Telefon Meşgulken Arayanı Görme ✔️ 2023

Telefonla konuşurken sizi kimlerin aradığını bilmek istiyorsanız telefon meşgulken arayanı görme özelliği imdadınıza yetişecektir. Bu özellik sayesinde aramalar arasında sizin için öncelikli olanı cevaplama şansı yakalarsınız. Bir görüşmeyi cevaplarken diğerini bekleterek daha sonra yanıtlarsınız. Bu şekilde kesintisiz bir iletişim sağlarsınız.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme
Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Çağrı Bekletme Özelliği Nedir?

Telefon ile konuşurken arayanı görmek çağrı bekletme özelliği sayesinde mümkündür. Çağrı bekletme özelliği açıksa siz görüşme halinde iken sizi arayan kişiye başkası ile görüştüğünüz uyarısı gidecektir. Aynı anda size de arandığınıza ilişkin uyarı gelecektir. Bu uyarı gelince çağrıyı kabul edebilir ya da bekletebilirsiniz. Karşı taraf kapatana kadar halen bekliyor olacaktır. Görüşmenizi kapatıp diğer kişiye de bağlanabilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliği kapalı ise siz görüşme halindeyken arayan kişi meşgule düşecektir. Yani telefon meşgulken arayanları görmek için çağrı bekletme özelliği açık olmalıdır.

Çağrı Bekletme Özelliği Nedir?
Çağrı Bekletme Özelliği Nedir?

İsterseniz GSM operatörü üzerinden isterseniz de telefonunuzun ayarlarından çağrı bekletme özelliğini açabilirsiniz. Her iki şekilde de siz görüşme halindeyken sizi arayanlar ekrana düşecek ve bildirim sesi ile uyarı alacaksınız.

Sizi arayan numaranın kim olduğunu bilmiyorsanız bu içeriğe göz atabilirsiniz: En İyi Kim Arıyor Uygulaması – En İyi Numara Sorgulama Programı

Turkcell Telefon ile Konuşurken Arayanı Görme

Çağrı bekletme ayarlarını kısayol tuşları ile açabilirsiniz.

  • Turkcell telefon meşgulken arayanı görme için telefonunuzdan *43# tuşlamalısınız.
  • Bu tuşlama ile çağrı bekletme ayarlarını açarsınız. İsterseniz #43# tuşlaması ile iptal edebilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda çağrı bekletme özelliği açık mı kapalı bilmiyorsanız *#43# tuşlaması ile sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom Telefon Meşgulken Arayanı Görme

GSM operatörünüz Türk Telekom ise telefonunuzun arama bekletme özelliğini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Turkcell kullanıcıları için aktardığımız kod Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları için de ortaktır. Türk Telekom arayanı görme özelliğini açmak için telefonunuzdan *43# tuşlamalısınız. Böylece çağrı bekletme özelliğini açarsınız. Diğer seçenek ise telefonunuzun ayarlarından çağrı bekletme özelliğini açmaktır.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme
Telefon ile konuşurken Arayanı Görme

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Huawei

Huawei için telefonunuzdan bir takım ayarlamalar yapmanız gerekir. İlk olarak telefon uygulamanıza girin ve ayarlara tıklayarak diğer seçeneğini seçin. Burada arama bekletme özelliğini göreceksiniz. Bu özelliği etkinleştirmeniz halinde siz meşgulken gelen aramaları görebilecek ve isterseniz yanıtlayabileceksiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme iPhone

iPhone marka telefonunuzdan arama bekletme özelliğini aktif ederek siz meşgulken arayanları görebilir ve isterseniz cevaplarsınız. Telefon meşgulken arayanı görme iPhone ayarları için öncelikle telefonunuzdan telefon menüsüne girin ve ayarları seçin. Arama ayarları – diğer ayarlar – arama bekletme şeklinde ilerleyin. Arama bekletme seçeneğini açın. Detaylar için: Telefonla Konuşurken Arayanı Görme iPhone ✔️

Telefon ile Konuşurken Arayanı Görme Xiaomi

Xiaomi cihazınızda yapacağınız ayarlar ile mümkündür. Öncelikle telefonunuzda ayarlar- sistem uygulamaları – arama ayarları – arama bekletme şeklinde ilerleyin. Bu şekilde arama bekletme özelliğini etkinleştirin.

Telefon ile konuşurken arayanı görme için 2 temel yöntem vardır. İsterseniz GSM operatörü üzerinden isterseniz de telefonunuzun ayarlarından çağrı bekletme özelliğini açabilirsiniz.

Biri ile görüşürken başkalarının bizi araması bazı durumlarda can sıkıcı olabiliyor. Bu gibi durumlar için çağrı bekletme özelliğini kapatmak gerekiyor. Çağrı bekletme özelliği kapatılınca biri ile görüşme esnasında sizi biri ararsa o kişi beklemeye alınmadan meşgule atılıyor.

Fakat bu durum herkes tarafından bilinmediği için hat düştü sanılıp tekrar aramayı deneyebiliyorlar. Bu da arkada sürekli birinin sizi araması anlamına geliyor. Bunu engellemek için çağrı bekletme esnasında telefonunuzu karşı tarafa otomatik mesaj atacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Operatörünüzden bu konu ile ilgili yardım almanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın