Telegram’da Numara Görünüyor mu? ✔️ 2023 (Kimler Görür?)

Henüz yeni Telegram kullanmaya başlayanlar için Telegram’da numara görünüyor mu sorusunu sizin için araştırdık. Telegram son dönemlerde oldukça popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması oldu. Şu ana kadar en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp iken şimdilerde yerini diğer uygulamalar almaya başladı. En çok rağbet gören anlık mesajlaşma uygulaması da Telegram oldu. Ancak WhatsApp ile farklı özellikler içerdiği için kullanıcılar aşina olmakta zorluk çekebiliyor.

Telegram da numara görünüyor mu
Telegram da numara görünüyor mu

Telegram Numarası Kimlere Görünür?

Telegram’da numara görünüyor mu diye merak edenler için Telegram ve Whatsapp arasındaki temel farklardan biri de budur. Whatsapp kullanırken asıl olan numaradır. Rehberinizde kayıtlı olmayan bir kullanıcıya mesaj attığınızda numaranız ile sizi tanıması sağlanır. Ancak Telegram’da temel olarak numaralar görünmez. Rehberinde kayıtlı olmayan birine mesaj attığınız zaman kullanıcı adı görünecektir. Böylece numaranız halen gizlilik ilkeleri ile koruma altındadır. Rehberinde kayıtlı olduğunuz bir kişiye Telegram üzerinden mesaj göndermeniz halinde ise otomatik olarak numaranızı görecektir.

Telegram’da numaranız istediğiniz zaman görünür. Numaranızı paylaşmak istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Fakat bu zorunlu değildir. Bu sayede Telegram’da numaralarınız sadece istediğiniz kişilere görünür. Eğer istemiyorsanız görünmez.

Numaranızın görünüp görünmeyeceği, kimlere görüneceği gibi ayarlamaları sizin yapmanız mümkündür. Telegram kullanıcı adları ile iletişim kurmayı sağlar. Her kullanıcı isteğe bağlı olarak kullanıcı adı belirleyebilir. Bu kullanıcı adı herkese görüneceği için oldukça önemlidir. Diğer kullanıcılar kullanıcı adı ile arama yaparak sizi bulabilir ve mesaj atabilir.

Ancak numaranız gizliyse numaranızı göremezler. Dolayısıyla kullanıcı adı belirlerken isim soyisim şeklinde olması sizi bulmalarını kolaylaştırır. Gizlilik için kullanıcı adınızı hiç belirlemeyebilir ya da gerçek olmayacak şekilde belirleyebilirsiniz.

Telegram’da numara görünüyor mu diyenler için kısaca özetlemek gerekirse Telegram’da iletişim kurmak için asıl olan telefon numarası değil kullanıcı adıdır. Telefon numaranızı bilmeyen kişiler Telegram üzerinden sizinle iletişim kuramaz. Numaranızın görünürlük ayarlarını gizli olacak şekilde ayarlamanız halinde görünmeyecektir.

ilgini çekebilir: Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram Numara Görüntüleme Ayarları

Telegram da numara görünüyor mu
Telegram da numara görünüyor mu

Telegram gizliliğe önem vermesi ile öne çıkan bir uygulamadır. Kişiselleştirme seçenekleri de oldukça fazladır. İlk kez Telegram yükleyen kişiler ayarları düzenlerken telefon numarasını kimlerin göreceğini belirlersiniz. Bu ayarı daha sonra değiştirmeniz mümkündür.

  • Telegram’da numara görünüyor mu diye merak edenler bu tamamen sizin elinizdedir. Şu şekilde ayarları değiştirebilirsiniz:
  • İlk olarak Telegram uygulamasına girin.
  • Ayarları seçin.
  • Gizlilik ve güvenlik diyerek devam edin. İşte burada karşınıza özelleştirebileceğiniz pek çok ayar çıkacaktır.
  • Telefon numarası seçeneğini seçin.
  • Telefon numarasını kimlerin göreceğini buradan seçebilirsiniz.

Telegram üzerinden kişilere ya da gruplara mesaj atarken numaranız görünmez, sadece kullanıcı adınız görünür. Yalnızca telefon rehberinde kayıtlı olduğunuz Telegram kullanıcıları numaranızı otomatik olarak görecektir. Bunun dışındaki kişilerin görmesi için sizin numaranızı görünür olarak ayarlamanız gerekir.

Diğer Telegram içeriklerimize göz atın:

Telegram numara görüntüleme gizlilik ilkeleri ile korunan bir özelliktir. Whatsapp uygulamasından en büyük farkı bu diyebiliriz. Size mesaj atan kişinin numarasını bilmeseniz bile mesajlara cevap vererek iletişim kurmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı adından size mesaj atan kişinin kim olduğunu görebilirsiniz. Bu yönleri bir avantajdır ve gizlilik konusunda daha tatmin edicidir.

“Telegram’da Numara Görünüyor mu? ✔️ 2023 (Kimler Görür?)” üzerine bir yorum

Yorum yapın