WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma

WhatsApp’ta çok kullanılan tek seferlik fotoğraf gönderme özelliği ile ilgili pek çok merak edilen konu var. Bu konulardan biri ise WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma. Size gönderilen ya da sizin gönderdiğiniz bir tek seferlik fotoğrafın ekran görüntüsü alınabiliyor mu? Alınıyor ise nasıl alınıyor? Bu haberde tüm detayları öğreneceksiniz!

Hemen her gün kullandığımız WhatsApp uygulamasında gönderdiğimiz tek seferlik görüntülenen fotoğraflar oldukça yaygın. Hem gereksiz fotoğrafların bir kere görüntülenerek yer kaplamaması, telefonda bulunmaması sağlanıyor. Hem de karşıda bir kere görünen ve telefonda depolanmayan, arşivlenmeyen fotoğraflar gönderilmiş oluyor. Bu özellik bu sebeple oldukça sık kullanılıyor.

WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma

Gönderdiğimiz fotoğrafların tek seferlik görüntülenmesini sağlayan bu teknolojinin nihai amacı bu fotoğrafların depolanamaması ve gerçekten tek sefer görüntüleniyor olması. Fakat biri bize tek seferlik fotoğraf gönderdiğinide bu fotoğrafı tekrar açmak isteyebileceğimiz durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Hal böyle olunca WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma arayışına giriyoruz.

WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma

Tek seferlik fotoğrafın ekran görüntüsü nasıl alınır?

Eğer modlu ya da geliştirilmiş bir WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma işlemi oldukça mümkündür. Çünkü telefonunuza gelen mesajın tek seferlik olduğuna karar veren ilgili ayar, modlu WhatsApp uygulamalarında farklı çalışır.

Yani tek seferlik olarak gelen fotoğraf aslında tek seferlik olarak gelmemiş olur. Böylece bu fotoğrafı direkt olarak tekrar tekrar açabilir, ekran görüntüsü alabilir ve ilgili resmi telefonunuza kaydedebilirsiniz.

WhatsApp Plus Özellikleri: APK indir Yükle başlıklı içeriğimize giderek uygulama hakkındaki tüm detaylara ve güncel indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü almanın önüne geçilebilir mi?

Eğer siz bir hack ya da trick yapabiliyorsanız karşınızdaki kişiler de yapabilir. Bu yüzden tek seferlik görüntülenen fotoğrafların aslında tekrar tekrar açılabileceğini bilerek fotoğraf göndermenizi tavsiye ederiz. Dijital ortamda bir konuda tam anlamı ile önlem almak ya da güvende olmak mümkün değildir. Her zaman ihtimaller vardır. Bu yüzden WhatsApp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alma gibi konularda bu tip yöntemlerin size karşı da uygulanabileceğini unutmayın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın