Spotify Beraber Müzik Dinleme (Grup Oturumu)

İnternet, hayatımıza girdiğinden beri uzakları yakına getirme aracı olarak da kullanılıyor. Özellikle uzaktaki bilgilere erişmek, uzaktaki kişiler ile görüşmek ve dünyanın her yerine erişmek için internet önemli bir rol oynuyor. Spotify beraber müzik dinleme özelliği sayesinde uzaktaki (yakında da olabilir elbette) kişiler ile aynı anda aynı müzikleri dinleyebilirsiniz.

Spotify en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri. Bu uygulamayı kullanarak müzik yayınları yapılabiliyor. Müzik yayını yaptığınızda, o an dinlediğiniz müziği yayına katılan herkes dinleyebiliyor. Bu özelliğin en güzel yanı; yayına katılan herkesin müziğin aynı yerini aynı anda dinliyor olması. Eşzamanlı müzik dinlemek için Spotify oldukça iyi bir platform.

Spotify Beraber Müzik Dinleme (Yayın) Nasıl Yapılır?

Uzaktaki arkadaşlarınızla müzik paylaşmak için Spotify uygulaması üzerinden yayın başlatmanız gerekir. Bu yayına grup oturumu adı verilir. Grup oturumu başlatmak için şu adımları izleyin;

Spotify Beraber Müzik Dinleme (Grup Oturumu)
Spotify Beraber Müzik Dinleme (Grup Oturumu)
  1. Spotify uygulamasına giriş yapın
  2. Herhangi bir müziği açın
  3. Müzik çalacak ortamı değiştirme ikonuna dokunun
  4. Uzaktan grup oturumu başlat bölümüne dokunun
  5. Arkadaşlarını davet et butonuna dokunarak oturumun linkini kopyalayın ve yayına katılmasını istediğiniz kişilere gönderin.

Uzaktan grup oturumuna katılacak kişilere linki gönderdikten sonra ilgili kişiler yayına katılabileceklerdir. Siz müziği değiştirdiğinizde ya da durdurduğunuzda başkası da bu müziği değiştiğini anlayabilir. Aynı şey durdurma için de geçerlidir.

Spotify müziği kimler ile paylaşılabilir?

Uzaktan grup oturumu yaptığınızda Spotify beraber müzik dinleme özelliğini kullanmış olursunuz. Ve beraber müzik dinleyebileceğiniz bu özellikte herhangi bir kişi seçme durumu söz konusu değildir. İstediğiniz herkesle beraber müzik dinleyebilirsiniz. Sadece bu kişilerin Spotify uygulamasını kullanıyor olması gerekir.

Spotify yayınına kaç kişi katılabilir?

Bu yazıyı yayınladığımız tarih itibarı ile Spotify uzaktan grup oturumuna aynı anda 7 kişi bağlanabilir.

Müzik yayınlamanın ek ücreti var mı?

Spotify uygulamasına ödenen ücretlere ek olarak uzaktan grup oturumu ücreti talep edilmez. Yani beraber müzik dinlemek için ek ve harici bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Sevdiklerinizle beraber müzik dinlemenin en iyi yollarından biri Spotify’ın bu özelliğini kullanmaktır. Keyifli müzik dinlemeler…

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın