Telefonla Konuşurken Arayanı Görme iPhone ✔️ 2023

iPhone telefon meşgulken arayanı görme için arama bekletme özelliğini açmak gerekir. Telefonda biri ile görüşme halindeyken bir başkası tarafından aranabilirsiniz. Bu durumda arayan kişiye meşgul bildirimi giderek hattan düşecektir. Görüşme devam ederken sizi arayanları görerek önemli olan çağrıyı öncelikli olarak kabul edebilirsiniz. Dolayısıyla telefonla görüşürken arayanları görmek önemlidir. Telefonla Konuşurken Arayanı Görme konusundaki tüm detaylar burada…

iPhone Telefonla Konuşurken Arayanı Görme
iPhone Telefonla Konuşurken Arayanı Görme

iPhone Arama Bekletme Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone cihazınızda arama bekletme özelliğini açarsanız telefon görüşmesi yaptığınız sırada gelen çağrıları görebilirsiniz. Bu özellik konferans görüşmeleri için de kullanılmaktadır. Gerekli ayarları yapmak için kullanacağınız 2 yöntem vardır.

  • Arama bekletme özelliğini iPhone cihazınızda yapacağınız ayarlardan aktif hale getirebilirsiniz. Şu adımlar takip edin:
  • iPhone cihazınızdan Ayarlar menüsüne girin.
  • Telefon seçeneği ile devam edin.
  • Arama bekletme özelliğini aktif olarak ayarlayın.
iPhone Arama Bekletme Özelliği Nasıl Açılır?
iPhone Arama Bekletme Özelliği Nasıl Açılır?

Ayarlar > Telefon ayarları > Arama Bekletme aktif / pasif

  • Konuşurken arayanı görme iPhone için ikinci bir seçeneğiniz daha vardır. Bu seçenek ise GSM operatörleri tarafından sunulur. Telefonunuzun arama ekranına gelin ve *43# tuşlayın. Bu tuşlama ile açık olan arama bekletme özelliği kapatılır. Kapalı olan arama bekletme özelliği ise açılır. Bu yüzden gerekli tuşlamayı yaptıktan sonra telefonunuzda gerekli kontrolleri yapmanız iyi olacaktır.
iPhone Telefonla Konuşurken Arayanı Görme
iPhone Telefonla Konuşurken Arayanı Görme

iPhone telefon meşgulken arayanı görme özelliğini açmanı halinde siz telefonda iken sizi arayan kişiye “aradığınız kişi şu anda başka bir kişiyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde sesli mesaj iletilecektir. Eğer siz de birini aradığını zaman bu şekilde bir mesaj duyuyorsanız sizin aradığınızı gördüğünü anlayabilirsiniz. Ancak sadece meşgul sesi geliyorsa karşıdaki kişi sizin aradığınızdan habersizdir.

İlgini çekebilir: Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Önemli Çağrıya Öncelik Verin

Günümüzde pandemi koşullarından ötürü pek çok iş telefon üzerinden yapılmaktadır. Sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanın yanı sıra sevdiklerinizle hasret gidermek derken telefonlar oldukça meşgul oluyor. Bir arkadaşınızla sohbet ederken işle ilgili önemli bir çağrı alabilirsiniz. işte bu durumda arkadaşınızı bekletebilir ve gelen çağrıya yanıt verebilirsiniz.

iPhone biriyle konuşurken diğer arayanı görme halinde mevcut çağrıyı sonlandırabilir ya da beklemeye alabilirsiniz. Böylece sizin için daha önemli çağrıyı önce yanıtlama avantajını yakalarsınız.

Konferans Görüşmesi Yapın

iPhone cihazınızdan konferans görüşmesi yapmak için de arama bekletme özelliği kullanılır. Bir kişiyi aradıktan sonra onu bekletirken yeni kişileri arayarak görüşmeye ekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise siz görüşme halinde iken arayan kişiyi konferansa eklemektir.

Görüşme yaptığınız kişiyi bekletirken diğer çağrıyı yanıtlayabilirsiniz. Bu kişiyi de mevcut görüşmeye ekleyerek konferans yapmanız mümkündür. Aynı anda iki çağrı aldığınız takdirde çağrıları birleştirme ile konferans yapabilirsiniz. Değiştir seçeneği ile çağrılar arasında geçiş yapabilirsiniz.

iPhone’da meşgulken arayanı görme özelliği bu şekilde kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde aramalar çok daha verimli olmaktadır. Telefonunuza gelen her çağrıdan haberiniz olacaktır. Aramalar arasında öncelikli olanı belirleyebilirsiniz. Aramaları istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Arama bekletme özelliğinin açık olması sayesinde telefonun kontrolü de sizde olacaktır.

iPhone Arama Bekletme özelliğini neden kullanmalısınız?

Telefonla konuşurken herhangi biri sizi aradığında sizi arayan kişi otomatik olarak meşgule alınabilir. Sizi arayan kişilerin siz başkası ile konuşurken beklemeye alınmasını istediğiniz durumlarda arama bekletme özelliğini kullanmanız gerekir.

iPhone’da arama bekletme nedir?

Arama bekletme özelliği kapalı ise siz biri ile konuşurken arandığınızda otomatik olarak meşgul yanıtı gönderilecektir. Sizi arayan kişiye “aradığınız kişi şuan başka biri ile görüşüyor” gibi bir yanıt gönderilmesi ve kişinin aramada bekletilmesi arama bekletme özelliği ile mümkündür.

iPhone arama bekletme aktif olmuyor – çalışmıyor ise ne yapmalısınız?

iPhone kullanıcıları arama bekletme özelliğini kullanmak için bu içerikte yer alan bilgileri kullanabilir. Eğer arama bekletme aktif olmuyor ise bir dizi kontroller yapılabilir.

iPhone arama bekletme ayarı kaydedilemedi sorunu nasıl çözülür?
  • iOS sürümünüzün güncel olduğuna emin olun. Güncelleme varsa yapın.
  • Telefonunuzu yeniden başlatıp bazı ayarların sıfırlanmasını sağlayıp tekrar deneyin.
  • Operatörünüzle ilgili sorun olup olmadığını kontrol edin.

iPhone ile konuşma yaparken gelen 2’nci aramayı görmek için kullanılan iPhone arama bekletme nedir, nasıl kullanılır bu konulara değindiğimiz bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki sorularınız ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

Yorum yapın