitli internet sitelerinde satılır ve günümüzde halen çalışmaktadır. Aktivasyon yapmak isteyenler için en güvenli Windows etkinleştirme yöntemi olan bu yöntem aynı zamanda en ucuz Windows lisans etkinleştirme yöntemi olma özelliğini de taşıyor.

Piyasada 50 TL gibi fiyatlara Reail lisans satın almak mümkün. Bu lisanslardan satın alarak Windows etkinleştirme yazısına tıklayabilir ve ilgili lisansı Windows lisans alanına işleyerek Windows etkinleştirme yazısını kalıcı olarak silebilirsiniz. Aynı zamanda Windows’u etkinleştirerek bilgisayarınızdaki pek çok kısıtlamayı da kaldırabilirsiniz.

Bu konulara da göz atmakta fayda var:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın