WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme

Tek seferlik fotoğraf gönderme özelliğinden sonra WhatsApp kullanıcıları WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme işleminin nasıl yapıldığını merak etmeye başladı. Daha önceki WhatsApp içeriklerimizde de olduğu gibi bu içeriğin detayında tek seferlik fotoğrafları nasıl kaydedeceğinizi anlatacağız.

Hemen her gün yoğun şekilde kullandığımız WhatsApp sürekli olarak güncelleniyor. Hal böyle olunca yeni özellikler hayatımıza girmiş oluyor. Bu özelliklerden biri de tek seferlik fotoğraf gönderebiliyor olmak.

Eğer karşımızdaki kişiye fotoğraf göndermek istiyorsak fakat bu fotoğrafı kaydetmesini istemiyorsak ve sadece bir kere görüntülemesini istiyorsak tek seferlik fotoğraf gönderme özelliğini kullanırız. Aynı şekilde, herhangi biri sadece bir kere görmemizi istediği fotoğraflar gönderdiğinde tek seferlik fotoğraf gönderecektir. Bu içeriğin konusu da tam olarak burada devreye giriyor…

WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme nasıl yapılır?

Bize gönderilen bir tek seferlik fotoğrafı kaydetmek istediğimizde yapacağımız basit bir işlem vardır. Bu da modlu, yani geliştirilmiş WhatsApp uygulamalarından birini kullanmak. Bu uygulamalar resmi değildir ve hiçbir zaman tam olarak güvenli oldukları kabul edilmez. Fakat yine de risk alıp WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme işlemini yapmak isteyen milyonlarca kullanıcı bu tür uygulamaları kullanır.

WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme nasıl yapılır?

Bilinen en iyi modlu, yani hileli ve geliştirilmiş WhatsApp uygulaması WhatsApp Plus’dır. WhatsApp Plus ile ilgili indirme ve kullanma detaylarını içeren güncel bir içeriğimiz bulunuyor. Bu içeriği ziyaret ederek WhatsApp Plus hakkındaki tüm merakınızı giderirken, WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme işleminin de detaylarına erişebilirsiniz.

WhatsApp Plus Özellikleri: APK indir Yükle

Güvenlik risklerini göz önünde bulundurup orijinal WhatsApp uygulamasını kullanmak istediğinizde ise tek seferlik gönderilen fotoğrafları kaydetmeniz için güncel bir yöntem bulunmuyor olabilir.

Tek seferlik fotoğraf kaydetmek yasal mıdır?

Eğer biri size tek seferlik fotoğraf göndermişse bu fotoğrafı kaydetmenizi istemiyordur. Eğer iş o noktaya gelirse ve şikayet edilirseniz yasal olarak haklı bulunabilir. Etik olarak da bir kişi bir fotoğrafı bir kere görmenizi istiyorsa bu fotoğrafı kaydetmeniz etik kabul edilmeyebilir.

Bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Elbette tüm bunlar sadece fotoğrafı gönderen ve alanın arasındaki ilişkiye ve iletişime bağlıdır.

Tek seferlik fotoğraf kaydetmeyi engelleyebilir miyim?

Siz herhangi birinin göndermiş olduğu tek seferlik fotoğraf kaydetmek işlemini yapabiliyorsanız herkes yapar. Bu yüzden WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme tam olarak engellenemez. Çünkü telefonunuzdaki fotoğrafı tek seferlik görüntüleme özelliği by-pass edilebilir. Yani bu özelliği telefonunuzdaki bir geliştirme sayesinde devre dışı bırakabilirsiniz.

Aynı şekilde başkaları da WhatsApp uygulamasına eklemeler yaparak bu özelliği değiştirebilir ve tersine çevirebilir. Yazılım ile her şey mümkün.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın